Świeta w klubowym wydaniu

News

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wielu artystów i niektóre wytwórnie płytowe raczą swoich fanów różnymi oryginalnymi niespodziankami.

„All I want for Christmas is you”… „last Christmas I gave you my heart”… „driving home for Christmas”…”Merry Christmas everyone”… zewsząd dobiegają dźwięki świątecznych piosenek i obojętnie czy słuchasz radia w samochodzie, robisz zakupy czy siedzisz w tramwaju, lubisz czy nie lubisz – słuchać musisz. Idą święta. A co na to muzyka elektroniczna? Coż, okazuje się, że czary świątecznej magii działają na wszystkich artystów bez wyjątku…

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

A do świąt najlepiej przygotować się z Freude am Tanzen. Ta niemiecka wytwórnia bowiem na swojej stronie internetowej przygotowała specjalną zakładkę, która jest niczym innym jak muzycznym kalendarzem adwentowym. Zamiast wyciągać czekoladki z kolorowego pudełka, można każdego dnia, od 1 do 24 grudnia, kliknąć w okienko, po otwarciu którego czekają na nas intrygujące zdjęcia, czasem kilka słów, a przede wszystkim sety nagrane przez takich artystów, jak Oliver Goldt, Krause Duo, Ilja Gabler i innych. Doprawdy nigdy nie czułam się bardziej przygotowana do świąt…

 

 

„Silent night” jest najpopularniejszą angielską kolędą na świecie. Zaśpiewali ją chyba wszyscy, od Elvisa Presleya po Susan Boyle. Cztery lata temu sięgnął po nią również Nathan Fake tworząc kawałek, przy którym niejeden klubowicz może zjeść wigilijną kolację. Artysta ten szczególnie musi lubić Boże Narodzenie, ponieważ dwa lata później wyprodukował utwór „Xmas Rush”, który miał być gwiazdkowym prezentem dla przyjaciół. Prezentem jak najbardziej trafionym, nie podlegającym wszelkim wątpliwością, a to przede wszystkim za sprawą przyjemnego kobiecego wokalu.

 

 

Innym artystą podejmującym temat świąt jest Marc Houle, który na warsztat wziął utwór „Carol of the bells” pokazując tym samym, że minimal christmas są możliwe.

 

 

Electro i święta Bożego Narodzenia to też związek możliwy. Kanadyjski duet Lola Dutronic, który uwielbia łączyć brzmienia lat 60-tych i muzyki elektronicznej, stworzył miły dla ucha utwór „Christmas without snow”. Tiger Baby z wokalistką Pernille Pang na czele, nagrał świąteczną piosenkę „This Christmas”. Utwór ten ukazał się na albumie „Electric Fantastic Christmas”, który jest kompilacją, od kilku lat pojawiającą się przed Gwiazdką, świątecznych piosenek nagranych przez artystów związanych z muzyką elektro.

 

 

W tym roku jest również szansa na przeżycie świąt w rytmach trance i dance, a to dzięki płycie „Xmas Dance Trax 2010”. Na albumie znajduje się 25 świątecznych utworów, w tym takie hity jak „Last Christmas”, „Jingle bells”, czy „Do they know its Christmas” w całkiem nowych, tanecznych aranżacjach.

 

Świąteczne szlagiery dostępne są w sieci w niezliczonych remiksach elektro, techno, house…Najczęściej tworzone są przez  amatorów i wrzucane na YouTube bez podpisu. Obawiam się, że pojawią się na niejednym christmas after party, przy wódce i śledziku…

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →