Public Service Broadcasting zapowiada nowy album

Fot. Materiały promocyjne
News
Public Service Broadcasting z nowym materiałem

Czwarty krążek Public Service Broadcasting - Bright Magic, ukaże się 24 września nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Public Service Broadcasting z premierowym materiałem

Album składający się z trzech części (Building A City / Building A Myth / Bright Magic), jest najbardziej ambitnym artystycznie przedsięwzięciem Public Service Broadcasting do tej pory. Przeniesie słuchacza do serca Europy i de facto stolicy, kulturalnej i politycznej metropolii, którą jest Hauptstadt Republiki Federalnej Niemiec – czyli Berlina. Materiał na płytę został zarejestrowany w kultowym Hansa Tonstudio.

W jakiś sposób czułem, że zrobienie tego jest nieuniknione. Myśl o fascynującym, sprzecznym i uwodzicielskim miejscu pulsowała w mojej głowie przez długi czas, jeszcze przed powstaniem Every Valley. Wiedziałem, że album będzie o mieście, jego historii i mitach, a ja miałem zamiar się tam przeprowadzić. Jest to więc dość osobista historia. Ten krążek stał się niejako albumem o przeprowadzce do Berlina by napisać album – wyjaśnia członek grupy J. Willgoose, Esq.

Londyński zespół, w której skład wchodzą J. Willgoose, Esq., perkusista Wrigglesworth, multiinstrumentalista JFAbraham i guru wizualizacji Mr. B, udostępnił  także swój nowy singiel, People, Let’s Dance, w którym wokalnie udziela się berliński muzyk, EERA. Zawierający gitarowy riff z utworu Depeche Mode People Are People i tytuł zaczerpnięty z rozdziału książki Rory’ego MacLeana Berlin: Imagine A City utwór, otwiera drugą część albumu. Do kompozycji powstał teledysk wyreżyserowany przez Chloe Hayward. Obraz możecie zobaczyć poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Public Service Broadcasting – People, Let’s Dance 

Public Service Broadcasting – na scenie już przeszło od 10 lat

Public Service Broadcasting już od ponad dekady „dają lekcję przeszłości poprzez muzykę przyszłości”. Wydany w 2013 roku debiutancki album Inform – Educate – Entertain wykorzystywał archiwalne sample z Brytyjskiego Instytutu Filmowego, jako audio-portale do Bitwy o Anglię, wejścia na szczyt Everestu i nie tylko. Dwa lata później The Race For Space wykorzystał podobne metody, by wychwalać rywalizację supermocarstw i bohaterstwo na orbicie i na Księżycu.

Wydany w 2017 r. krążek Every Valley był poruszającą eksploracją społeczności i pamięci poprzez wzlot i upadek brytyjskiego przemysłu węglowego. Album trafił na czwarte miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →