Dapayk aka Marek Bois w Polsce!

News

9 i 10 maja to niewątpliwie święto dla fanów nowoczesnej muzyki elektronicznej. Dapayk aka Marek Bois - doświadczony producent z Berlina - wystąpi w poznańskiej Nowa Cafe Mięsna oraz w koszalińskiej Plastelinie!

Po kwietniowej, niezwykle udanej edycji „Extension” czas na kolejną odsłonę. 9 maja w poznańskim klubie Nowa Cafe Mięsna fanów nowoczesnej muzyki tanecznej swoim live actem uraczy Dapayk aka Marek Bois! Dzień później wystąpi w koszalińskim klubie Plastelina w ramach N-Bar Showcase

Niklas Worgt to bardzo doświadczony producent pochodzący z Berlina. Udziela się na niemieckiej scenie elektronicznej już ponad 15 lat i w tym czasie tworzył pod wieloma aliasami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Najbardziej znanym z nich jest na pewno Dapayk pod którym wydawał większość swoich nagrań w tym tysiącleciu. Zarówno jako Dapayk Solo jak i wspólne wydawnictwa ze swoją partnerką życiową Evą Padberg (znaną top modelką, choć niemniej znakomitą wokalistką) są zawsze wydarzeniami. Wystarczy tu wspomnieć o ich wspólnym albumie „Close Up”, który znalazł się w Top 10 roku 2005 roku wszystkich najważniejszych niemieckich magazynów poświęconych muzyce elektronicznej (Groove, De:Bug & Raveline), a sam Niklas od tamtej pory należy bezsprzecznie do czołówki berlińskich producentów i występuję ze swoimi live actami na całym świecie.

Zarówno następca „Close Up”, czyli zeszłoroczny album „Black Beauty” jak i wydany wcześniej solowy album Dapayk’a „Impulsion Parasite” świetnie ukazują, jak powinien brzmieć różnorodny choć nadal bardzo taneczny album 21 wieku! Nie są to po prostu zestawienia 8 minimalowych sztosów firmowanych jako album, a zdecydowanie bardziej różnorodne zestawy opowiadające swoistą  historię z pogranicza nowoczesnej elektroniki, glitch, minimalu, break’ów i jak to określa sam autor „frickelsound”! Oprócz zajmowania się produkcją i występami na żywo Niklas prowadzi bardzo prężnie działającą wytwórnię Mo’s Ferry Productions wraz z dwoma sublabelami Rrygular i Fenou, na których wydawał m.in. takie postacie jak Troy Pierce czy Butane.

Jego występ w poznańskiej Cafe Mięsna oraz w koszalińskiej Plastelinie zbiegnie się z wydaniem jego najnowszego albumu „Boissche Untiefen”, tym razem pod pseudonimem Marek Bois. Do tej pory większość wydawnictw pod tym aliasem wychodziła dla kultowego Trapeza, lecz autorski album artysta zdecydował się  wydać dla własnego Rrygular i jest  delikatnie mówiąc miażdżącym przykładem dokąd zmierza berliński sound w 2008!

09 Maja 08 (Piątek) Extension Electronic Music pres. Dapayk live!
Cafe Mięsna – ul. Garbary 62 (wejście od ul. Mostowej) – Poznań

10 maja 08 (sobota) NBAR SHOWCASE Dapayk live
Plastelina klub – Mickiewicza 8/7a -KoszalinPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →