BERLINADA – podróż sentymentalna młodych poznańskich artystów.

News

Berlinada to przedsięwzięcie, którego celem jest stworzenie możliwości młodym, tytułowanym poznańskim artystom zaprezentowania swojego kunsztu przed społecznością lokalną. Przez 7 dni zaprezentowane zostanie 12 filmów dokumentalnych i fabularnych produkcji niemieckiej od arcydzieł przedwojennego, artystycznego kina niemieckiego, aż po dzieła współczesne. Wszystko to już od 20 kwietnia w poznańskim klubie SARP

Tytuł: BERLINADA – podróż sentymentalna młodych poznańskich artystów.

Termin: 7 dni od piątku 20.04.2007 do czwartku (włącznie) 26.04. 2007.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Miejsce: Klub Sarp, Stary Rynek 56, Poznań oraz okolice Starego Rynku

Cel: Celem przedsięwzięcia jest stworzenie możliwości młodym, tytułowanym poznańskim artystom (wspieranym przez młodych poznańskich naukowców) zaprezentowania swojego kunsztu przed społecznością lokalną oraz ich promocja w kontekście ogólnego życia artystycznego Poznania.

Szczegółowy opis:
Proponowane przedsięwzięcie trwające przez 7 dni polegać będzie na prezentacji 12 filmów dokumentalnych i fabularnych produkcji niemieckiej nawiązujących chronologicznie: od arcydzieł przedwojennego, artystycznego kina niemieckiego, aż po dzieła współczesne.

Filmy te wyświetlane w klubie Sarp na Starym Rynku są inspiracją dla młodych, utytułowanych już artystów poznańskich. Przedstawią oni własne programy artystyczne tematycznie nawiązujące do obrazów filmowych, ale jednocześnie wychodzące poza sztukę jaką jest film. Stworzy to możliwość artystom przekazania własnej  wizji-komentarza tego co zostało stworzone w innym czasie i w innym centrum urbanistycznym – Berlinie.

W mieście, geograficznie nieodległym, jednak osadzonym w odmiennej kulturze, której recepcja nierzadko kojarzona z kulturą najeźdźcy była napiętnowana ciężarem historii. To przedsięwzięcie odnosi się jednak do zbliżenia tych dwóch miast – dwóch kultur. Jest próbą spojrzenia artysty na artystyczne osiągnięcia innej kultury, która w dużej mierze wpłynęła na współczesny obraz i społeczność Poznania. Poznańscy artyści połączą w czasie trwania projektu – podróży w czasie, te dwa niepodbne do siebie, a jednak bliskie sobie miasta w jedną spójną całość – Berlinadę.

Projekt przewiduje następujące działania: Na tydzień przed rozpoczęciem Berlinady przy współpracy wolontariuszy rozpocznie się akcja promująca projekt. Wolontariusze, głównie studenci przebrani za postaci z filmów prezentowanych w ramach projektu, będą rozdawać free-cards (specjalnie zaprojektowaną na Berlinadę z logiem projektu i Urzędu Miasta Poznania oraz z rozpisanym na rewersie programem całości projektu) w ilości: 1500 sztuk na terenie centrum miasta. Kelnerzy i barmani w Sarpie będą ubrani w kostiumy czarno-białe stylizowane na kostiumy aktorów z filmów prezentowanych na Berlinadzie i będą informowali gości o projekcie.

1 dzień Berlinady – PIĄTEK

Od godziny 14.00 po płycie Starego Rynku i ulicach przylegających będzie chodziło 7 postaci – wolontariuszy ucharakteryzowanych na Nosferatu, którzy będą rozdawać ulotki-free-cards z wyszczególnionym programem 1 dnia Berlinady oraz będą informować przechodniów o projekcie. (Free-cards będzie specjalnie zaprojektowana na tę okazję.)
16.00 projekcja filmu „Gabinet doktora Caligari” 1919 (71min.) reż. Friedrich Wilhelm Murnau
18.00 Referat o twórczości grupy „Der Sturm” (w Berlinie od 1910 roku). W szczególności portrecie ekspresjonistycznym Oskara Kokoschki – wygłosi  dr Marta Smolińska-Byczuk.
19.00 Wernisaż portretów Kamy Kuik „Kobiety z tamtych lat”
19.30 Piosenki kabaretowe z Berlina lat 20 i 30 zaśpiwają, przedstawią i zagrają: Julia Mikołajczak, Jarek Buczkowski, Marcin Chenczke, Alicja Kubeczak, Małgorzata Błaszkowiak.
21.00 „Nosferatu – symfonia grozy” 1922 (94min) reż. Robert Wienne
Od godziny 21.00 do godziny 22.00 przebrani za postaci z zaprezentowanych filmów wolontariusze będą rozdawali przed wejściem do lokalu free-cards z programem na następny dzień. Przerwy między poszczególnymi punktami programu będą wypełnione odtwarzaną z nośników muzyką niemiecką z lat 20 i 30.

2 dzień Berlinady – SOBOTA
Od godziny 12.00 przed wejściem do Sarpu będzie stał wolontariusz przebrany za postać „portiera” – bohatera filmu „Portier z hotelu Atlantic”. Będzie otwierał i zamykał drzwi gościom lokalu oraz wręczał free-cards z programem na ten dzień. Sześciu innych wolontariuszy w podobnym przebraniu będzie rozdawało ulotki w rejonie Starówki.
13.00 o Kathe Kollwitz i cyklu drzeworytów „Wojna” (zaprezentowany 13 października 1923 w Pruskiej Akademii Sztuki w Berlinie) opowie mgr Karolina Leśnik. Wykład będzie dotyczył grafik i ich świadectwa historycznego.
14.00 projekcja filmu „Portier z hotelu Atlantic” 1924 (88min.) reż. Friedrich Wilhelm Murnau – projekcja filmu, happening (?)
15.30 happening w którym wszyscy wolontariusze-portierzy powrócą do lokalu i zaśpiewają „Lili Marlene” piosenkę śpiewaną m.in. przez Marlene Dietrich. Opiekę na happeningiem sprawować będzie „Centrala Rybna”.
16.00 projekcja filmu „Błękitny anioł” 1931 (108min.) reż. Josef von Sternberg (prapremiera odbyła się 1 kwietnia 1931 roku w berlińskim kinie-teatrze Ufa-Palast).
18.00 piosenki Marlene Dietrich zaśpiewają w programie specjalnym Joanna Waluszko, Julia Mikołajczak oraz Ewa Nawrot przy akompanamencie min. Krzysztofa Dysa(?), Marcina Chenczke(?), Jarka Buczkowskiego(?)
21.00 – … wieczór taneczny Berlinady!!! 24.00 – wybory najpiękniejszej „Miss Marlene”.

3 dzień Berlinady – NIEDZIELA

15.00 odbędzie się projekcja fragmentów filmu „Triumf woli” 1935 (145min) w reżyserii Leni Riefenstahl, artystki  propagującej reżim Hitlera. Po filmie krótki komentarz wygłosi student V roku germanistyki UAM.
16.00 wykład ze slajdami „Architekci awangardowi i III Rzesza” przedstawi mgr Szymon Piotr Kubiak
17.00 zostanie wyświetlony nagrodzony Emmy dokumentalny film „Siła obrazów. Leni Riefenstahl”, 1993 (100min) w reż. Raya Mullera  
19.00 nastąpi wernisaż fotografii (?)Szymona Brodziaka „Kobiety  ”(?)
19.30 piosenki z lat 30 i 40 zaprezentują min. Marta Lisiewicz („Waldemar”).
21.00 zostanie wyświetlony film „Comedian Harmonist” 1997 (125min) reż. Joseph Vilsmaier. Przedwojenny niemiecki sekstet męski (trzech jego członków było Żydami) był prekursorem dzisiejszych boysbandów. Powstał o nim także film pod tym samym tytułem, wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych, także w Berlinie.

4 dzień Berlinady – PONIEDZIAŁEK
Od godziny 16.00 po poznańskiej starówce będą chodzić wolontariusze przebrani za anioły, a przed projekcją filmu o godzinie 20.00 grupa 30 wolontariuszy w białych sukniach, ze skrzydłami wykonanymi po godzinie 14.00 w Sarpie pod kierunkiem Agnieszki Gierach, przemierzy poznański Rynek wzdłuż pierzei kamienic zapraszając na projekcję filmu Wima Wendersa „Niebo nad Berlinem”, która rozpocznie się o 21.00.
18.30 Zostanie zaprezentowany happening nawiązujący do polskiego filmu „Tragarz puchu” 1983 (86 min) reż. Stefan Szlachtycz oraz do „Nieba nad Berlinem”.
19.00 Nastąpi otwarcie wystawy fotografii Moniki Lisieckiej „Anioły”.
19.30 Swój recital zaprezentuje „Anna Nova Band”.
21.00 Rozpocznie się prezentacja filmu „Niebo nad Berlinem“ 1987 (127min.) reż. Wim Wenders.

5. dzień Berlinady – WTOREK
16.00 Początek prezentacji dokumentalnego filmu o zburzeniu berlińskiego muru oraz pokaz filmów, zrealizowanych w Berlinie przez grupę „Centrala Rybna”.
18.00 Rozpocznie się koncert „Kwartetu ProForma” w składzie: Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marcin Żmuda, po którym nastąpi projekcja filmu.
19.00 Otwarcie wystawy fotografii architektury współczesnego Berlina (?) po którym kontynuacja koncertu do projekcji filmu o 21.00.
W trakcie koncertu o 19.30 spod lokalu wyruszy pochód wolontariuszy (wolontariusze zostaną ubrani w „socjalistyczne waciaki”) z obrazami z cyklu „8.marca – wspomnienie?” oraz z pochodniami i przejdzie dookoła poznańskiego rynku zapraszając mijane osoby na film „Goodbye Lenin”, którego projekcja zacznie się o 21.00  w Sushi Jazz
21.00 projekcja filmu „Good Bye, Lenin” 2003 (121min) reż. Wolfgang Becker  

6 dzień Berlinady – ŚRODA
16.00
prezentacja slajdów z fragmentami architektury Poznania autorstwa Marty Grundwald – „Poznań – moje miasto” (?)
17.00 Prezentacja tomików poezji Marty i Szczepana(?)
18.00 Wykład na temat dworca w Berlina oraz pokaz slajdów przedstawi Szymon Kubiak.
19.00 Wernisaż wystawy „Moja Pierwsza podróż do Berlina – czy te twarze są inne?” prace graficzne inspirowane fotografią portretową zaprezentuje Kama Kuik
19.30…19.40 zapowiedź koncertu, który rozpocznie się po projekcji filmu przedstawi Olka Wojciechowska z muzykami.
19.40 „Biegnij Lola, biegnij” 1998 (81 min) reż. Tom Tykwer pokaz filmu
21.00 Program koncertowy inspirowany muzyką z filmu „Biegnij Lola, biegnij” przedstawi Olka Wojciechowska (skrzypce) z zespołem muzyków.

7 dzień Berlinady – CZWARTEK
16.00 „Sztuka ulicy” – „akcje” z miasta na slajdach zaprezentują młodzi plastycy
17.00 Początek projekcji filmu „Edukatorzy” 2004 (127 min.) reż. Hans Weingartner
19.00 Wernisaż fotografii Krzysztofa Kurłowicza pt.: „ Ersatz”.
21.00 Projekcja filmu „Nadzy” 2002 (100min.) reż. Doris Dorrie

Przyjmuje się, że w projekcji filmów, wykładach i przedstawieniach kabaretowych weźmie udział ok. 1.000 osób. Ponadto rozdawany będzie program wszystkich spotkań z krótkim opisem i streszczeniem tematycznym, który w ilości ok. 8.000 zostanie rozdany przechodniom na Starym Rynku. Co pozwoli mieszkańcom zapoznać się z proponowaną ofertą i stanowić będzie reklamę dla twórców biorących udział w przedsięwzięciu.
Efektem niewymiernym naszego projektu będzie przekazanie konkretnej wiedzy na temat sztuki niemieckiej w postaci serii wykładów prowadzonych przez młodych specjalistów słuchaczom.

LISTA ARTYSTÓW:

Agnieszka Gierach, ur. w 1973 r, absolwentka WSSS w Poznaniu, zajmuje się scenografią i kostiumem teatralnym, aranżacją wnętrz. Autorka licznych aranżacji wystaw m.in. dla IPN,  Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych. Współpracuje także z CK Zamek i Platformą Artystyczną „OBORA”. Współtworzy projekt „Teatr w każdej wiosce” – organizowany przez gminę Tarnowo Podgórne, prowadząc liczne warsztaty plastyczne z dziećmi. Laureatka Nagrody im. Zenobiusza Strzeleckiego w 1998 za najlepszy dyplom scenograficzny. Otrzymała także Medal Młodej Sztuki za scenografię i kostiumy do „Cyrulika sewilskiego” – prezentowanego w ramach Poznania na MALCIE w 1997r.

Marta Smolińska-Byczuk, ur. 1974 r., doktor nauk humanistycznych w zakresie historii – historii sztuki; adiunkt w Katedrze Historii Sztuki i Kultury UMK w Toruniu; krytyk sztuki; kurator wystaw sztuki współczesnej; członek redakcji „ARTluka”, stypendystka Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej; autorka książki „Młody Mehoffer” (Univeristas, Kraków 2004). Absolwentka Instytutu Historii Sztuki na UAM w Poznaniu..

Szymon Piotr Kubiak, ur. 1979 r w Poznaniu. Doktorant w Instytucie Historii Sztuki UAM. Zajmuje się historią i teorią architektury nowoczesnej i dizajnu, ze szczególnym uwzględnieniem niemieckiego obszaru językowego. Dwukrotnie na stypendium w Berlinie (2000/2001 i 2005/2006), którego XX-wiecznej architekturze poświęcił kilka naukowych i popularyzatorskich artykułów. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Czasie Kultury” i „Artium Quaestiones”. Bierze udział w pracach Grupy Roboczej Niemieckich i Polskich Historyków Sztuki i Konserwatorów Zabytków.

Karolina Leśnik, mgr historii sztuki. Podczas studiów prowadziła zajęcia w dziale edukacji w Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz prowadziła galerię studencką w Klubie&Galerii Zak w Poznaniu., gdzie odbyło się 17 wystaw młodych twórców z różnych polskich szkół plastycznych. Głównym założeniem Galerii Było stworzenie możliwości wymiany doświadczeń organizatorskich i artystycznych. Wzięła udział w projekcie „Miejsca pracy w sektorze kultury”. Obecnie pracuje jako asystentka w renomowanej poznańskiej galerii sztuki.

Piotr Korduba, ur. 1976 w Poznaniu, historyk sztuki, adiunkt w zakładzie historii sztuki nowożytnej Instytutu Historii Sztuki UAM w Poznaniu. Zajmuje się architekturą mieszkalną oraz zamieszkiwaniem. Tropi ideowe zaplecze sztuki dekoracyjnej w tym przede wszystkim sztuki dawnych wnętrz. Zajmuje się także przemianami fenomenu jakim jest współczesne miasto. Autor książki „Patrycjuszowski dom gdański w czasach nowożytnych”. Stypendysta wielu instytucji zagranicznych oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Julia Mikołajczak, piosenkarka, absolwentka 2-letniego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu oraz magister filozofii na UAM w Poznaniu. W 2002 roku zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 2002. W 2003 roku nagrodę Gazety Lubuskiej na Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze. Jest laureatką Festiwalu Studenckiego FAMA  w Świnoujściu w 2004 roku. Obecnie współpracuje z Władysławem Sikorą i Zenonem Laskowikiem w działalności kabaretowej. Jak również jest wokalistką zespolu „Przed czy Po” działającego w Poznaniu. Zespół został zakwalifikowany do finału KFPP (Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej) Debiuty Opole 2005. Zajęli II miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki, Kraków 2005

Ewa Nawrot, właścicielka „czarnego”, soulowego głosu; swego czasu wygrała „Drogę do gwiazd” z piosenką Macy Gray i nie był to przypadek – jej głos często bywa porównywany do tej czarnoskórej wokalistki. Ewa współpracuje z różnymi muzykami, udziela się w wielu projektach muzycznych. Najbardziej spektakularny projekt to „Niewinni Czarodzieje” – to nie tyle konwencjonalny zespół, co raczej otwarta grupa artystów połączonych wspólną ideą tworzenia nowej muzyki na bazie soulu, jazzu i innych klasycznych gatunków, wpisanych we współczesny kontekst. Współpracowała także z Polskim Teatrem Tańca (spektakl „DANCING Hz” z muzyką DJów Envee i Adamusa).

Anna Nova Band rodowita Poznaniaka, która przez kilkanaście lat mieszkała i koncertowała w Niemczech, m.in. w klubach „B-Flat”, „Schlot”, „Atelante” w Berlinie. W Polsce pierwszy raz pojawiła się na poznańskiej scenie „Pod Pretekstem” we Wrześniu 2004 r. Obecnie nagrywa nową płytę z poznańskimi muzykami.

Marcin Chenczke, kontrabasista,   na ostatnim roku Akademii Muzycznej w Poznaniu, równocześnie na wydziale muzyki rozrywkowej we Wrocławiu. Członek zespołu „Jarek Buczkowski Trio”. Współpracował z wieloma poznańskimi muzykami.

Jarek Buczkowski, akordeonista, absolwent i obecnie wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertuje w kraju i za granicą w zespołach, które prezentują różne kierunki i style muzyczne. Jest założycielem i leaderem formacji Jarek Buczkowski Project. Współpracował z takimi artystami jak: Jarosław Wasik, Justyna Szafran, Katarzyna Groniec. Obecnie bierze udział w nowym programie Zenona Laskowika. Kompozytor i aranżer.

Kama Kuik, absolwentka Edukacji Artystycznej na ASP i Historii Sztuki na UAM w Poznaniu. Od kilku lat bierze udział w wystawach zbiorowych oraz realizuje projekty autorskie głównie w Poznaniu min. Pretekst a Portret, Poznań, „Agnieszka”, „8.marca – wspomnienie?” z którą to wystawą została zaproszona do  projektu Transoderana – Historie Dorzeczne, Frankfurt na Odrą 2006. Od lipca 2005 prowadzi otwartą Pracownię Spotkań Portretowych na ul. Fredry 12 w Poznaniu gdzie min. pracuje nad portretową kroniką działań Music Collection Agency.

Marta Lisiewicz, ukończone III liceum ogólnokształcące, podjęte studia romanistyki, występowała i będzie występować w następnym przedstawieniu w kabarecie Zenona Laskowika i Władysława Sikory. Ponadto podczas 2006 roku i od stycznia 2007 występowała i będzie brała udział w spektaklu „Krochmalna 8” Grzegorza Tomczaka. Wraz z Zenonem Laskowikiem prowadzi Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej.

Olga Wojciechowska – ur. 1981 r w Szczecinie. Skrzypaczka, magister sztuki na wydziale instrumentalnym  Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracuje z orkiestrą Z. Górnego, Alex-bandem A. Maliszewskiego, Zbigniewem Łowżyłem. W 2005 roku uczestniczyła w nagraniach płyty Andrew Keeling’a -„Reclaiming Eros”. W 2004 i 2005 współpracowała z Jackiem Solkiewiczem nagrywając dwie płyty tryptyku „Blackglass”. Koncertowała jako skrzypaczka ,jak też wokalistka w zespołach polskich: Mademoiselle le cocu, All-k & Gandaloop ;jak też norweskich: Recall, Captain Porkliver.W marcu 2006 brała udział w prawykonaniu orkiestrowej wersji „Beam machine” David’a Jackson’a (saksofonista zespołu Van der Graaf Generator).Działa w przeróżnych stylistykach muzycznych od muzyki klasycznej po elektroniczną, zawsze szukając sensu wypowiedzi w brzmieniu i ekspresji.

Monika Lisiecka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swoich fotografiach wydobywa z człowieka jakiś najczystszy i najgłębszy pierwiastek. Z Człowieka – a nie z Modela, gdyż Monika fotografuje Ludzi i to Człowiek jest zawsze w centrum jej uwagi. Może to ten osobisty stosunek, sprawia, że jej prace tak głęboko poruszają. Człowiek to u niej istota godna, homo dignus. Godna w swej osobowości, niepowtarzalności, samowładztwie. Człowiek Kanta i człowiek Satre’a. Dążąc do dalszego wyabstrahowania form przejęła język sitodruku. Pracując z komputerem przetwarza swoje własne fotografie, poszukując nowych obrazów. I sama już nie wie czy one znajdują ją, czy jest wręcz odwrotnie.

Krzysztof Kurłowicz, ur. 1970, fotograf, tłumacz – absolwent Uniwersytetu Lipskiego; po studiach pracował w Niemczech, Hiszpanii i Egipcie. Fotografią zajmuje się od kilkunastu lat, autor wystaw „Akt“, „Tatuaż – ciało“, „Lipsk 1996 – Łódź 2006“, „Ersatz“.

Marta Grundwald – urodzona z początkiem stycznia 1984 w Poznaniu, studiuje filozofię we Wrocławiu. W grudniu 2006 zadebiutowała książką poetycką „Ajajaj…!”. Obecnie zajmuje się sobą, tańcem współczesnym i tradycyjnym śpiewem Słowian wschodnich.

„Kwartet ProForma” to grupa młodych muzyków, którzy śpiewają m.in. piosenki Kaczmarskiego oraz utwory własne o tematyce wolnościowej. Również interesują się poezją Jacka Kaczmarskiego, do którego wierszy skomponowali kilka utworów. Laureaci wielu nagród konkursów poezji śpiewanej. Wydali płytę „Gorzki płacz”.

„Centrala Rybna” Kolektyw współtworzą Artur Śledzianowski (pseudonim „Śledź”) oraz Andrzej Karpiński (pseudonim „Karp”). Od 2001 roku realizują projekt R.M.K.-Rewitalizacja Monumentów Kultury, łączący działania w przestrzeni miejskiej, będące  alternatywnym  komentarzem trwałych stereotypów funkcjonujących społecznie, które poprzez swoją nienaruszalność stały się swoistymi „Monumentami Kultury”. Cztery realizacje w ramach projektu odbyły się w Berlinie i dotyczą bezpośrednio Polsko – Niemieckich relacji oraz obaw Polaków po wejściu Polski do UE. W ramach dwóch edycji Festiwalu Terra Polska  w 2004 i 2006 CR zaprezentowała: „Arbeitsamt-Artakcyjna Praca w Polsce”, „Auktion – Gut Gruntstuck aus Polen”, „Siegesaulle – tribute 8 of May”. W 2005 roku na Festiwalu Festiwalu „Der Berg” w Pałacu Republiki odbyła się premiera interaktywnego performance „CHIPS of PEACE”. Wykorzystując formę pseudo-religijnej i konsumpcyjnej propagandy przedstawiciele „CR” wprowadzają widza w rytuał powstawania Nowego Idealnego Produktu Centrali Rybnej „CHIPS of PEACE”. Więcej informacji na www.centralarybna.prv.pl

Kabaret Grzechu Warty – (Kasia, Artur i Dominik) jest współorganizatorem Poznańskich Wieczorów Kabaretowych, które odbywają się w Platformie Artystycznej O.B.O.R.A jest to impreza cykliczna odbywa się mnie więcej, co miesiąc.

Szczepan Kopyt, ur. 1983 we Wrocławiu. Poeta i muzyk. Publikował w pismach: „Pro Arte”, „Czas Kultury”, „Tygiel Kultury” i „Rita Baum”. Laureat nagrody głównej 10. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina (Łódź 2004), uhonorowany także Medalem Młodej Sztuki 2006 w dziedzinie literatury. Współautor (m.in. z Romanem Bromboszczem) Manifestu Poezji Cybernetycznej (projekt perfokarta.net). Basista grupy „Prototyp” (prototyp.com.pl). Wydał debiutancki tomik „[yass]” (Łódź 2005) oraz „możesz czuć się bezpiecznie / [yass]” (w druku – Poznań 2006). Uczestnik kilku festiwali poetyckich. Obecnie współredaguje (wraz z Maciejem Gierszewskim) antologię młodej poezji wielkopolskiej i organizuje cykl spotkań z młodymi poznańskimi poetami w antykwariacie na Śródce pod hasłem „Kontrabanda 2006”. Student czwartego roku filozofii na UAM. Niepalący, niepokorny.

Wspierający projekt:

Lothar Quinkenstein, ur. 1967 r. w Bayreuth (Bawaria, Niemcy); wychowany w Saarland (Kraj Sary) Studia we Freiburgu – studia magisterskie: germanistyka i etnologia 1998; doktorat na Wydziale Germanistyki UAM w Poznaniu. Pisarz i nauczyciel akademicki. Wydawnictwa (pozanaukowe): „Nerveharfe” – zbiór opowiadań, „Hofkonzert” – zbiór wierszy dla dzieci „Schnaps”; publikuje wiersze w czasopiśmie: „Krautgarden”, oraz opowiadania w czasopismie: „Akant”. W przygotowaniu na wiosnę 2007 roku zbiór poezji w wydawnictwie Geistkirche. Stypendysta Willi Decjusza w Krakowie oraz niemieckich organizacji wspierających działalność artystyczną.
Gosia Quinkenstein, ur. 1976 na Śląsku, studia ukończyła w IHS na UAM w Poznaniu. Liczne podróże po Azji, Afryce i Europie. Pracowała w antykwariacie ze sztuką dawną i prasie poznańskiej. Obecnie jest pracownikiem PAN w Bibliotece Kórnickiej w Dziale Muzealnym. Zajmuje się tworzeniem katalogów zbiorów graficznych, opracowywaniem not katalogowych dla zbiorów Biblioteki, krytyką artystyczną oraz tłumaczeniami. Prowadzi w Kórniku kawiarnię zamkową „Gruszki na wierzbie”.

Olga Stobiecka-Rozmiarek, ur. 1980 rok, socjolog, studentka Etnologii i Antropologii Kulturowej. Zrealizowała dwa projekty filmowe w ramach antropologii wizualnej. Film „Kominierz” był wyróżniony na festiwalu w Getyndze w 2002 roku. Obecnie działa jako wolontariusz międzynarodowej organizacji pozarządowej Youth for Exchange and Understanding na rzecz młodzieży z mniejszymi szansami. Organizuje wymiany młodzieżowe, seminaria i treningi, prowadzi warsztaty i szkolenia.
Maria Karwowska, wolontariusz, ur. 1975, studentka  dziennikarstwa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

Wawrzyniec Kubeczak – wolontariusz, ur. 1979 roku w Poznaniu. W 1999 roku ukończył Technikum Chemiczne. Przez kolejny rok studiował chemię ogólną, później dwa lata filozofię, obie dziedziny na UAM.  Fotografią interesuje się od wielu lat, ale na poważnie zajął się nią dwa lata temu. Wiąże się to z odkryciem znaczenia koloru i szczegółu w jego życiu. Obecnie studiuje na Wyższym Studium Fotografii „afa” we Wrocławiu, gdzie w chwili obecnej mieszka i pracuje.

Alicja Kubeczak, wolontariusz, ur. 1984, ukończyła XX Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu w klasie teatralnej. Zafascynowana teatrem i piosenką naukę w szkole zamknęła udziałem w spektaklu pt. „Oszywisie”, który zdobył Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Tetrów Szkolnych Złote Maski. Brała udział w polsko-niemieckich wymianach teatralnych.
Małgorzata Błaszkowiak, wolontariusz, ur. 1984, studentka ASP w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej. Ukończyła liceum o profilu teatralnym.
Marta Kosicka, wolontariusz, ur. 1984, studentka germanistyki i dziennikarstwa na UAM w Poznaniu

Anna Czarnecka, wolontariusz, z serca i dyplomu socjolog; o tym co osobiste i subtelne powiedziała między wersami wierszy w tomiku „Klamka”; wolontariuszka Fundacji Starszy Brat Starsza Siostra;

Justyna Joniec, wolontariusz,  ur. 1982, studentka wydziału Chemii na UAM w PoznaniuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →