Nie pirać Pro Toolsa – dla własnego dobra

fot. James Owen / Unsplash
News Technologia
Nie pirać Pro Toolsa - dla własnego dobra

Według badania przeprowadzonego przez Surfshark nieco ponad 64% wyników wyszukiwania pirackich produktów firmy Avid, do których należy popularny DAW Pro Tools, a także Media Composer i Sibelius, zawiera złośliwe oprogramowanie malware. Oprogramowanie Avid nie tylko zajęło pierwsze miejsce w swojej kategorii, ale i ogólnie zostało uznane za najbardziej niebezpieczne oprogramowanie we wszystkich kategoriach uwzględnionych w raporcie.

Pirackie programy Avid = lider malware

Nie od dziś wiadomo, że oprogramowania do kreacji bądź edycji zdjęć, filmów czy muzyki są drogie – wielu zajawkowiczów po prostu nie stać na ich zakup, dlatego decyduje się na piractwo pełnych wersji. Jak pokazuje najnowsze badanie Surfsark to właśnie pirackie programy z tego segmentu stanowią największe ryzyko ściągnięcia na komputer kłopotów – malware. Na szczycie listy znajdują się oprogramowania firmy Avid, do której należy m.in. jeden z najpopularniejszych DAW-ów Pro Tools. To oznacza, że gdybyś chciał pobrać program, to prawie 2/3 wyników w Internecie stanowi potencjalne zagrożenie dla Twojego komputera. Co ciekawe, oprogramowanie Avid jest jedynym uwzględnionym oprogramowaniem do produkcji muzyki w badaniu! Na kolejnych miejscach w czołówce znajdziemy programy firm sfokusowanych na edycję zdjęć oraz filmów jak Adobe, Corel DRAW itp. Autorzy badania zalecają, aby użytkownicy zachowali bezpieczeństwo i nie decydowali się na piracenie oprogramowania, i korzystanie z legalnych wersji (choćby intro czy trial), klikając tylko w linki ze znanych witryn internetowych podczas pobierania wersji próbnych – HTTPS (https://) zamiast HTTP (http://).

Zobacz także: Pro Tools – najważniejszy DAW lat 90.

We wrześniu firma Avid Technology zaprezentowała Pro Tools Intro – darmową wersję popularnego DAW-u. Zbudowany w oparciu o ten sam kod źródłowy co najnowsza pełna wersja oprogramowania, Pro Tools Intro został zaprojektowany w celu udostępnienia przepływu pracy oprogramowania szerszej grupie użytkowników, oferując początkującym użytkownikom osiem ścieżek audio, osiem ścieżek instrumentów i osiem ścieżek MIDI.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pro Tools Intro: Creating a Beat in 10 MinutesPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →