The Blaze zapowiada nowy album singlem „CLASH”

fot. Benjamin Loyseau, The Blaze / Facebook
News

Francuski duet elektroniczny The Blaze zapowiada swój drugi longplay singlem CLASH, który brzmi... łudząco podobnie do klasyków indietronici początku lat 10.

Trochę więcej popu

The Blaze jest projektem Guillaume’a i Jonathana Alric, dwóch kuzynów, którzy rozpoczęli przygodę z produkcją muzyki od udźwiękowienia własnych filmów. Francuzi byli studentami brukselskiej filmówki. Od momentu startu wspólnej działalności jako zespołu, duet przywiązuje dużą wagę do tworzenia wyjątkowych teledysków i wizualizacji, które jeszcze bardziej urozmaicają ich brzmienie.

The Blaze – TERRITORY

Rodzinny tandem bardzo szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy oraz organizatorów festiwali – spektaktularny debiut, zaowocował licznymi występami na największych wydarzeniach muzycznych na całym globie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po wydaniu naszego pierwszego albumu DANCEHALL spędziliśmy 4 lata grając koncerty na całym świecie i to doświadczenie głęboko nas naznaczyło. Od tego czasu tworzymy muzykę z myślą o podzieleniu się nią z wami na żywo. Chcieliśmy zachować introspektywny aspekt naszego brzmienia, pamiętając jednocześnie, że ludzie przychodzą też tańczyć, kiedy widzą nasz występ – czytamy słowa duetu na portalu DIY Magazine

Miesiąc przed premierą albumu duet wrzucił do sieci pierwszy singiel – CLASH, który przywołuje skojarzenia w mig. Ogółem ten track brzmi jak cała scena indie-elektroniczna z okolic 2010 – trochę jak Kamp!, M83, Yeasayer czy Friendly Fires, lecz zupełnie nie tak jak wcześniejsze kawałki The Blaze. Sprawdźcie sami:

The Blaze – CLASH (Edit)

Zobacz także: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

Drugi album francuskiego duetu – Jungle, trafi do sprzedaży 10 marca, nakładem oficyny Animal63. Zespół aktualnie pojawia się w kolejnych lineupach letnich europejskich festiwali – jest spore prawdopodobieństwo, że trafi również do Polski.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →