Labirynt Festiwal „Osobliwości” na 600-lecie Łodzi. Na scenie głównej ikona kultury electro – Westbam

fot. via facebook.com/westbam
Eventpromo
Westbam

7 czerwca w Willi w parku Poniatowskiego odbędzie się kolejna edycja Labirynt Festiwal. Tegoroczny Festiwal "Osobliwości" to mieszanka "Freak Show" i "Naszej Klasy".

Magiczny wehikuł czasu przeniesie koneserów muzyki klubowej, Techno, House, Downtempo, Trance, Ghetto do słodkich chwil młodości. Impreza rodem z czasów szkolnych, gdzie każda wyjątkowa persona (od osiłka, przez nerda, po deskorolkowca) znajdzie dla siebie miejsce w zjednoczonym, tolerancyjnym i mieniącym się wszystkimi kolorami, mozaikowym tłumie.

Przekrój „Osobliwości” z Naszej Klasy

Siódmego czerwca 5000 metrów kwadratowych kawiarni stanie się miejscem magicznym, portalem oferującym podróż w przeszłość – do beztroskich lat młodości. Kotłem, w którym ktoś sprytnie zmieszał „Freak Show” i „Naszą Klasę”. Tegoroczna edycja Labiryntu to festiwal „Osobliwości”, któremu przyświecać będą idee odmienności, tolerancji i wspólnoty. To powrót do scen uwiecznionych na zdjęciach klasowych. Gdzie na tle drabinek gimnastycznych obok klasowego błazna siedzi osiłek po uszy zakochany w różowej lali z trzeciej C. Tej nocy znowu będziemy młodzi, niewinni i zjednoczeni, jak kiedyś w jednej klasie, na zielonych szkołach, boiskach i pierwszych dyskotekach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie FotografPawel-19-of-99.jpg
fot.  Paweł Burghart

Westbam, Catz ‘N Dogz i wielu innych. Sceny i Line Up

Labirynt to impreza plenerowa (z jedną sceną techno we wnętrzu Willi). W namiocie cyrkowym (scenie głównej) zagra Westbam – ikona sceny techno, autor muzycznych trademarków berlińskich Love Parade oraz twórca MayDay. Goście Willi będą mieli również okazję odwiedzić scenę House w hali namiotowej, Downtempo pod chmurką oraz autobus miejski, gdzie zagrają „Ruchy”. Patronem cyrkowego stage’u, na którym wystąpią m.in. Westbam i Catz ‘N Dogz jest Parada Wolności.

Na tegorocznej edycji Labiryntu Festiwalu „Osobliwości” zagrają także: Dj Matys & Dj Vasil, Ben, MK9, VHT, Foxall, kEczuP, Dastryal, Adrian Stan, Luke P, NOVIKA & Mr. Lex, Glasse, Ricardo, G- Sound & FM, Rebus, Fogler, Pyotrek & WRK, RUCHY oraz Tenes.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie FotografPawel-64-of-99.jpg
fot.  Paweł Burghart

Łódzki Labirynt to festiwal organizowany od 2018 roku. Początkowo 11 scen muzycznych znajdowało się w kilku klubach przy ulicy Piotrkowskiej. Popandemiczna rzeczywistość zadomowiła jednak Labirynt w Willi w parku Poniatowskiego. Tym samym impreza nabrała plenerowego, letniego charakteru. Namioty i dyskotekowe kule między gałęziami zwiastują nadchodzące wakacje, a pozornie oddalone od siebie społeczności, skupione wokół poszczególnych gatunków czy estetyk muzycznych, tworzą tej nocy jeden organizm.

Labirynt
fot.  Paweł Burghart

Labirynt Festiwal „Osobliwości” w Willi w parku Poniatowskiego

Czerwcowe wydarzenie odbędzie się w centrum Łodzi. Na terenie parku im. ks. Józefa Poniatowskiego, czyli największego, zabytkowego ogrodu spacerowego miasta z XX wieku. Przez lata miejsce to uchodziło za jedno z najpiękniejszych plenerowych zakątków Łodzi. Dziś pośród zakamarków zieleni i alei parkowych znajduje się Willa – punkt obowiązkowy na mapie atrakcji turystycznych miasta. Budynek zaprojektowany przez Wiesława Lisowskiego – wybitnego architekta, odpowiedzialnego za kształt m.in. Łódzkiego Domu Kultury. Dziś Willa, nazywana niegdyś prezydencką, to kawiarnia i klub. Przestrzeń wystawowa, miejsce licznych wydarzeń muzycznych oraz weekendowego relaksu.

fot.  Paweł Burghart
Labirynt
fot.  Paweł Burghart
fot.  Paweł Burghart
fot.  Paweł Burghart
fot.  Paweł Burghart
fot.  Paweł Burghart


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →