FEST Festival 2023 – pierwsze spojrzenie na kręgi taneczne

fot. Francesco Zigliotto Photography , Sam Paganini / Facebook
Festiwale Zapowiedzi
sam

Ekipa Follow The Step, organizatorzy jednego z największych i najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, czyli FEST Festivalu, ogłosili dziś pierwszych artystów, którzy w sierpniu pojawią się na Kręgach Tanecznych w chorzowskim Parku Śląskim.

Dark – nowa/stara scena z mocnym techno

Pierwsza zmiana to brak sceny Possession – niedawno informowaliśmy Was, że paryski kolektyw, który w dużej mierze przyczynił się do renesansu szybkiego techno, zawiesił działalność z niejasnych przyczyn. Na szczęście absencja francuskiej grupy nie oznacza braku sceny z solidnym i dynamicznym techno-składem – w tym roku ten krąg, będzie nazywać się Dark, a wystąpią tu m.in. takie gwiazdy jak Sept, DLV, AnD, Lucinee oraz Kalte Liebe ze swoim live-actem.

Kalte Liebe – Verbrauchte Nacht

Eden jak się patrzy

W tym roku ekipa Wiosłoujście, która jest kuratorem sceny Eden ma dla Was coś ekstra! Pierwsze ogłoszenie i już radocha – w sierpniu w Parku Śląskim swój live zagra sam… Christian Löffler! Nie wiem jak Wy, ale my wciąż mamy w głowie jego ubiegłoroczne występy we Wrocławiu i Katowicach, które choć odbywały się w poważnych salach koncertowych, to i tak zakończyły się balangą. To trzeba przeżyć!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Christian Löffler – Solo (Live Take)

Ponadto wystąpi jeden z pionierów dubstepu – Skream oraz garść zarówno didżejów, jak i producentów lekkiej, marzycielskiej elektroniki: Hidden Empire, Infraversion, Joana, MADLOVE, Öona Dahl, Gigi b2b Weikum, Raidho, Richy Ahmed, Sonik b2b Mihvu.

Astral jak marzenie

W ubiegłym roku scena Astral w pewnym momencie nie odbiegała znacząco brzmieniowo od Possession. W tym roku na Feście ponownie pojawi się ØTTA, która zachwyciła nas świetnym swoim setem na inaugurację sceny. Ogłoszono także występy Aexhy, DJ Art, Sebu oraz The Jakob Sisterz.

ØTTA | Boiler Room Manchester: Teletech

Smolna z gwiazdami

Z kolei na największym kręgu Smolnej organizatorzy zapowiadają występy legend oraz wschodzących gwiazd sceny elektronicznej. Wystąpi brytyjski didżej i producent, znany nie tylko w klubach, ale również lubiany przez gitarzystów (patrz zespół Ride) Erol Alkan, nowa twarz Drumcode’u z USA – Layton Giordani, a także dobrze znany polskiej publiczności Len Faki. W programie pojawił się również Sam Paganini, który niestety nie dotarł w ubiegłym roku na FEST – w tym roku musi być tylko lepiej!

Sam Paganini | Tomorrowland Belgium 2019

FEST Festival 2023 – kiedy?

Jeden z największych i najważniejszych muzycznych festiwali w Polsce odbędzie się w dniach 9 – 13 sierpnia 2023 roku w chorzowskim Parku Śląskim.

Thank you! | FEST Festival 2022 – RecapPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →