Zmarła współzałożycielka Tresora

Fot. Tresor.de
News
Industrialny Tresor

Nie żyje Regina Baer. Historia muzyki elektronicznej i klubu Tresor nie byłaby bez niej taka sama.

Berlin żegna Reginę Baer

Zmarła Regina Baer, współzałożycielka Tresora, Kraftwerku i innych słynnych berlińskich klubów oraz instytucji.  Według oświadczenia, opublikowanego przez słynny niemiecki klub i napisanego przez jego współzałożyciela Dimitri Hegemanna, Baer odeszła 21 lipca po długiej walce z nieujawnioną „poważną chorobą”.

Oświadczenie Hegemanna przypisuje Baer nie tylko stworzenie Tresora, ale także kolejnych miejsc i projektów, w tym fundacji Tresor nonprofit.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Historia… całego życia nocnego Berlina byłaby inna bez niej; bez jej energii, napędu, wizji, kreatywności, dyscypliny i zdolności do pociągania za sobą innych i motywowania ich

– napisał Hegemann w mediach społecznościowych.

Baer zarządzała klubami Globus i Tresor od 1991 do 2005 roku, a następnie odegrała dużą rolę w tworzeniu kultowego lokalu Kraftwerk.

Dla mnie jej rady były zawsze najważniejsze i kiedy jej nie słuchałem, często okazywało się to błędem. Jej prawdziwy duch był równie zniewalający, co zaraźliwy, o czym świadczyli niezliczeni artyści, bywalcy klubu, współpracownicy i przyjaciele. Była wspaniałą, kochającą matką, która mimo szalonych godzin pracy nad naszymi wspólnymi projektami, zawsze była przy swoich dzieciach i nigdy nie zapominała o tych, którzy byli dla niej najważniejsi. Jej śmierć wyrywa bolesną dziurę w naszym życiu

– czytamy we wpisie Hegemanna na Facebooku.

Industrialny Tresor

W innym poście klubu, z zeszłego roku, ujawniono, że to właśnie Baer odegrała decydującą rolę w ustanowieniu industrialnego klimatu Tresora.

30 lat temu Dimitri Hegemann przyprowadził swoją przyjaciółkę Reginę Baer do niedawno odkrytego opuszczonego skarbca nieużywanego domu towarowego na Leipzigerstrasse. Dyskutowali o pomysłach wokół założenia klubu nocnego. Wchodząc do pokoju Tresor, Regina spojrzała na Dimitriego i powiedziała: 'Alles so lassen’ (’Zostaw wszystko tak jak jest’).”

– napisano w oświadczeniu.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →