Artysta na weekend – Dinky + Get Lost 03 za free

News

Pod pseudonimem artystycznym Dinky kryje się skromna djka i producentka z Chile - Alejandra Iglesias.

Dinky już od najmłodszych lat wykazywała duże zainteresowanie muzyką i tańcem. W wieku 16 lat występowała jako tancerka na koncertach Peter’a Gabriel’a i jak sama mówi: „Od kiedy tylko pamiętam czułam się dobrze na scenie i nigdy nie miałam tremy.” Wychowała się na muzyce Cocteau Twins, Depeche Mode, Prince oraz The Cramps. Wszystko jednak uległo zmianie we wczesnych latach 90. Dzięki swojej siostrze, która mieszkała wtedy w Berlinie, po raz pierwszy zetknęła się z muzyką elektroniczną. W jej życiu nastał okres fascynacji produkcjami Plastikman’a, Aphex Twin’a czy Carl’a Craig’a.

Na początku lat 90. w Santiago, Dinky poznała Ricardo Villalobos’a, Dany Jack’a, Luciano oraz innych artystów związanych z chilijską sceną muzyczną. To właśnie oni wywarli na niej największe wrażenie i spowodowali, że za najwyższy cel, nastoletnia jeszcze Dinky, postawiła sobie nauczyć się mixować. „To była chyba jedna z lepszych decyzji w moim życiu, gdyż niedługo potem występowałam na dużych imprezach (…)” oczywiście u boku wymienionych powyżej artystów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

 

W późnych latach 90. Dinky przeprowadziła się z Santiago na Manhattan, by tam rozpocząć naukę w Szkole Tańca Nowoczesnego. Równocześnie zaangażowała się w nowojorską scenę klubową, silnie wtedy utożsamianą z housem oraz Detroit techno. Zaczęła występować na undergroundowych imprezach m.in. na sławnym cyklu Body and Soul. W 1996 roku wraz ze swoim długoletnim przyjacielem, Jorge’em Gonzales’em, stawiała pierwsze kroki jako producent. Trzy lata później podpisała kontrakt z niemiecką wytwórnią Traum Schaallplatten, dla której wydała wiele singli oraz jeden album. Jej minimalistyczna i hipnotyczna muzyka spotkała się z pozytywną reakcją magazynów muzycznych takich jak De Bug czy Groove.

Rok 2003 przyniósł wiele zmian w życiu artystki. Po atakach z 11 września i zmianach w prawie wizowym musiała wyjechać ze Stanów Zjednoczonych. Kolejnym przystankiem okazał się Berlin. To właśnie tam poznała Svena Vath’a i podpisała kontrakt z należącą do niego wytwórnią Cocoon, dla której wydała „Acid in my Fridge”. Singiel ten od razu stał się hitem i znalazł się na wielu kompilacjach m.in. Ministry Of Sound oraz Fabric. Dużą popularność przyniosło jej także uczestnictwo wraz z Miss Kittin i Ricardo Villalobos’em w kampanii reklamowej klubu Amnesia na Ibizie, gdzie Dinky była rezydentką.

 

 

Dinky to obecnie jedna z bardziej rozchwytywanych dj’ek na świecie. Na swoim koncie ma już występy na największych festiwalach m.in. Sonar, Ten days off, Sonne Mond Stern, Mutek oraz klubach: The End, Cocoon, Dc10, Amnesia. Obecnie chilijską dj’kę często można usłyszeć w berlińskim klubie Panorama Bar, którego jest rezydentką.


Jej stylu muzycznego nie można określić jednym słowem. W swoich setach prezentuje niesamowitą mieszankę techno, minimalu i house’u. Dinky ma niewątpliwie dar zarówno do mixowania jak i do doboru numerów. Znakomitym tego przykładem może być kompilacja Get Lost 03 nagrana dla Crosstown Rebels w 2007 roku, która otrzymała znakomite recenzje w światku muzycznym. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa!

 

Naciśnij TU aby ściągnąć kompilację!

 

Tracklista: Dinky – Get lost 03

01. Dinky – Lost In The Forest
02. Dinky – Horizontal
03. Guillaume & The Coutu Dumonts – Salerilipopette (Matt John Remix)
04. Dan Berkson – The Hollow
05. Audio Soul Project – Community (Peace Division Remix)
06. Gowentgone – One Of These Fusche
07. Innersphere – Phunk (Ricardo Villalobos Remix)
08. The Mountain People – Mountain People 003
09. Tom Tom Groove – Mr Funkman
10. Matt O’Brien – No Reason
11. Samuel L. Session – The Stick Up (SLS Mix 2)
12. Radio Slave – Bell Clap Dance
13. Dennis Ferrer – Son Of Raw (Loco Dice Mix)
14. Chic Miniature – Kimono
15. Chica & The Folder – Souffle (Sonja Moonear Dans Ma Casbah Mix)
16. Cassy – Toya
17. Paulo Olarte – Solu Tu (Isolee Remix)
18. Matthew Styles – Double Exposure
19. Dinky – She

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →