Booka Shade: „Jesteśmy w ciągłym ruchu między studiem i występami” [wywiad]

Wywiad

Rozmawiamy z Booka Shade przed występem na Intro Festival 2019 w Raciborzu!

Intro Festival 2019

Intro Festival 2019 jest festiwalem muzyki elektronicznej i światła odbywającym się w dniach 12-13 lipca na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Na wskroś nowoczesny i technologiczny w murach średniowiecznego, pięknie odremontowanego Zamku Piastowskiego.

Intro

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na festiwalu wystawiają sztukę również malarze, rzeźbiarze, czy twórcy instalacji świetlnych. To obecnie najdynamiczniej rozwijający się festiwal w Polsce – finalista konkursu Academy Virgin Mobile (pod patronatem Narodowego Centrum Kultury) na najbardziej innowacyjny projekt kultury w Polsce (z pośród 600 projektów).

Intro Festival 2019 – Booka Shade headlinerem – bilety

Headlinerem tego wydarzenia jest duet Booka Shade, który udzielił wywiadu przed swoim występem na Intro Festival 2019. Bilety są wciąż dostępne na stronie Biletomat.pl!

BOOKA SHADE – WYWIAD

Intro Festival: Hej chłopaki, jak się macie? Czekacie na INTRO festiwal?

Booka Shade: Tak, bardzo czekamy na powrót do Polski, zawsze przeżywamy tam świetne koncerty, publiczność jest niesamowita.

Planujecie swoje sety na każdy występ osobno? Czego możemy spodziewać się na Zamku Piastowskim na Intro?

Booka Shade: W tej chwili jesteśmy zaangażowani i produktywni w studio, to dobry czas, dużo nowej muzyki wychodzi. Lubimy testować nowe brzmienia i zanim usłyszy się kolejny album, na koncertach gramy duży odsetek niewydanych utworów. Potem jest wybór wydanych piosenek z ostatnich 2 lat, w tym piosenek z naszego ostatniego albumu Cut The Strings oraz ostatnich singli, takich jak The Unseen czy Sacred i oczywiście wybór klasyków wszech czasów, takich jak In White Rooms.

Niedawno, w maju wydawaliście całkiem sporo z The Unseen / Banderas w waszej wytwórni Blaufield Music, a także Understanding EP na Bedrock – powiedzcie o brzmieniu obu wersji i tym, jak różnią się od siebie nawzajem.

Booka Shade: Obecnie lubimy eksplorować wpływy techno i house z początku lat 90. Łatwo to usłyszeć w naszych dzisiejszych produkcjach. Wspaniale zobaczyć, jak młodsi ludzie odkrywają na nowo brzmienia, które początkowo zaprowadziły nas do klubu, były ekscytujące i na pewno znowu do odkrycia dla wielu ludzi! Bardzo się cieszymy, że Understanding EP jest nowym wydawnictwem w wytwórni John Digweed, Bedrock.

Wydajecie nową muzykę, którą wykonujecie później na setkach imprez. Tworzycie dużo muzyki w trasie czy staracie się nie łączyć tego i produkować osobno?

Booka Shade: Jesteśmy w ciągłym ruchu między studiami nagrań i występami na żywo. W pewnym sensie wtapia się to w jeden proces. Produkujemy w ciągu tygodnia, testujemy go w weekend, a po kilku tygodniach wieńczymy utwór nowym wydaniem. To bardzo różni się od tego, jak produkowaliśmy jeszcze kilka lat temu. W dawnych czasach było to bardziej w starym stylu rock’n’rolla: produkować album przez 2-3 lata, wydać go, a następnie kilka singli z albumu wypuścić na rynek, na końcu koncertować z danym albumem przez 2 lata. Sposób, w jaki teraz pracujemy, jest bardzo wyzwalający, spontaniczny i bardziej kreatywny.

Jakie macie inne plany na lato, na co najbardziej czekacie?

Booka Shade: Z niecierpliwością czekamy na wydanie naszej nowej kompilacji Various Artist w koncepcji FOURTUNES. W każdym wydaniu wspieramy czterech artystów, nowe talenty i w miksie z doświadczonymi artystami wydajemy autorskie utwory. Wspaniale jest pomagać nowym artystom w znalezieniu drogi w biznesie muzycznym, bo obecnie trudniej jest przejść przez cały ten zgiełk.

Gracie na wielu festiwalach – od Coachella i Glastonbury, po mniejsze występy w całej Europie – jaki był Wasz ulubiony festiwal do tej pory?

Booka Shade: To trudne pytanie, gdy koncertujesz 15 lat … Zawsze pamiętamy każdy wieczór, grając w Red Rock obok Denver w USA, w naturalnym amfiteatrze z około 15 000 miejsc w Rocky Mountains albo mały festiwal z widokiem morza ludzi i czerwonym kamieniem. To oszałamiające obrazy i emocje pamięta się najbardziej. Graliśmy w wielu różnych miejscach, na szczytach gór, w jaskiniach, nad morzami, obserwując wschody i zachody słońca. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

Czy pamiętacie pierwszy festiwal, na którym graliście? Kiedy / gdzie to było i czy pamiętacie któreś z utworów, które graliście?

Booka Shade: Och, oczywiście, nasz pierwszy festiwal to Sonar w Barcelonie w 2005 roku, odbywający się w małej kaplicy. To był nasz start w karierze.

Jakieś szczególne miejsca lub takie, które odwiedzacie podczas grania w Polsce?

Booka Shade: Nigdy nie mamy wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie, ale chcielibyśmy zobaczyć więcej Morza Bałtyckiego, musi być piękne.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →