SOUNDQ z nowym singlem. Posłuchaj utworu „This Heart”

165
News
SOUNDQ z nowym singlem. Posłuchaj utworu „This Heart”

Rok po wydaniu swojego drugiego pełnowymiarowego albumu Ambient Pressure, SOUNDQ powraca z nowym singlem. Posłuchaj utworu This Heart.

SOUNDQ to alias krakowskiego producenta i wokalisty Kuby Kubicy. Zadebiutował w 2013 roku, wyprodukowanym w szwedzkiej Uppsali, synth-popowym albumem Barbarians.

W 2016 roku, wraz z wydanym przez hamburski Tiefblau Records mini-albumem Subsolar, muzyka SOUNDQ ewoluowała w kierunku głębokiej, organicznej elektroniki z pogranicza dream-house i dream-tech, doprawionej charakterystycznym wokalem. W 2018 światło dzienne ujrzał drugi długogrający album Krakowianina, Ambient Pressure. Teraz artysta zaprezentował zupełnie nowy singiel – This Heart.

SOUNDQ – This Heart 

This Heart to to dream house’owa melodia skrojona na miarę outsiderskich dyskotek dla introwertyków. Takich, na które trafia się tylko przez przypadek i tylko w filmach Davida Lyncha albo grach pokroju Kentucky Route Zero.

Wyobraź sobie lipcową noc. Od wielu godzin jedziesz pustą autostradą, aż nagle, w przypływie dziwnego kaprysu, skręcasz w zjazd, który wiedzie wprost do gęstego lasu. Na końcu leśnej drogi, Twoim oczom ukazuje się oświetlona setką żarówek drewniana chata, w której tańczą zagubieni w myślach piękni odszczepieńcy. Z głośników rozlega się emocjonalna piosenka parkietowa, w której senne pianino i konfesyjny śpiew oplatają ze wszystkich stron iskrzące się syntezatory i swingujący house’owy beat – This Heart.

Posłuchaj utworu SOUNDQ – This Heart