Skalpel z nową interpretacją utworu Brodki

fot. Skalpel / Bartosz Hołoszkiewicz + Brodka / @maksym.rudnik
News

Po udanym, ubiegłorocznej premierze Moniki Brodki, artystka prezentuje rozszerzoną edycję swojego ostatniego minialbumu Sadza, która zawiera sześć reworków oraz jeden utwór bonusowy. Wśród twórców, którzy podjęli się reinterpretacji piosenek jest m.in. wrocławski duet Skalpel. Sprawdźcie efekty ich pracy.

Więcej Sadzy

Pod koniec października 2022 roku Monika Brodka powróciła z nowym miniwydawnictwem. Warto odnotować, że Sadza była jej pierwszym od wydanej 12 lat temu (!) Grandy autorskim materiałem składającym się tylko i wyłącznie z kawałków w języku polskim.

Nie zdawałam sobie przez te lata sprawy, jak bardzo tęskniłam za pisaniem po polsku. Język to niełatwy, ale czuję, że najbardziej sobą jestem, kiedy piszę po polsku – przyznała artystka

Producentem albumu jest Przemysław Jankowiak, popularnie znany pod aliasem 1988, który po owocnej przygodzie z Robertem Piernikowskim w duecie Syny, stał się jedną z czołowych postaci na polskiej scenie. Współpraca obu artystów zaowocowała wieloma wyróżnienieniami zarówno przez słuchaczy, jak i środowisko – producent otrzymał Paszport Polityki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Brodka – Sadza

Niespełna pół roku od premiery oryginalnego materiału pod szyldem wytwórni Kayax, dziś Sadza ukazuje się wersja Delux, zarówno na winylu, co w streamingach. Jak informuje Brodka – cała pierwsza część nakładu sprzedała się już w preorderze.

Artystka poprosiła grupę swoich przyjaciół ze sceny, aby zinterpretowali jej ostatnie kawałki z Sadzy. Poza wrocławskim duetem Skalpel oraz producentem płyty 1988, w składzie reworkerów znaleźli się również Coals, TONFA, Błażej Król oraz schafter. Dodatkowo Brodka nagrała również nowy, bonusowy kawałek z Rosalie., która towarzyszy jej podczas tournée.

Poprosiłam ich o dopisanie swoich historii i zinterpretowanie ich po swojemu. Efekt okazał się cudownym zaskoczeniem i Sadza dostała nowe życie. – dodaje artystka

Brodka – Wpław (Skalpel Rework)

Skalpel wraca na trasę

Wejściówki na koncert duetu Skalpel w Krakowie zostały wyprzedane, natomiast u naszych przyjaciół w Biletomat.pl wciąż możecie nabyć bilety na ich występ w warszawskim Niebie, który już w sobotę 22 kwietnia. Nie zwlekajcie z zakupem!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →