James Ruskin

James Ruskin
Minimal Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

James Ruskin, ikona światowego minimal techno, pochodzi Londynu. To on obok  Surgeona, Regisa i Femala należy do grona pionierów gatunku, a jego wytwórnia Blueprint Rec. do dziś jest respektowana przez największych wirtuozów muzyki elektronicznej CarlaCoxa, Jeffa Millsa, Richiego Hawtina czy  Sven Vatha.

 

Już w 1999 roku angielski magazyn „Select” uznał ją za najlepszy techno label wszechczasów. Dzisiaj Ruskin to ciągle światowego formatu DJ, z niekwestionowanym dorobkiem producenckim, powszechnie  uznawany za klasyka minimalu. Także ciągle jego osoba  wzbudza ogromne zainteresowanie wśród technicznej publiczności.

 

W grudniu 2007 roku ukarze się długo oczekiwany singiel  Ruskina oraz zapowiadany na koniec stycznia  nowy autorski album.

 

Sam autor mówi o długiej przerwie w swojej pracy w studiu, o nowym dojrzewaniu. Album będzie zdecydowanie bardziej muzyczny i zawierać będzie kawałki do spokojnego słuchania w domu. Nie zabraknie wśród nich i takich , które doskonale sprawdzą się w sobotnia noc w klubie.

DJ Chart | James Ruskin | 09.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 James Ruskin Into A Circle Jealous God
2 Marcel Dettmann Corebox (James Ruskin Blueprint Mix) Marcel Dettmann Records
3 Silent Servant JG03 Jealous God
4 LB Dub Corp Unknown Origin Ostgut Ton
5 Outline Encounter Remastered Blueprint Records
6 Concrete Fence Industrial Disease Pan Records
7 Marcel Dettmann Dettmann II Ostgut Ton
8 Forward Strategy Group We're Looking For Manpower Perc Trax
9 Cut Hands Madwoman Downwards
10 Tropic Of Cancer More Alone Blackest Ever Black