Selekcja. Prncs Error dla Muno.pl: „Najważniejsza jest świadoma publiczność”

Wywiad

Zaproszenie dzisiejszej bohaterki do naszych muzycznych progów było kwestią czasu. Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy ją w jednym z wrocławskich klubów, wiedzieliśmy, że będzie odpowiedzialna za jedną z najbarwniejszych selekcji w historii cyklu. Rozstrzał gatunkowy, w którym porusza się Prncs Error jest godny podziwu. Kupiła nas swoim szaleństwem, w którym ewidentnie znalazła metodę. Zresztą, sprawdźcie sami.

Prncs Error – awangardowe zacięcie z tanecznym pulsem

Myśląc o polskim kolektywie prezentującym egzotyczny kolaż dźwiękowy, podszyty potężnymi uderzeniami basu, jedno z pierwszy skojarzeń pada na Acidtropicálię. Prncs Error (Luiza Pachulska) to postać odpowiedzialna (wraz z A_tropic) za narodziny jednej z ciekawszych muzycznych platform w Polsce, oscylującej wokół takich stylistycznych pojęć jak electro, bass music, house i breakbeat. Acidtropicália pojawiła się w życiu Prncs naturalnie, będąc efektem jej przeprowadzki do Wrocławia.

Świadomą odbiorczynią muzyki elektronicznej zaczęłam być 8 lat temu po przeprowadzce do Wrocławia. Wtedy zaczęłam eksplorować wszystko to, co duże miasto mogło mi zaoferować. Poszukując i rozwijając swój własny gust muzyczny wiedziałam, że potrzebuję większej różnorodności i stąd narodził się pomysł na założenie kolektywu muzycznego Acidtropicalia, i to ten moment uważam za przełomowy. Od tego czasu muzyka pochłonęła mnie całkowicie i zaczęła być istotną częścią w moim życiu.

Prncs Error
Prncs Error / fot. Marek Kornelook

Słuchając setów Prncs Error można mieć sporą zagadkę, z jaką muzyką przychodzi nam się zmierzyć. Jak sama przyznaje, ma wiele muzycznych wkrętek, głównie electro, ghettotech, breaki i coraz częściej rave’ujące techno. Zaintrygowani? Na dokładkę wspomina o fascynacji produkcjami z wytwórni Your Character z Tbilisi czy brytyjsko-australijskiej wytwórni Steel City Dance Discs. Tak, my też musieliśmy to sprawdzić.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Prncs Error – energia, eklektyzm, emocje

Bardzo ważną postacią na początku muzycznej przygody Luizy była francuska królowa electro.

Największe wrażenie w tamtych czasach zrobiła na mnie Miss Kittin. Przyciągnęła moją uwagę swoimi energetycznymi i tanecznymi utworami oraz chłodnym głosem. Właśnie wtedy zaczęłam diggować i wkręcać się w
muzykę electro.

Bardzo konkretnie wypowiada się na temat aktualnej sceny klubowej w Polsce, na której woli dostrzegać jej pozytywy. Cieszy ją więcej kobiet czy osób queerowych w line-upach, obecność nowych i ciekawych kolektywów, czy muzycznych wydarzeń, w których chętnie uczestniczy. Występując w ważnych ośrodkach z muzyką elektroniczną jak Jasna 1, Ciało, Transformator oraz będąc częściach takich festiwali jak Massif, WROSound i Summer Rave, zdążyła wyrobić sobie zdanie na temat priorytetów w trakcie swoich występów.

Najważniejsza podczas grania jest dla mnie świadoma publiczność. Mam na myśli uczestników, którzy pojawiają się na wydarzeniu z chęcią słuchania muzyki czy zanurzenia się w jeszcze nieznanych dla nich dźwiękach. Uważam to za nadrzędny czynnik wpływający na energię, która wytwarza się podczas seta każdego DJ-a czy DJ-ki.

HALOPOPIERDOL Podcast 46 – Prncs Error

Didżejskie sety Prncs Error we wszelkich odmianach połamanych rytmów zachwycają wręcz akrobatyczną zręcznością. Urzekła nas swoimi fascynacjami – w gronie artystów, z którymi marzy dzielić scenę znajdują się w końcu takie postaci jak Nite Fleit, ANZ, SVVZ, DJ Karawai, L Major i Mani Festo. Zapytana o ostatnią inspirację, wspomina o speed garage i „słuchaniu sobie klasyków wytwórni Rip Groove”. Oddajemy Was w ręce Prncs Error i jej cholernie udanej próbie przełamywania schematów w muzyce.

Selekcja. Prncs Error dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłaś

Sedgwick – Belief System

Absolutny banger.

Pierwszy utwór/album, który kupiłaś

Lokane – In the Trap

Nadal lubię słuchać tego utworu, wspominając dawną muzyczną zajawkę.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

SKUUM – Forza (Luz1e’s Killah Cut)

Szybki i dynamiczny remiks utworu FORZA w elektro interpretacji od Luz1e na przemian z wersją oryginalną. Cała EPka jest jedną z moich ulubionych wydawnictw z 2020 roku.

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

Dj Plead – Salt and Pepper

Na początku mojej muzycznej drogi byłam zaciekawiona twórczością Dj Plead’a, a w setach sięgałam po muzykę perkusyjną z wytwórni Nervous Horizon, z którą jest związany. Przede wszystkim fascynowała mnie jego unikalność w budowaniu hybrydowych kompozycji.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Aloka – Data Writer

Produkcje wychodzące z wytwórni Typeless mają zaskakująco sporo muzyki dla opornych.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

Detroit Grand Pubahs – weed in the kitchen

Ostatnio mam zajawkę na ten utwór w estetyce booty bass z 2004.

Utwór ulubionego producenta

Drexciya – Black Sea

Witam w podwodnym świecie Drexciya w utworze Black Sea.

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Jensen Interceptor – The Fontainebleau

W tym momencie puściłabym ten utwór.

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

DJ HEARTSTRING – DIGI. COMING BACK 2 U

Posłużę się ostatnim utworem, którym zamknęłam set podczas kwietniowego debiutu w Klubie Spotkań Poczta Główna w Krakowie (ślę serdeczne pozdrowienia dla Techno Rączki) – uwaga coś dla miłośników transu — zmysłowe i energiczne zakończenie od berlińskiego artysty DJ Hearstring’a.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Nasty King Curl – Cadillac

🙂

Utwór celebrujący poranek bez kaca

Forest Drive West – Dualism

Energetyczny kawałek od Forest Drive West. Właściwie to na kacu też warto posłuchać.

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłaś

Haha, jeszcze nie dałam się przekonać na żaden request.

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Maté – Bailandozz

Edycja Bailando w wersji słuchalnej 🙂

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

W pierwszej chwili pomyślałam o…

Viers – Innocence

Yermak – Bass Things

Shawn Cartier – Parking Lot

Sharda – It’s Alright

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Patrice Rushen – Straight From The Heart

Album Patrice Rushen z 1982 roku, Straight From The Heart jest od trzech lat na liście moich najbardziej uwielbianych.

Playlista. Prncs Error dla Muno.plPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →