OPUS-QUAD – nowy system all-in-one od Pioneer DJ

fot. Pioneer DJ
News Technologia
opus quad

Serwery ponownie wysiadły! Tydzień po premierze nowego modelu miksera, firma Pioneer DJ nie zwalnia tempa z ogłaszaniem nowości. Tym razem czołowa firma na rynku sprzętu didżejskiego ma dla nas najnowszy i prawdopodobnie najlepszy kontroler, system all-in-one w historii. Czy OPUS-QUAD to godny następca modelu XDJ-XZ?

OPUS-QUAD – nowy look

To co rzuca się na samym początku to odświeżony wygląd oraz szata graficzna interfejsu oprogramowania, który odbiega od modeli Nexus2 na wzór najnowszych CDJ-ów 3000. OPUS-QUAD oferuje samodzielne odtwarzanie z 4 pokładów dla wszechstronnych występów DJ-skich. Oznacza to, że możesz odtwarzać 4 ścieżki na 4 różnych deckach jednocześnie, ustawiać ścieżki z wyprzedzeniem lub pozostawić wolny deck do dodawania żądań do zestawu w dowolnym momencie – wszystko to za pomocą tylko jednego urządzenia. Możesz także przypisać inny kolor do każdego decka, który jest dopasowany do podświetlenia pierścienia joggingowego, dzięki czemu zawsze będziesz wiedział, którym deckiem grasz. Jako użytkownik XDJ-XZ na pierwszy rzut oka zwróciłem uwagę na przyciski do wygodnej zmiany deców mieszczące się koło wyświetlacza 1/3, 2/4, których brakowało w starszych modelach. A jak już jesteśmy przy wyświetlaczu to jest on bardzo duży – dzięki temu 10,1-calowemu ekranowi dotykowemu o wiele łatwiej znajdziesz swoje kawałki nawet jak masz ponad terbajatową bibliotekę utworów. W tym sprzęcie jest zupełnie nowy inteligentny obrotowy jog, który zapewnia obsługę podobną do joysticka, umożliwiając sterowanie w lewo/w prawo, w górę/w dół, obracanie i naciskanie. Tak jak w nowych CDJ-ach mamy rozmieszczone 8 przycisków hot cue przypominające wyglądem te z kontrolera Ableton Push 2. Oczywiście sprzęt jest kompatybilny z oprogramowaniem rekordbox oraz Serato DJ. Producent chwali się, że brzmi bardzo dobrze:

Konfiguracja urządzenia eliminuje utratę transmisji i utratę konwersji AD-DA i jest wyposażone w wysokiej jakości 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ESS Technology – czytamy na stronie

Kolejną zmianą są ulepszone efekty oraz też takie, które możesz kontrolować za pomocą wyświetlacza, mniej więcej jak na Kaoss Padzie od Korga.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pioneer DJ OPUS-QUAD Review: You Fancy, Huh? | Beatsource Tech

OPUS-QUAD – cena

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie – zainteresowanie najnowszym sprzętem od Pioneer DJ ponownie spowodowało przeciążenie serwerów na stronie. Na szczęście przedstawiciele firmy zamieścili informację o proponowanej cenie w komentarzach na Facebooku – OPUS-QUAD ma kosztować 3299 euro (cena zawiera podatek VAT), czyli w przeliczeniu ponad 15 400 zł.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →