EP-ka roku już w styczniu? naked relaxing zgarnia pełną pulę

fot. Grzesina [IG: @grzesina_]
News
naked relaxing

Droga, jaką podąża Olek Kaźmierczak aka naked relaxing, jest drogą niełatwą, lecz zarazem - przede wszystkim dla słuchacza, choć mam nadzieję, że również dla artysty - emocjonującą, pełną zaskoczeń i powodów do satysfakcji. Najnowsza EP-ka młodego producenta, która parę dni temu ukazała się nakładem Potop Records, jest tego najlepszym dowodem.

Dopiero co pojawił się w MunoRadarze, by chwilę później zacząć wspinać się po drabince munoludowych rankingów. Dziś jest jedną z najbardziej interesujących postaci polskiej sceny techno (czego dowód dał także w jednym z odcinków Munocastu, którego był gościem), a jego potencjał jako artysty wykracza daleko poza granice ojczyzny.

Świetnie przyjmowane produkcje, regularne występy w czołowych klubach i na festiwalach, pierwsze zagraniczne sety, back2back z Mall Grabem, dzielenie sceny z VTSS czy Hectorem Oaksem… W zaledwie kilka lat naked relaxing rozbudował swoje CV do rozmiarów, których mogą mu zazdrościć dużo bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki. A to wciąż początek kariery, która właśnie zahacza o kolejny ważny punkt.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

naked relaxing – fot. Grzesina [IG: @grzesina_]

naked relaxing po raz pierwszy

naked EP, drugie (po Rush EP z 2020 roku) wydawnictwo mieszkającego w Warszawie didżeja i producenta, ukazało się nakładem Potop Records i jest istotnym elementem budującym status Kaźmierczaka na krajowym podwórku. Status, o którym coraz rzadziej można mówić używając trybu przypuszczającego i określeń w stylu obiecującynaked relaxing JEST jednym z najciekawszych rodzimych twórców nie tylko jeśli chodzi o techno, ale i szeroko rozumianą elektronikę o klubowym rodowodzie. Wydana właśnie EP-ka jest tego legitymizacją.

naked relaxing – fot. Grzesina [IG: @grzesina_]

Pod przykrywką pozornie surowego, dynamicznego brzmienia, Kaźmierczakowi udało się przemycić niesamowitą głębię i niespodziewany groove. Już otwierający EP-kę utwór Haos jest tego doskonałym przykładem, bo choć kawałek zdaje się lecieć jak na złamanie karku, to jednocześnie zaskakuje bogactwem kolejnych dźwięków i struktur. Ten masywny i bezkompromisowy banger nie jest jednak tępo ociosanym brutalem – jest dopieszczoną w każdym detalu bronią masowego rażenia.

naked relaxing – haos

Choć samo brzmienie numeru Hood jest przepotężne, to kawałek pozbawiony jest przesadnego brudu i poczucia przytłoczenia. Nieznośnie taneczny track wagi ciężkiej.

naked relaxing – Hood

Gdy włączycie utwór Reach, oczami wyobraźni zobaczcie tłum tańczący do niego w Hali Wysokich Napięć. Kawałek jest znakomitym przykładem modern techno – dość melodyjnego, ale nadal pełnego mocy i dynamiki, za to bez karykaturalnie nienaturalnej agresji w brzmieniu (choć ten „pomrukujący” motyw w tle brzmi wspaniale).

naked relaxing – reach

Victoria’s Secret to mój zdecydowany faworyt. Dancefloor killer roku 2023? Oby tak się stało. Kawałek ma potencjał by być granym wszędzie, jak kraj długi i szeroki, a wierzę, że i poza jego granicami. Numer niesie w sobie niesamowity vibe, przed którym nie ma co się bronić, bo i tak tę walkę przegramy – ten track nie bierze jeńców. Atomowy ładunek energetyczny rozsadzający każdy parkiet.

naked relaxing – Victoria’s Secret

Nagi sukces

naked relaxing nie zaskoczył mnie tym, że nagrał znakomity materiał. Niespodzianką jest fakt, iż jest to materiał tak dopieszczony, tak „wymuskany”, lecz jednocześnie zachowujący przy tym gigantyczną moc i siłę uderzenia. Warta docenienia jest umiejętna dywersyfikacja utworów w zakresie ich estetyki i struktury. Warsztat Olka Kaźmierczaka już teraz pozwalałby bez trudu na przygotowanie czterech kawałków w stylu Victoria’s Secret czy Haos i każdy z nich byłby świetny. Zamiast tego naked relaxing postawił na spore zróżnicowanie, co mogło zakończyć się porażką, a ostatecznie jest bezapelacyjnym sukcesem – każdy track na EP-ce jest równie interesujący, świeży i mocny

Nie ma tu wtórności, nie ma obniżki formy, nie ma drogi na skróty. naked EP to kapitalnie wykonana rzemieślnicza robota producencka i jednocześnie odważna, artystyczna wizja twórcy, który ma otwartą głowę.

naked relaxing – naked EPPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →