Ableton Note – mobilna produkcja muzyki

fot. Ableton / Facebook
News Technologia
Ableton Note

Tak jest! Jedna z najpopularniejszych firm produkująca oprogramowanie dla producentów muzycznych wchodzi na rynek urządzeń mobilnych. Poznajcie Ableton Note.

Ableton Note – lepiej późno niż wcale

Pomysł Abletona nie jest nowy – już od kilku lat będący na rynku szwedzki Reason posiada swoją mobilną aplikację, nie wspominając już o najpopularniejszym mobilnym DAW-ie Korg Gadget (to hit na rynku japońskim) oraz mniej popularnym Blocks Wave. I to właśnie ta luka między berlińczykami a konkurencją zainspirowała twórców Abletona do powstania nowej apki, która ma być dla producentów pomostem między spędzaniem czasu w drodze do szkoły czy pracy a produkcją w studiu. Ableton Note jest przede wszystkim dedykowany do tworzenia draftów, tzn. pierwszych szkiców utworów, dla codziennych użytkowników oprogramowania. Note oferuje wiele muzycznych punktów wyjścia z wyselekcjonowanym wyborem zestawów perkusyjnych Ableton Live, instrumentów melodycznych i dźwięków syntezatorów. Twórcy muzyki mogą również tworzyć własną paletę brzmień, nagrywając otaczający ich świat na instrumenty samplera Note. Oczywiście można użyć Ableton Cloud, aby wysłać swoje projekty do Live’a.

Zobacz także: Ableton pokazuje podstawy syntezy

Ableton Note – cechy

• Note zawiera 56 zestawów Drum Sampler do użycia na 16-padowej siatce. Luźne taktowanie można naprawić, kwantyzując lub podsuwając pojedyncze nuty. Dodatkowe warstwy rytmu można dodać wraz z pętlami za pomocą funkcji Note Repeat.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

• Producenci mogą wybierać spośród 261 dźwięków syntezatorów i 36 instrumentów Melodic Sampler, na których można grać polifonicznie za pomocą siatki z 25 padami lub piano roll. Dzięki odpowiednim ustawieniom można łatwo uzyskać zadowalającą harmonię. Kolejne warstwy dodaje się poprzez dogrywanie. Dźwięk kształtuje się poprzez dostosowanie parametrów lub dodając efekty.

• Możliwość samplowania dźwięku w Note’s Drum Sampler i Melodic Sampler. Próbki można następnie manipulować poprzez cięcie, filtrowanie lub repitching, a następnie przekształcać poprzez dodawanie efektów.

• Dzięki przyciskowi Capture, Note wykryje tempo i długość frazy i automatycznie utworzy pętlę.

Ableton Note: an app for musical sketching

Ableton Note – cena

Note jest już dostępny na iPhone’a i iPada – można go nabyć w App Store za 29,99 zł.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →