Selekcja. Prncs Error dla Muno.pl: „Najważniejsza jest świadoma publiczność”

Wywiad

Zaproszenie dzisiejszej bohaterki do naszych muzycznych progów było kwestią czasu. Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy ją w jednym z wrocławskich klubów, wiedzieliśmy, że będzie odpowiedzialna za jedną z najbarwniejszych selekcji w historii cyklu. Rozstrzał gatunkowy, w którym porusza się Prncs Error jest godny podziwu. Kupiła nas swoim szaleństwem, w którym ewidentnie znalazła metodę. Zresztą, sprawdźcie sami.

Prncs Error – awangardowe zacięcie z tanecznym pulsem

Myśląc o polskim kolektywie prezentującym egzotyczny kolaż dźwiękowy, podszyty potężnymi uderzeniami basu, jedno z pierwszy skojarzeń pada na Acidtropicálię. Prncs Error (Luiza Pachulska) to postać odpowiedzialna (wraz z A_tropic) za narodziny jednej z ciekawszych muzycznych platform w Polsce, oscylującej wokół takich stylistycznych pojęć jak electro, bass music, house i breakbeat. Acidtropicália pojawiła się w życiu Prncs naturalnie, będąc efektem jej przeprowadzki do Wrocławia.

Świadomą odbiorczynią muzyki elektronicznej zaczęłam być 8 lat temu po przeprowadzce do Wrocławia. Wtedy zaczęłam eksplorować wszystko to, co duże miasto mogło mi zaoferować. Poszukując i rozwijając swój własny gust muzyczny wiedziałam, że potrzebuję większej różnorodności i stąd narodził się pomysł na założenie kolektywu muzycznego Acidtropicalia, i to ten moment uważam za przełomowy. Od tego czasu muzyka pochłonęła mnie całkowicie i zaczęła być istotną częścią w moim życiu.

Prncs Error
Prncs Error / fot. Marek Kornelook

Słuchając setów Prncs Error można mieć sporą zagadkę, z jaką muzyką przychodzi nam się zmierzyć. Jak sama przyznaje, ma wiele muzycznych wkrętek, głównie electro, ghettotech, breaki i coraz częściej rave’ujące techno. Zaintrygowani? Na dokładkę wspomina o fascynacji produkcjami z wytwórni Your Character z Tbilisi czy brytyjsko-australijskiej wytwórni Steel City Dance Discs. Tak, my też musieliśmy to sprawdzić.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Prncs Error – energia, eklektyzm, emocje

Bardzo ważną postacią na początku muzycznej przygody Luizy była francuska królowa electro.

Największe wrażenie w tamtych czasach zrobiła na mnie Miss Kittin. Przyciągnęła moją uwagę swoimi energetycznymi i tanecznymi utworami oraz chłodnym głosem. Właśnie wtedy zaczęłam diggować i wkręcać się w
muzykę electro.

Bardzo konkretnie wypowiada się na temat aktualnej sceny klubowej w Polsce, na której woli dostrzegać jej pozytywy. Cieszy ją więcej kobiet czy osób queerowych w line-upach, obecność nowych i ciekawych kolektywów, czy muzycznych wydarzeń, w których chętnie uczestniczy. Występując w ważnych ośrodkach z muzyką elektroniczną jak Jasna 1, Ciało, Transformator oraz będąc częściach takich festiwali jak Massif, WROSound i Summer Rave, zdążyła wyrobić sobie zdanie na temat priorytetów w trakcie swoich występów.

Najważniejsza podczas grania jest dla mnie świadoma publiczność. Mam na myśli uczestników, którzy pojawiają się na wydarzeniu z chęcią słuchania muzyki czy zanurzenia się w jeszcze nieznanych dla nich dźwiękach. Uważam to za nadrzędny czynnik wpływający na energię, która wytwarza się podczas seta każdego DJ-a czy DJ-ki.

HALOPOPIERDOL Podcast 46 – Prncs Error

Didżejskie sety Prncs Error we wszelkich odmianach połamanych rytmów zachwycają wręcz akrobatyczną zręcznością. Urzekła nas swoimi fascynacjami – w gronie artystów, z którymi marzy dzielić scenę znajdują się w końcu takie postaci jak Nite Fleit, ANZ, SVVZ, DJ Karawai, L Major i Mani Festo. Zapytana o ostatnią inspirację, wspomina o speed garage i „słuchaniu sobie klasyków wytwórni Rip Groove”. Oddajemy Was w ręce Prncs Error i jej cholernie udanej próbie przełamywania schematów w muzyce.

Selekcja. Prncs Error dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłaś

Sedgwick – Belief System

Absolutny banger.

Pierwszy utwór/album, który kupiłaś

Lokane – In the Trap

Nadal lubię słuchać tego utworu, wspominając dawną muzyczną zajawkę.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

SKUUM – Forza (Luz1e’s Killah Cut)

Szybki i dynamiczny remiks utworu FORZA w elektro interpretacji od Luz1e na przemian z wersją oryginalną. Cała EPka jest jedną z moich ulubionych wydawnictw z 2020 roku.

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

Dj Plead – Salt and Pepper

Na początku mojej muzycznej drogi byłam zaciekawiona twórczością Dj Plead’a, a w setach sięgałam po muzykę perkusyjną z wytwórni Nervous Horizon, z którą jest związany. Przede wszystkim fascynowała mnie jego unikalność w budowaniu hybrydowych kompozycji.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Aloka – Data Writer

Produkcje wychodzące z wytwórni Typeless mają zaskakująco sporo muzyki dla opornych.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

Detroit Grand Pubahs – weed in the kitchen

Ostatnio mam zajawkę na ten utwór w estetyce booty bass z 2004.

Utwór ulubionego producenta

Drexciya – Black Sea

Witam w podwodnym świecie Drexciya w utworze Black Sea.

Ulubiony utwór na otwarcie setu

Jensen Interceptor – The Fontainebleau

W tym momencie puściłabym ten utwór.

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

DJ HEARTSTRING – DIGI. COMING BACK 2 U

Posłużę się ostatnim utworem, którym zamknęłam set podczas kwietniowego debiutu w Klubie Spotkań Poczta Główna w Krakowie (ślę serdeczne pozdrowienia dla Techno Rączki) – uwaga coś dla miłośników transu — zmysłowe i energiczne zakończenie od berlińskiego artysty DJ Hearstring’a.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Nasty King Curl – Cadillac

🙂

Utwór celebrujący poranek bez kaca

Forest Drive West – Dualism

Energetyczny kawałek od Forest Drive West. Właściwie to na kacu też warto posłuchać.

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłaś

Haha, jeszcze nie dałam się przekonać na żaden request.

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Maté – Bailandozz

Edycja Bailando w wersji słuchalnej 🙂

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

W pierwszej chwili pomyślałam o…

Viers – Innocence

Yermak – Bass Things

Shawn Cartier – Parking Lot

Sharda – It’s Alright

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Patrice Rushen – Straight From The Heart

Album Patrice Rushen z 1982 roku, Straight From The Heart jest od trzech lat na liście moich najbardziej uwielbianych.

Playlista. Prncs Error dla Muno.pl

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →