Szmer z nową EPką na „Dynamic Reflection”

Michał Aleksiewicz, znany szerzej jako Szmer, powraca z nowym wydawnictwem. Najnowsza EPka warszawskiego artysty zatytułowana Essense została wydana w holenderskiej wytwórni Dynamic Reflection.

Nowy rok, stary Szmer

Pomimo krótkiego stażu na scenie pod obecnym aliasem Szmer od momentu rozpoczęcia działalności nie próżnuje z produkcją. Premierowa EP Friction z listopada 2018 roku dla labelu DRVMS na dobre wprowadziła byłego członka kolektywu Module na producencką ścieżkę. Kolejne publikacje wydawane w Abstraction i Wunderblock, jak również support gwiazd pokroju Bena Simsa, Dax J czy Benjamina Damage, dodatkowo napędzały działania polskiego producenta.

Szmer – Essence

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Essence: praca nad EP

Chcąc jak najdokładniej przybliżyć Wam proces powstawania EP, a także perturbacje z nią związane, poprosiliśmy samego Szmera, o kilka zdań w tej sprawie:

Około 1,5 roku temu wysyłałem swoje tracki do znajomych DJów przez Facebooka, m.in do Dave Miller z Abstract Division. Spodobał mu się szczególnie jeden, którego z czasem grał dosyć często. Od tego czasu podsyłałem mu co jakiś czas nowe kawałki jako demo do Dynamic Reflection. Otrzymałem wówczas sygnał, że to jeszcze nie to. Spotkaliśmy się osobiście podczas zeszłorocznego Audioriver, na którym mieli wystąpić. Dave zapytał czy podeśle demo jeszcze raz. Tak też zrobiłem i była to czwarta paczka utworów. Jesienią zeszłego roku wybrali 4 utwory i poprosili o jeszcze jeden, więc tak powstał Machine.

Szmer – Machine

Szmer kontynuuje:

Pomimo, że praca nad utworami zajęła wiele godzin, jestem zadowolony z rezultatu i feedbacków jakie otrzymaliśmy. To zawsze miłe uczucie wiedzieć, że Twoją pracę docenią tacy artyści jak Dave Clarke, Blue Hour, Amotik, James Ruskin. Cieszy mnie to tym bardziej, że Dynamic Reflection to jeden z moich ulubionych labeli od lat i wydanie w nim to dla mnie zaszczyt. Warto przypomnieć, że Violent wydał tam swoją EP kilka lat wcześniej z głośnym utworem Rage for Order.

Dynamic Reflection: The Nursery

Działająca 12 lat na muzycznym rynku holenderska oficyna ma w założeniu pomagać nieznanym producentom w przebiciu się na i tak już mocno konkurencyjnej scenie. Paul Boex – założyciel wytwórni – dał tym samym możliwości wydawnicze swoim „odzwierciedleniom z przeszłości”, których sam jako początkujący artysta nie miał. Wizją dla jego wytwórni było stworzenie platformy, która obrazuje się energicznym, zorientowanym na parkiet tanecznym techno w najczystszej formie.

Składający się z dwóch serii wydawniczych label co miesiąc balansuje między dwoma rodzajami wydań. Pierwszy to wydanie winylowe i cyfrowe, natomiast drugie – wyłącznie cyfrowe. To właśnie seria digital, która od 2016 r ma swoją oficjalną nazwę – The Nursery, powstała z myślą o młodych talentach. Tym oto sposobem Szmer idealnie wpasował się w kanony wytwórni wydając swoją pięcioczęściową EP.

Szmer – Essence EP

Zdjęcie główne – Szmer / Fot. Helena Majewska

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →