Amerykanie zatańczyli na lodzie do muzyki Daft Punk i zdobyli pierwsze miejsce

Fot. Dancingastronaut.com
News
Fot. Unsplash

Widowiskowy taniec na lodzie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie dwójki Amerykanów - Madison Chock i Evana Batesa - odbył się w rytm numerów z płyty Random Access Memories Daft Punk.

Daft Punk w Pekinie

W niedzielę wieczorem Madison Chock i Evan Bates zajęli pierwsze miejsce w drużynowych zawodach łyżwiarstwa figurowego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. Ich taniec został udźwiękowiony przez miks utworów z ostatniego albumu Daft Punk Random Access Memories. Zawierał on wycinki z takich kawałków jak: Within, Contact i Touch. Obejrzyjcie występ pary Amerykanów poniżej:

Jesteśmy dumni z tego, że podejmujemy ryzyko i robimy coś, co być może jest niekonwencjonalne. Nie sądzę, że ludzie spodziewali się, że zrobimy program Sci-Fi z kosmosu na rok olimpijski, ale byliśmy pewni, że możemy to pociągnąć – powiedział w jednym z wywiadów Bates.

Daft Punk – roboty i muzyka

2 lutego 2021 roku francuski duet ogłosił, że kończy karierę. Na swoim kanale YouTube zespół opublikował pożegnalne wideo zatytułowane Epilogue, które jest fragmentem filmu Electroma.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Daft Punk nagrywał muzykę elektroniczną z pogranicza house’u, funku, disco i popu. Od 1993 roku grupa tworzyli Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Artyści poznali się jeszcze w szkole. Cechą charakterystyczną muzyków było ukrywanie swoich twarzy za multimedialnymi kaskami – od 1999 roku podczas wszelkich występów na żywo oraz wywiadów artyści zakładali hełmy, które miały charakteryzować ich na roboty.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →