Byle do 2023. Powstaje książka o losach i karierze kultowego Daft Punk

Fot. Getty Immages
News

After Daft to nadchodząca książka opowiadająca losy legendarnego duetu Daft Punk. Już teraz wiemy, że spisane na papier przez Gabriela Szatana blisko 30 lat istnienia francuskiego duetu, ukaże się w 2023 roku.

To była kwestia czasu. Nieunikniona powinność, którą prędzej czy później, ktoś musiał zrealizować. Ponad pół roku od niespodziewanego rozłamu Daft Punk, doczekaliśmy na śmiałka, który podejmie się zebrania do kupy wszystkich najważniejsze momentów duetu z blisko 30 letniej kariery. To druga po Daft Punk: Discovery duża książka poświęcona Daft Punk wydana w tym roku, jednak pierwsza, która w szczegółowy sposób dokumentuje początki duetu, jego powstanie w 1993 roku, aż do tegorocznego rozpadu. After Daft to książka, która pragnie pokazać życie przez pryzmat wielkich pionierów muzyki elektronicznej.

Daft Punk – One More Time

After Daft. Murowany bestseller?

Książka w dużej mierze skupia się na trasie koncertowej Alive 2006-07, która, jak twierdzi autor, na zawsze zmieniła bieg historii, popychając jednocześnie do przodu nową, młodą rzeszę zainspirowanych duetem DJ-ów i producentów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Daft Punk zasiadają w panteonie popu obok Prince’a, Talking Heads, Kate Bush, Stevie Wondera, Kraftwerk, Missy Elliott, Davida Bowiego i każdego innego wizjonera. Poza nagrywaniem radosnych płyt, istnieje niezliczona ilość fascynujących sub-narracji, które przepływają przez ich karierę: trasa koncertowa Alive 2006-07 była tak bardzo istotna dla muzyki tanecznej, jak występ The Beatles w 1964 roku w The Ed Sullivan Show był dla rock 'n’ rolla.

Gabriel Szatan, jest dziennikarzem współpracującym w przeszłości z Gillesem Petersonem w BBC Radio 6, będącym jednocześnie kuratorem wydarzeń Boiler Room. Zdaniem autora książki, wraz z odejściem Daft Punk, muzyka nie będzie brzmiała tak samo dobrze, jak bez nich. Nawet jeśli ostatnie lata prezentowały zauważalny regres w wydawanych utworach. Po tym, jak stoczono niemałą batalię o możliwość wydawnictwa książki, ta ostatecznie zostanie zostanie wydana przez John Murray Press/Hachette UK. Byle do 2023 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →