Drive-in rave. W Niemczech ruszają samochodowe imprezy

7 838
News
Drive-in rave. W Niemczech ruszają samochodowe imprezy

COVID-19 wywrócił nasze życie do góry nogami. Nasi zachodni sąsiedzi pokazują, w jaki sposób dostosować się do wymogów pandemicznej rzeczywistości. W Niemczech ruszyły pierwsze imprezy, w których udział weźmiemy nie wychodząc z samochodu.

Impreza w dobie pandemii

Nowe warunki dyktowane globalną sytuacją epidemiologiczną przekształciły nasze życie w dramatyczny i brutalny sposób. Pomimo miesięcy domowej izolacji, zapewne wielu z nas nie do końca przywykło do nowych warunków, w których przyszło nam bytować. Życie jednak toczy się dalej, a wraz z nim wykształcić musimy nowe mechanizmy funkcjonowania. Zwłaszcza w przestrzeni publicznej.

Z musu wykształcenia nowych zwyczajów doskonale zdają sobie sprawę nasi zachodni sąsiedzi. W Niemczech ruszyły pierwsze imprezy, które nie wymagają od uczestników wychodzenia z samochodu.

Drive-in rave nowym krzykiem epidemicznej mody

W czasie, gdy w Polsce na koncercie Kasi Kowalskiej pojawiają się tłumy widzów, w Schüttorf w Dolnej Saksonii włodarze lokalnego Index Club urządzili pierwszą imprezę typu drive-in.

Uczestnicy pojawili się na miejscu wydarzenia w samochodach. Limit wynosił nie więcej niż 2 osoby na pojazd, a na parkingu wspomnianego lokalu zmieściło się ich 250. Ustawiono scenę z prawdziwego zdarzenia, a imprezowicze zza szyb swoich wehikułów mogli podziwiać oprawę pirotechniczną przygotowaną przez organizatorów.

Grający artyści, pomimo utrudnionych warunków, nie mogli narzekać na brak kontaktu z widownią, która ochoczo trąbiła i migała światłami. Uczestnicy sami mogli zdecydować o sposobie słuchania muzyki. By w pełni zachować sterylne warunki, publiczność mogła wybrać pomiędzy dźwiękiem scenicznego systemu a internetową transmisją.

 

A drive-in rave happened in Germany cc Nitefield

Opublikowany przez Mixmag Sobota, 2 maja 2020

Drive-in rave zyskuje na popularności

Wygląda na to, że nowa forma serwowania muzyki zaczyna zyskiwać na popularności. Już za miesiąc – 5 i 6 czerwca w Dreźnie odbędzie się show we wspomnianej wyżej formule, na których wystąpi Boris Brejcha.


Tymczasem w Polsce… przypominamy o akcji #razemtańczymyrazemwalczymy

Wciąż zachęcamy Was do dołączenia do akcji #razemtańczymyrazemwalczymy i informowania o niej innych. Cieszymy się, iż podjęty przez nas problem został zauważony także przez inne media w Polsce. Wierzymy, iż los branży kulturalno-rozrywkowej może stać się ogólnokrajowym tematem, wymuszającym na władzy zajęcie odpowiedniego stanowiska. Skoro udało nam się zacząć zbliżać do siebie środowisko, ufamy, że zbliżymy się także do celu naszych działań.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej #razemtańczymyrazemwalczymy

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.