Nowe monitory studyjne od Pioneer DJ

fot. Pioneer DJ / YouTube
Elektronika Lifestyle News Technologia
PIONEER DM

Pioneer zaprezentował trzy nowe modele monitorów studyjnych inspirowanych wydanym w zeszłym roku DM-50D i wiecie co? Wygląda na to, że będzie to przystępne rozwiązanie dla początkujących zajawkowiczów didżejingu oraz produkcji muzyki, a przynajmniej tak to jest przedstawiane przez samą firmę. Przyjrzyjmy się.

Pioneer DJ – monitory dla domowych zajawkowiczów muzyki

Nowe modele to DM-40D, DM-40D-BT i DM-50D-BT. Oba modele BT są wyposażone w funkcję Bluetooth.

Technologia Bluetooth® zastosowana w modelach DM‑50D‑BT i DM‑40D‑BT umożliwia łatwe parowanie smartfonów, urządzeń mobilnych lub komputerów PC/Mac, a także bezprzewodowe odtwarzanie utworów w wysokiej jakości.

– pisze firma Pioneer DJ

Nowe funkcje we wszystkich trzech modelach obejmują wzmacniacz klasy D, rowkowane kanały głośnikowe, zaktualizowaną konstrukcję dyfuzora oraz wejścia RCA, mini jack i TRS. 40D jest wyposażony w czterocalowe monitory niskotonowe, podczas gdy 50D jest większy o jeden cal.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dzięki gniazdom RCA, mini jack i nowo dodanym wejściom TRS możesz podłączyć różne rodzaje sprzętu, takie jak kontrolery dla DJ-ów i miksery oraz laptopa lub kartę dźwiękową, których używasz do tworzenia własnej muzyki. Podłączanie i odłączanie słuchawek jest proste dzięki gnieździe znajdującemu się na przednim panelu DM-40D-BT. Nie ma potrzeby sięgania za głośniki w celu zmiany głośności, ponieważ pokrętło do regulacji również znajduje się naprzeciwko Ciebie.

– czytamy

Monitory również będą posiadać ciekawy „bajer”: przełącznik do wyboru między trybem DJ a trybem produkcyjnym. Na ten moment nie wiemy, czy będzie to miało jakieś realne przełożenie na dźwięk, poza wycięciem basu, czy to raczej chwyt marketingowy. Zobaczymy. Według producentów to rozwiązanie będzie idealne, szczególnie dla początkujących adeptów muzyki klubowej:

Nie musisz wybierać pomiędzy monitorami dla DJ-ów a odsłuchami dla producentów, ponieważ głośniki DM-40D-BT idealnie nadają się do obu rozwiązań. Po prostu przełącz je w tryb dla DJ-ów lub dla producentów. Spowoduje to zoptymalizowanie ustawień DSP do danego zastosowania, pozwalając Ci skoncentrować się na miksie.

– czytamy w notce prasowej

Wszystkie modele będą dostępne w dwóch kolorach: czarnym lub białym. Parę DM-40D dostaniemy za ok. 800 zł, podczas gdy DM-40D-BT za ok. 700 zł, a cena DM-50D-BT będzie oscylować wokół 1100 zł.

Pioneer DJ Official Introduction: New models added to the DM Series Desktop Monitor Systems.



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →