Nadchodzi Labirynt Festiwal: Ziemia Obiecana. Nowa lokalizacja, dawna formuła i mnóstwo niespodzianek

Mat. organizatorów
Eventpromo News

Labirynt Festiwal zbliża się wielkimi krokami, a my mamy ogromny apetyt po poprzedniej edycji. Wydarzenie odbędzie się w nowej lokalizacji, a organizatorzy już dziś zapowiadają powrót do pierwotnej formuły i sporo niespodzianek. Sprawdźcie, co Was czeka i pędźcie po bilety!

Nie tak dawno redaktor Artur Wojtczak pisał o fenomenie Łodzi jako miasta mającego ogromny wkład w powstanie, a następnie rozwój polskiej sceny klubowej. Czytając jego artykuł i patrząc na to, co dziś dzieje się w tym miejscu, można śmiało zgodzić się, że w ostatnich latach Łódź odzyskuje należną sobie pozycję, jednocześnie pielęgnując pamięć o swoich początkach. Dorobek tamtych czasów, w tym m.in. gatunkową różnorodność, silną integrację środowiska i chęć dostarczania możliwie jak największej liczby wrażeń, utożsamia Labirynt Festiwal – czołowe wydarzenie w klubowym kalendarium miasta utożsamianego z kinematografią, przemysłem włókienniczym i – jak najbardziej słusznie – muzyką elektroniczną..

Na mapie lokalnej sceny klubowej Labirynt Festiwal zaznaczył swoją obecność bardzo wyraźnie. Od kilku lat impreza jest źródłem ogromu wrażeń dla miłośników zróżnicowanej elektroniki. Z biegiem czasu wydarzenie ewoluowało, lecz organizatorzy nie zamierzają spoczywać na laurach i co roku stawiają sobie ambitne cele, by podnosić poprzeczkę coraz wyżej. Podobnie będzie i tym razem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Labirynt Festiwal – mat. organizatora

Labirynt Festiwal: nowa lokalizacja, dawna formuła

Choć fenomen Labirynt Festiwal opiera się głównie na autorskiej wizji organizatorów imprezy, to nie sposób nie docenić oprawy i produkcji wydarzenia, które stoją na najwyższym poziomie. W tym roku będziemy mogli przekonać się o tym w nowym miejscu.

Istotną innowacją jest nowa lokalizacja, a będą nią Fabryka Biedermanna oraz podwórko Grażki przy ulicy Kilińskiego. Już dziś możemy domyśleć się, że wpłynie to na charakter imprezy i pozwoli na jeszcze większy rozmach jej produkcji. Wszak mowa aż o 10 scenach! Zgodnie ze słowami organizatorów, umożliwi to powrót do pierwotnej formuły festiwalu, co zapewne ucieszy najwierniejszych fanów wydarzenia.

Labirynt Festiwal – mat. organizatora

Labirynt Festiwal: Ziemia Obiecana – line-up

To, na co szczególnie warto zwrócić uwagę i za co docenić organizatorów, to gatunkowa dywersyfikacja imprezy. Choć moglibyśmy napisać „dla każdego coś miłego”, to jednak chodzi tu o coś więcej – każda z dziesięciu scen reprezentuje inną stylistykę, przez co soniczny wachlarz tegorocznej edycji Labirynt Festiwal jest naprawdę szeroki – od oldschoolowego techno i house’u w różnych odsłonach, przez muzykę basową, downtempo, aż po bitowe brzmienia czy naprawdę szybkie granie w okolicach 175 bpm i więcej.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na obsadę tegorocznej edycji. Bezapelacyjnie największą gwiazdą Labirynt Festiwal 2024 jest ikona niemieckiej sceny klubowej – Da Hool. Autor kultowego kawałka Meet Her At The Loveparade, który w tym roku świętuje 27 lat (!) od swojej premiery, nieustannie trzyma wysoką formę i pozostaje aktywny, zarówno od strony producenckiej, jak i w kontekście występów na żywo.

Prócz Niemca zobaczymy najmocniejszą polską reprezentację w każdej z dziedzin elektroniki, jaka obecna będzie na Labirynt Festiwal. Na wszystkich scenach zameldują się czołowi przedstawiciele_lki danego gatunku, co gwarantuje najwyższy poziom grania niezależnie od gatunku. Choć do podobnego podejścia włodarze Labirynt Festiwal przyzwyczaili nas już wcześniej, to nie da się ukryć, że tegoroczna edycja zapowiada się na najlepiej obsadzoną w historii.

Patrząc na całokształt imprezy, należy docenić starania organizatorów – niewiele jest dziś wydarzeń w Polsce (zwłaszcza jednodniowych!), które w równym stopniu, co Labirynt, chcą przedstawić tak obszerną paletę brzmień. To pokrzepiający przykład autorskiego podejścia i kompleksowej obserwacji sceny, zamiast skupiania się na jedynie wiodących trendach i opierania na nich całego line-upu. Bez przesady możemy mówić o łódzkim evencie jako o wzorze do naśladowania.

A skoro o line-upie była mowa – poznajcie sceny tegorocznej edycji Labirynt Festiwal i artystów_tki, które na nich wystąpią.

MAIN STAGE

Da Hool I Alessandro Fontana I Duss
Penera I naked relaxing I Ben I Rebus

Się Gra House

Neevald I Loui I Karpyou
Roko I Kiss

Technobus

Cez Are Kane I Vasil I Beat & Encore I Roobs

Bambi Uzi b2b Stage

Alegria* I Allg* I Buhhaj*
Eduardo Smetana* I Monster* I Ros Addiction*
*b2b Bambi Uzi

Cyberglow

Sept I WRK I Fogler
Pyotrek I Xcessive I Saww

Downtempo

Foxall I Deaf Can Dance
MK9 I VHT I Kat:ya

We Love House

Lulu Malina I Glasse I Tommy Gustav
Tenes I Luke P

175 BPM

Adamformat I Buhhaj I Ginee
Tesseracts I Hash b2b Young B I Sinusoyda
Uberkraft I Fevi I Bazzta

Milkshake

Neen Nah I Ruchy 47

Chill Stage

Primo Ultimo I Arcade I Panorama

Labirynt Festiwal – mat. organizatora

Labirynt Festiwal – bilety

Trzeba przyznać, że taki program robi wrażenie i zawiera wszystkie argumenty by wybrać się do Łodzi 29 maja! Zacieramy ręce i już dziś nie możemy się doczekać!

Bilety na to wydarzenie znajdziecie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl.

Imprezę wspierają: Łódzkie Centrum Wydarzeń, RedBull, Beefeater, Inne Beczki.

Labirynt Festiwal – mat. organizatora


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →