FEST Festival rozbija bank!

fot. materiały prasowe
Festiwale News Zapowiedzi
FEST Festival rozbija bank! Scooter i Vitalic dołączają do line-upu

Dzisiejszy rzut nowych artystów na tegoroczną edycję śląskiego FEST Festivalu nie pozostawia nas obojętnymi. Po porannym, sensacyjnym ogłoszeniu Caribou organizatorzy festiwalu zapowiedzieli występ kolejnych gwiazd muzyki elektronicznej. Tego lata w Parku Śląskim w Chorzowie pojawi się zespół, którego nikomu przedstawiać nie trzeba - nawet jeśli nie interesuje się muzyką klubową: Scooter! Wraz z nimi wystąpi legenda electro lat 00., francuski DJ i producent Pascal Arbez-Nicolas, znany jako Vitalic. Sprawdźcie szczegóły!

FEST Festival: dawaj Skutera!

Opisanie twórczości Scootera oraz jego wpływu na popkulturę, modę w dużym skrócie jest… po prostu niemożliwe. To niemieckie trio składające się z charyzmatycznego wokalisty H.P. Baxxtera oraz muzyków/producentów Michaela Simona i Sebastiana Schilde’a, powstałe w 1993 roku w Hamburgu, jest fenomenem socjologicznym, o którym spokojnie można by napisać pracę dyplomową. Scooter to prawdopodobnie najpopularniejszy niemiecki zespół na świecie, a głos H.P. Baxxtera słyszał chyba każdy. Podczas prawie trzech dekad na scenie próbowali swoich sił w większości gatunków muzyki klubowej, jakie były w danym czasie na topie – happy hardcore, techno, jumpstyle, hardstyle, a nawet.. dubstep. Dzięki niebywałej energii, jaką dają na żywo, uważa się ich za prekursorów tego, co dziś nazywamy EDM-em. Dzięki takim hitom jak Maria, Friends, How Much is The Fish, Hyper Hyper, Fire na zawsze wpisali się w sercach słuchaczy. Szczególnie w krajach byłego bloku wschodniego, ponieważ ich muzyka była na przełomie wieków niczym most między zachodem a wschodem. Wydali aż 20 płyt długogrających – sprzedali ponad 30 milionów płyt i zdobyli ponad 80 złotych i platynowych nagród.

Scooter – One (Always Hardcore)

Sprawdź także: FEST Festival 2021 – fotorelacja Rytmy.pl

FEST Festival: Vitalic – legenda francuskiej sceny electro

Producent, który nieustannie odkrywa siebie na nowo, potrafi mieszać techno, rock, disco, pop i punk z równą energią. Vitalic to znacznie więcej niż tylko suma albumów studyjnych – od samego początku kariery udowadniał swoją miłość do elektronicznych występów na żywo, gatunku, który legitymizował (podobnie jak Etienne de Crécy, Daft Punk i Justice) poprzez jego elektryzujące, niemal psychodeliczne koncerty. Fani gier piłkarskich mogli usłyszeć jego kawałek My Friend Dario z debiutanckiego longplaya OK Cowboy w grze FIFA 06, a kinomani – poznać jego twórczość w surrealistycznym włoskim filmie Legenda Kaspara Hausera w reżyserii Davide Manuli.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Vitalic – Poision Lips (Legenda Kaspara Hausera)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →