Prozak startuje z warsztatami dla producentów i nie tylko!

fot. materiały prasowe
Eventpromo Kultura Lifestyle News Wydarzenie Zapowiedzi
Prozak

Świetna inicjatywa w Krakowie dla zarówno dla zajawkowiczów muzyki elektronicznej, jak i osób, które nie są aż tak zaznajomione z tematem. Po raz pierwszy w historii klubu Prozak LAB od połowy maja do końca czerwca przestrzeń na poziomie -2 stanie się laboratorium, gdzie będzie można podszkolić swoje umiejętności DJ-ingu, produkcji muzycznej w Abletonie, programowania syntezatorów oraz wziąć udział w pierwszych w mieście warsztatach VJ-ingu z elementami budowy dekoracji. Sprawdźcie szczegóły!

Prozak dla muzyki

Warsztaty w krakowskim klubie Prozak będą prowadzone przez uznanych_e artystów_ki lokalnej sceny elektronicznej. Organizatorzy we współpracy z How To DJ Like a Girl tworzą też osobną grupę dla dziewczyn, które chcą zacząć grać z CDJ-ów. Ten warsztat będzie prowadzić Virtual Geisha, podobnie jak część teoretyczną warsztatu gry z winyli, gdzie o praktyczne umiejętności gry z czarnych płyt zadba Olivia.

Kamienna jest Kobietą: Virtual Geisha

Warsztaty z produkcji muzycznej w Abletonie i programowania syntezatorów będą prowadzone pod okiem Ignacego Matuszewskiego, znanego pod aliasem Synthezaur. Warsztaty programowania syntezatorów to kompendium wiedzy z zakresu syntezy analogowej, cyfrowej i samplingu, a także praktyczne techniki kreatywnego wykorzystania instrumentów elektronicznych w produkcji muzycznej i udźwiękowieniu. Zajęcia odbywają się z użyciem legendarnych, elektronicznych maszyn – konstrukcji współczesnych i tych liczących niemalże pół wieku. Poza wrażeniami sonicznymi warsztatom towarzyszyć będzie oscyloskop prezentujący na ekranie aktualnie brzmiący kształt fali, pozwalając kursantom doświadczać dźwięku wieloma zmysłami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

PS4 Pad as MIDI Controller?!

Z kolei Vortex Visual Division wtajemniczy Was w VJ-ing z elementami budowy dekoracji. Pośród zagadnień uczestnicy poznają podstawy programu Resolume, samplowania, dodawania efektów, miksowania. Część kursu przeznaczona jest na podstawy mappingu, maskowania. Finałem kursu jest przygotowanie instalacji multimedialne oraz nagranie (wraz z uczestnikami warsztatów DJ-skich) performansu audiowizualnego.

NIEZALEŻNA PRACOWNIA DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH – Vortex Visual Division

Organizatorzy warsztatów rekrutują chętnych przez formularz. Wystarczy wpisać warsztat, który Was interesuje, oraz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących poziomu Waszych umiejętności, gatunków muzycznych, w których się poruszacie itd. Terminy, zapisy, dokładny opis kursów oraz ceny znajdziecie w formularzu zgłoszeniowym.

PROZAK LAB
fot: materiały prasowe

Więcej szczegółów możecie poznać, zadając pytania organizatorom drogą mailową na adres [email protected].Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →