Cykl Futurum dywersyfikuje wrocławską scenę

News

Już dziś we wrocławskim klubie Firlej zagrają bod [包家巷], rip ME oraz KRY!

Futurum to cykl koncertów i spotkań wokół muzyki, który skupia się na prezentowaniu artystów, mających wpływ na kształtowanie się nowej fali w muzyce elektronicznej początku XXI w. Futurum stanowczo opowiada się za żywo rozwijającą się i artystycznie niezależną kulturą muzyczną, dając przestrzeń dla nowoczesnego dźwięku, sztuki i designu.

Muzyka w akustycznym, wizualnym i materialnym rozumieniu jest częścią sztuki współczesnej a Futurum w taki sposób chce ją prezentować. Firlej zaprasza wrocławską publiczność do zapoznania się z najciekawszymi projektami muzycznymi z pogranicza różnych gatunków muzyki elektronicznej, jednocześnie tworząc nić pomiędzy stale rozwijającym się kontinuum muzycznych nurtów. Umieszczając eksperymentalną muzykę elektroniczną w historii muzyki, omawia trendy, które dążą do niczym nieograniczonej ekspresji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podczas comiesięcznych spotkań będą odkrywany wynurzające się zjawiska muzyczne, które wciąż nie zostały właściwie dostrzeżone i nie znalazły miejsca na rozkwit we Wrocławiu. Bardziej niż na klubowym charakterze elektroniki, Futurum chcę kłaść nacisk na wrażenia, ekspresję uczuć oraz wspólne przeżywanie odbiorców oraz artystek/artystów.
Działając od trzydziestu lat na wrocławskiej scenie, Firlej był świadkiem przemian, w których niejednokrotnie brał czynny udział. Wytrwale, przez cały czas działalności, dbaliśmy o to, aby Firlej był miejscem otwartym na najbardziej awangardowe, najnowocześniejsze i najbardziej poszukujące projekty kulturalne. Dzisiaj, wspólnie doświadczamy przemian społecznych, którym Futurum w odważny sposób dorównuje.

Druga edycja Futurum, rozpoczynająca się się 22 lutego o 18:00, rzuci światło na kondycję artysty w ponowoczesnym świecie oraz relację pomiędzy obrazem a dźwiękiem, najbardziej wykorzystywanymi przez nowoczesne technologie mediami. Live act amerykańskich artystów bod [包家巷] (*jako niebinarna osoba używa w stosunku do siebie nomenklatury oni/ich) będzie bogaty w wrażenia zmysłowe, artyści bowiem wykorzystują dźwięk do budowania cyfrowych rzeczywistość nawiązując do możliwości kultury sieciowej i technologii cyfrowej. rip ME, członkini kluczowego dla szwedzkiej muzyki współczesnej kolektywu Drömfakulteten, łącząc chaotycznie rozrzucone odłamki ambientu, zmanipulowanych wokali i głęboko skrywanej melancholii wytworzy formułę, w której zaprezentuję ujednoliconą wizję przyszłością, w najbardziej konceptualnym, post-operowym wydaniu. Reprezentantka warszawskiej artystycznej grupy / slash / wytwórni, Intruder Alert, tego wieczoru odkryje głębię nielinearnych kompozycji pogłębionego ambientu i ekspansywnego industrial noisu.

Wydarzenie rozpocznie się od prezentacji obrazów wrocławskiej artystki Joanny Woś, której malarstwo jest przede wszystkim zwrotem ku emocjom. W obrazach Woś, człowiek ukazany jest jako niewolnik cudzych przekonań i ofiara populizmów, skrajnie administrowanego społeczeństwa stawiającego na heteronormatywność oraz systematyczną konsumpcję. Co za tym idzie, ciało człowieka staje się narzędziem systemu, a jego osobowość jest wyparta na rzecz ciągłego polepszania statusu warstw uprzywilejowanych. To co po nim pozostaje to powidok, cień własnej osoby.

Źródło: materiały prasowe

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →