Jak powiedział, tak zrobił. Szmer po dwóch latach wraca do Dynamic Reflection za sprawą „Eastern Blocks EP”

Fot. Szmer
News
Szmer, Dynamic Reflection

Czy to ptak? Czy samolot? Nie, to Michał Aleksiewicz z nowym wydawnictwem – zaledwie 4 miesiące od wydania Darkness Falls EP w oficynie Bena Simsa. Jak brzmi powrót Szmera do Dynamic Reflection po dwóch latach? Sprawdźmy.

Osoba Michała przewija się na naszym portalu raz na jakiś czas. I tak od dwóch lat. Dokładnie 16 marca 2020 roku pisaliśmy o „najnowszej EP-ce warszawskiego artysty, Essense, wydanej w holenderskiej wytwórni Dynamic Reflection”. Od tego czasu jeszcze kilkukrotnie mieliśmy przyjemność wspominać o muzycznej aktywności Szmera – czy to pod postacią kolejnych publikacji, Selekcji, Telegramu czy większego tekstu na temat mniej lub bardziej oczywistych duetów techno, które chętnie usłyszymy na kolejnych edycjach Undercity.

Szmer, Dynamic Reflection
Fot. Szmer

Szmer. Kolejny dzień w biurze

Dwa lata i miesiąc później wracamy z kolejną porcją informacji z obozu Szmera, dotyczących jego najnowszych poczynań. Nasz dobry znajomy ponownie odbębnił kolejny dzień w biurze. Wrócił do domu rozsiadając się wygodnie w kanapie, przyglądając się spływającym do niego słowom uznania. Bo gdy otrzymujesz feedback z wiadomościami typu „great stuff” czy „the sound desigs on the tittle track is outstanding” od tuzów elektroniki pokroju Basa Mooy’a czy Ancient Methods, wiedz, że nie masz do czynienia z pierwszym lepszym graczem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W końcu mowa o doświadczonym na polu wydawniczym producencie, który na produkcji coraz dotkliwiej dla siebie zjada zęby. Nie ma sensu jednak porównywać pierwszych wydawnictw Michała z 2010 roku z obecną twórczością. Postęp, jaki dokonał się w jego karierze pod nowym aliasem w ciągu ostatnich dwóch lat jest zdecydowanie bardziej miarodajny. Sam Michał dostrzega zmiany względem poprzedniej wizyty w Dynamic Refletion:

Ta EP-ka nieco różni się od poprzedniej, ale to też nie jest rewolucja w brzmieniu. Dynamic Reflection ma swoje ramy i chciałem się w nich trzymać. Tym razem jednak postawiłem na nieco więcej dynamiki i utwory Unusual Shape i Megastructure o tym świadczą. Myślę też, że utwory z nowej EP-ki są nieco mocniejsze jeśli chodzi o brzmienie.

Szmer. Zaprasza do jazdy

Pięćdziesiąte siódme wydawnictwo Dynamic Refletion jest kontynuacją rozpoczętej w marcu 2020 roku przygody Szmera z holenderską wytwórnią. Więcej motywacji i regularność w jego codziennej pracy przełożyły się na porządne, głębokie, atmosferyczne techno. Przygotowani na intensywną jazdę? Bo Szmer i owszem i mamy na to dwa dowody. Pierwszym jest świeżo wrzucony set jego autorstwa z marcowej wizyty w klubie Aether Club na Węgrzech. Drugim – weekendowe granie u boku Michała Jabłońskiego w berlińskim about blank. Jazda!

SYNAPSECAST006 – SZMER

<


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →