Wolne Miasto Ravekjavik proklamuje niepodległość

fot. WOLNE MIASTO RAVEKJAVIK
Eventpromo
ravekjavik

3 czerwca na terenie Łódzkiego Instytutu Technologicznego powstanie tymczasowa strefa autonomiczna, bowiem na początku marca komitet festiwalu Ravekjavik proklamował utworzenie Wolnego Miasta Ravekjavik.

Manifest Ravekjavik

Niczym dadaiści i anarchiści sprzed stu laty, przedstawiciele łódzkiego festiwalu Ravekjavik proklamują eksterytorialną mikronację, w której głównymi wartościami są: muzyka, taniec, sztuka, miłość, tolerancja oraz szacunek do historii Łodzi. Pierwszego dnia marca, ogłoszony został manifest:

Wszystkim wobec i każdemu z osobna oznajmujemy co następuje! Popychani owczym pędem, przy dźwiękach płynących z elektronicznych urządzeń deklarujemy powołanie eksterytorialnej społeczności zwanej Wolnym Miastem Ravekjavik. Inspiruje nas muzyka wszelaka, czarno-biała i kolorowa sztuka ulicy, statyczne i złożone w filmowy ciąg obrazy. Zjednoczeni pod owczym herbem, odnosząc się z szacunkiem do sześciuset lat historii i dziedzictwa Miasta-Matki, Łodzi, donośnym głosem wołamy: czas na Wolne Miasto Ravekjavik! Czas na nową mikronację zbudowaną na szacunku między ludźmi, miłości do muzyki, niekończącego się tańca i sztuk wizualnych oraz fascynacji zapomnianymi fabrykami z czerwonej cegły. Bramy Wolnego Miasta Ravekjavik zostaną otwarte trzeciego dnia czerwca 2023 roku o godzinie 12:00. Do godziny 20:00 zapewnione zostanie darmowe wejście na terytorium Wolnego Miasta Ravekjavik, zaś od godziny 20:00 obowiązywać będą bilety – ogłaszają przedstawiciele Ravekjavik

Fanfary!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Laibach – Država (The State)

Komitet ogłosił już garść artystów z polskiej i zagranicznej sceny, którzy przybędą na terytorium łódzkiego mikropaństwa. Wystąpią m.in. Bjarki, Akiko Haruna, Agzilla, Cafe de la Jungle, Mala Herba, Zosia Hołubowska, Naphta, low income $quad, BADSISTA, Bambi Uzi, Julek Płoski, Marc Acardipane, Wixapolonia, Bakblivv, Dynasonic, Ines Malheiro, Młody Sprzęt, SSRI oraz TJ Głupiec FOQL. To jeszcze nie koniec ogłoszeń!

Bjarki – I Wanna Go Bang [TRIP003]

Zobacz także: Pomocowa kompilacja dla Turcji i Syrii. Polscy artyści ze swoją cegiełką

Wolne Miasto Ravekjavik – bilety

Już teraz możesz nabyć swój bilet do Wolnego Miasta Ravekjavik z puli majowej za 130 zł na stronie Biletomat.pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →