Somnolent Works z drugą EP-ką „Elephant On Drugs”

Somnolent Works / fot. Kacper Samsonowski
News Recenzje

Na Górnym Śląsku nie samym techno człowiek żyje, co doskonale widać (i słychać) po różnorodności lokalnej sceny, zarówno w kontekście didżejskim, jak i producencim. Do katalogu oficyny reprezentantów klubu CEL, duetu Penera oraz Grzegorza Sołowińskiego, dołącza nowa twarz katowickiego breakbeatu i electro - Józef Flakus, znany pod aliasem Somnolent Works. Wielbiciele brzmienia brytyjskiego i amerykańskiego podziemia będą zachwyceni.

Między techno, a bassem

Katowicka oficyna POTOP Records nie zwalnia tempa. Po świetnym, styczniowym mini-wydawnictwie naked relaxing, nadchodzi kolejna dawka nowej muzyki. Tym razem didżej i producent z Górnego Śląska, Józef Flakus, czyli Somnolent Works, wydał swoją drugą, czteroutworową EP-kę Elephant On Drugs, wypełnioną po brzegi brzmieniami electro, breakami, przestrzennymi teksturami, mocnym bassem oraz zsamplowanymi wokalami.

Na start Somnolet Works serwuje nam tytułowy, breakbeatowy banger, nawiązujący do klasyków gatunku lat 90.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Somnolent Works – Elephant On Drugs

Drugi na liście jest łatwo wpadające w ucho electro pu$$y, a$$, bitch z brzmieniem klasycznych automatów perkusyjnych, acidowymi dźwiękami rodem z trzystatrójki oraz wulgarnym wokalem, który w szybszej wersji równie dobrze mógłby odnaleźć się w jakiejś produkcji labelu Sary Landry czy innego artysty z szyldu RAW. Następnie Open Mind Scapes wprowadza nas w klimaty brytyjskiego rave’u – to świetne zestawienie klasycznych breaków z angielskim rapem i zimnymi ambientowymi teksturami. Mini-wydawnictwo zamyka electro w Paranoid, który podobnie jak trzeci kawałek, dodaje trochę mroku i zimnego powietrza do klimatu EP-ki, lecz już bez prowadzącego wokalu.

somnolent works press
Somnolent Works / materiały prasowe

Choć zamierzeniem twórcy było stworzenie czegoś odbiegającego od debiutanckiego, acidowo-ambientowego wydawnictwa inspirowanego brzmieniem wczesnego Aphex Twina, to bez problemu nowa kolekcja kawałków katowickiego producenta urozmaici zarówno sety techno, jak i te bassowe. Elephant On Drugs jest jeszcze bardziej breakową i nastawioną na klubowe parkiety EP-ką.

Somnolent Works – Elephant On Drugs EPPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →