Floating Points remiksuje kawałki Caribou

News

Sam Shepherd, znany bardziej jako Floating Points, wziął na warsztat utwory Never Come Back i Sister.

Floating Points i Caribou

Caribou podzielił się z fanami remiksami utworów pochodzących z jego ostatniej płyty Suddenly. Za remiksy nagrań Never Come Back i Sister odpowiedzialny jest Sam Shepherd, występujący pod pseudonimem Floating Points. Obie kompozycje ukażą się na winylowym singlu w lipcu.

Przypomnijmy, że w kwietniu ukazało się nieoczekiwanie nowe wydawnictwo Shepherda Bias Mayfiled Depot Mix. Znalazły się na nim dwie wersje singla Bias, który po raz pierwszy pojawił się na zeszłorocznym longplayu Floating Points, Crush. Pierwsza wersja to livemix nagrany w Depot Mayfield w Manchesterze, druga – rozszerzony mix. Płytę wydała wytwórnia Ninja Tune.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Caribou – Never Come Back (Floating Points Remix)

Caribou – Sister (Floating Points Remix)

Floating Points – agresywna elektronika z inspiracjami z IDM i UK Garage

Muzyka tworzona przez Floating Points pojawiała w najważniejszych audycjach radiowych na Wyspach. Astral gangsta disco – tak najczęściej określa się zawartość singli i EP-ek, którymi Floating Points błyskawicznie podbił serca słuchaczy, a taneczne kawałki, w których zaznaczają się wyraźne wpływy zarówno jazzowej psychodelii spod znaku Sun Ra, jak i hip-hopowych szaleństw podpatrywanych u najlepszych, momentalnie zwróciły uwagę wszystkich fanów abstrakcyjnego łamania rytmów. Porównywany z jednej strony do Madliba i Onry, z drugiej zaś do Hudsona Mohawke i Four Teta.

Floating Points miał wystąpić na tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który miał się odbyć w dniach 27-30 sierpnia. Z powodu trwającej pandemii impreza została jednak ostatecznie odwołana. Artystę zobaczymy prawdopodobnie w line-upie przyszłorocznej edycji festiwalu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →