„Ogród Króla Świtu” Marka Bilińskiego w odświeżonej wersji na winylu

News
ogród króla świtu

Marek Biliński, jeden z prekursorów polskiej muzyki elektronicznej, powraca z odświeżoną wersją swojego kultowego albumu Ogród Króla Świtu.

Ogród Króla Świtu to debiutancki album Marka Bilińskiego, który ukazał się 1983 roku. Teledysk do utworu Ucieczka z Tropiku, który ukazał się rok później został wówczas uznany za najlepszy klip 1984 roku.

Marek Biliński – Ucieczka z Tropiku

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Marek Biliński – Ogród Króla Świtu w odświeżonej wersji na winylu

Teraz, 36 lat po premierze albumu, Marek Biliński prezentuje światu jego zmodernizowaną, winylową wersję. Wydawnictwo pojawi się na sklepowych półkach już jutro – 13 września.

Starałem się, stosując najnowocześniejszą technologię, nie zniszczyć lekkości, szczegółowości i powietrza zawartego w nagraniu. Nie stosowałem kompresorów, które degradują brzmienie, ani żadnych innych uzdatniaczy dźwięku, tak aby jak najwierniej przekazać brzmienie z taśmy matki.

ogród króla świtu

To jednak nie koniec. Artysta w najbliższym czasie planuje wydać na winylu wszystkie swoje albumy. Stworzenie całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie winyli, stało się możliwe dzięki współpracy z polską tłocznią płyt Wm Fono.

Planuję wydać wszystkie płyty na winylu, aż do koncertowego albumu „Life is Music”, który ukaże się jako podwójny album. Kolekcja zostanie zakończona premierowym wydaniem mojego nowego albumu, który najpewniej ukaże się w czwartym kwartale 2020 roku.

Wraz ze startem kolekcji, wszystkie albumy Bilińskiego pojawią się także w formie cyfrowej, w serwisach streamingowych.

Marek Biliński ogród króla świtu

marek biliński

marek bilińnski - ogród króla świtu

Zdjęcia zostały wykonane podczas prapremierowego spotkania z muzykiem w siedzibie WM Fono, podczas którego miał miejsce odsłuch i symboliczne wytłoczenie płyty przez samego Marka Bilińskiego.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →