Laurent Garnier ogłasza pierwszy album od pięciu lat i rezygnuje z dalszego grania

via facebook.com/laurentgarnierofficial
News
Laurent Garnier

Dublet informacji z obozu francuskiego maestro to z jednej strony chwila, na którą wszyscy czekali - Laurent Garnier zapowiedział pierwszy od pięciu lat album. Drugi anons to z kolei moment, na który nikt z nas nie jest gotowy - już za chwilę żyjąca legenda elektroniki ma przejść na DJ-ską emeryturę.

Kwintesencja muzyki elektronicznej

Francuski dj i producent Laurent Garnier zapowiedział wydanie pierwszego od pięciu lat krążka. Na każde nowe wydawnictwo fani Garniera czekają z wypiekami na twarzy – również nasza redakcja wieść o nadchodzącym LP przyjęła z hiper optymizmem.

Album 33 Tours Et Puis S’en Vont zostanie wydany za pośrednictwem labelu należącego do Laurenta COD3 QR.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Laurent Garnier
fot. materiały prasowe

Ostatnim pełnowymiarowym wydawnictwem spod jego rąk był specjalny vinylbox, The Home Box, który ukazał się w wytwórni F Communications.

Najnowsze dzieło Francuza czerpie z szerokich inspiracji, do których przyzwyczaił nas podczas swojej blisko 30-letniej kariery. Usłyszymy brzmienia techno, hip-hopu, punku czy drum & bass. Na płycie gościnnie pojawiają się m.in. 22Carbone, Alan Watts i zmarły wokalisty Suicide, Alan Vega. Premierę zaplanowano na połowę maja.

Najnowszy album jest kulminacją dwóch lat życia w erze wątpliwości i ogarniającej mnie niepewności. Ten krążek to mój powrót do korzeni, hołd dla parkietu i muzyki techno we wszystkich jej formach

Czytaj także: Laurent Garnier doczekał się filmu dokumentalnego z udziałem największych

Francuska legenda zapowiedziała również, że pod koniec 2024 roku wycofuje się z dalszego występowania na żywo. W wieku 57 lat Laurent Garnier zawiesza karierę, aby – jak sam określa – nie zostać zakurzoną, starą szafą grającą.

W najbliższym czasie zacznę odwiedzać niektóre kraje, kluby i festiwale po raz ostatni. Muszę jednak postawić sprawę jasno – DJ-em pozostanę do końca życia. Profesja, którą zajmuje się od blisko 40 lat to przede wszystkim chęć dzielenia się muzyką, którą kocham najbardziej. Nawet jeśli nie zobaczycie mnie już za DJ-ką, bądźcie spokojni – usłyszycie o mnie jeszcze nie raz

Laurent Garnier | Time Warp 2018

Najlepszą okazją aby usłyszeć Garniera w pełnym wymiarze jest niemiecka edycja festiwalu Time Warp – francuz w tym miejscu przejmuje jedną ze scen dając epickie, 5-godzinne występy. Laurent od dawna widniał w tegorocznym line-upie, ostatecznie nie zobaczymy go w tym roku w Mannheim. Liczymy na pożegnanie się ze szklaną kulą w 2024 roku!

Wraz ze wschodem słońca konieczna jest wizyta w szklanej kuli, od lat należąca do Karotte i Laurenta Garniera. To tutaj przeżyliśmy najpiękniejsze chwile podczas trwania całego festiwalu. Atmosfera, jaka panowała w nasłonecznionym „akwarium” to coś, czego nie doświadczy się w żadnym innym miejscu na świecie. „It’s about love” – słowa wypowiadane przez monsieur Garniera mówią wszystko

– relacja Muno.pl z Time Warp 2012


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →