Caribou znów to zrobił. Nowy singiel Daphni to prawdziwy majstersztyk

fot. Mixmag.com
News
Daphni z nowym singlem

Daphni zaprezentował najnowszy singiel zapowiadający album Cherry.

Daphni bezbłędny, jak zawsze

Przed wydaniem swojego nowego albumu Cherry, które nastąpi 7 października, Daphni – aka Caribou aka Dan Snaith – podzielił się z nami swoim najnowszym singlem zatytułowanym Arrow. Nagrania możecie posłuchać poniżej. Uzupełnione jest ono o znakomitą wizualizację stworzoną przez artystę Damiena Roacha.

Daphni – Arrow

Nie jest to ostentacyjnie efektowny kawałek, nie ma wielkich buildów czy dropów… ale i tak w jakiś sposób oddaje gorączkową atmosferę klubu nocnego

– komentuje Daphni.

Muzyka, która płynie

Czy to w studio, czy w klubie, Caribou zawsze pozwala muzyce znaleźć własną ścieżkę. Na Cherry ma to być jeszcze bardziej widoczne niż kiedykolwiek. Nagrywając płytę, Snaith „pozwolił muzyce iść tam, dokąd chciała”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To dziwne, że kiedy utwory zostały ułożone w odpowiedniej kolejności, nabrały nowej spójności. Szybko przeskakują z jednego pomysłu na drugi i, przynajmniej dla mnie, łączą się w sposób, który sprawia wrażenie jednolitości. Może dlatego, że trudno jest mi uniknąć “muzycznych odcisków palców”, które zostawiam na muzyce, jaką tworzę

– tłumaczy Snatch.

Daphni ogłosił przy okazji, że w październiku dołączy do składu Hessle Audio w londyńskim Printworks, a w listopadzie – do Eat Your Own Ears w Warehouse Project w Manchesterze. Jeśli akurat będziecie w UK, to zdecydowanie powinniście wybrać się na jedno z tych wydarzeń. My widzieliśmy Caribou podczas tegorocznego Fest Festivalu i byliśmy pod dużym wrażeniem tego, co zaprezentował na scenie.

Daphni – Cherry – lista utworów

1. Arrow
2. Cherry
3. Always There
4. Crimson
5. Arp Blocks
6. Falling

7. Mania
8. Take Two
9. Mona
10. Clavicle
11. Cloudy
12. Karplus
13. Amber
14. Fly Away

Caribou znów to zrobił. Nowy singiel Daphni to prawdziwy majstersztyk
Fot. Okładka albumu Cherry


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →