DinoSau – Trasa koncertowa w Polsce 3-7.06.2008

News

DinoSau - gwiazdy norweskiej sceny alternatywnej pojawią się na wyjątkowej trasie koncertowej w Polsce już w czerwcu!

Wyjątkowe, pink-popowe wydarzenie miesiąca!

Mówią o sobie „Electro-akustyczne, popowe doświadczenie muzyczne w kolorze gumy balonowej”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DinoSau to doza figlarnej naiwności zmieszana z silnie skomponowanymi tekstami i nieskazitelnym warsztatem, które sprawiają, że muzykę i występy zespołu można opisać jedynie jako bardzo kreatywne i unikalne. Podwalina tej dziecięcej prostoty stanowi punkt wyjścia dla tych trzech zintegrowanych artystycznych umysłów tworząc muzykę, jakiej do tej pory nie słyszałeś.

Na tę niespotykana mieszankę DinoSau składają się tak różnorodne elementy jak pop, rock, elektro/akustyczna improwizacja oraz punk wynosząc dokonania zespołu wysoko ponad przeciętne rockowe kombo złożone z półproduktów. To jest po prostu wyjątkowe!

Wszyscy członkowie zespołu to świetnie wykształceni muzycy, absolwenci takich instytucji jak Norweska Państwowa Akademia Muzyczna czy prestiżowy Wydział Jazzu w Konserwatorium Muzycznym w Trondheim. W skład zespołu wchodzą Lena Nymark (wokal, flet, sample), Bjørn Thevik (bass, electronics, klawisze), Stig Rennestraum (perkusja, wibrafon).

Debiut koncertowy zespołu miał miejsce pod koniec 2006 roku, początkując lawinę entuzjastycznie odebranych występów w Norwegii, do najważniejszego z nich można zaliczyć udział w międzynarodowym komercyjno-przemysłowym festiwalu by:Larm.

W 2007 roku wydali swój pierwszy abum ”A Little Crime“ w niezależnej wytwórni Propeler Recordings (nagrywają dla niej także Hanne Hukkelberg i Superfamily).

Trasa koncertowa  DinoSau 3-7 czerwca 2008

3 czerwca, City Hall (Szczecin),
4 czerwca, Cafe Miesna (Poznań),  
5 czerwca, Enerde (Toruń)
7czerwca, Żak (Gdańsk)

DinoSau
DinoOwca – norweski wypas!

www.myspace.com/dinosau
www.dinosau.no

Organizator: „brzycka, napieraj!” impresariat
Mecenat: Ambasada Królestwa Norwegii
Patronat: TVP Dolina Kreatywna, Polskie Radio Szczecin,  Hot Magazine, , independent.pl, muzikanova.pl, popupmusic.pl, relaz.pl, clubbing.szn.pl. Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →