Najlepsze letnie miejscówki: Warszawa

fot. Artur Wojtczak / facebook.com/splotsloneczny
News
Warszawa - Letnie Miejscówki 2023 - Muno

Gdy zbliża się lato, nasz styl imprezowania się trochę zmienia. Jedni z nas więcej odpoczywają, część wyrusza na festiwale, które od kilku lat stały się czymś więcej aniżeli koncertami, a swoistymi miejscami doświadczania kultury, rozrywki i sposobem na wolny czas w wakacje. Szalenie istotnym elementem tej pory są też kluby i ich aktualny program oraz - tak, tak - letnie miejscówki. Dziś przyjrzymy się tym, które funkcjonują w Warszawie – część z nich już powróciła do działania, a niektóre ogłaszają właśnie inaugurację sezonu. Clubbing nad Wisłą? Jesteśmy na TAK – od lat!

LUNAPARK: Hocki Klocki / Wata Cukrowa / Splot Słoneczny / Mini Market


LUNAPARK to miejsce na Wale Miedzeszyńskim, które od lat przyciąga warszawiaków. Bardzo ciekawy program, fantastyczna sceneria niczym z bajkowego lunaparku, mnóstwo zieleni, knajpek ze street foodem – istny wakacyjny raj, który ma wszystko, czego potrzeba do świętowania lata.

fot. FP Lunaparku

Smakowite zapachy dochodzące z Mini Marketu zadowolą niejednego głodomora. Zatańczyć możecie we wszystkim znanych Hockach Klockach, które obchodzą w tym roku 10-te urodziny i mają zamiar świętować cały sezon. Czeka na Was Wata Cukrowa, którą w tym roku przejmuje Flame – możecie spodziewać się mocnych kolaboracji i topowych ksywek z Polski i Europy. W niedzielne popołudnie o zachodzie słońca rozgrzeje Was do tańca Splot Słoneczny. W tym roku to dwie sceny i dużo ciekawych nazwisk muzyki elektronicznej z całej Europy. Niedzielne imprezy splotowe już otoczone są pewnym kultem – posłuchacie na nich najlepszych brzmień elektroniki: od etnicznego house’u po progressive w wykonaniu takich DJ-ów jak Nu Casa, Leon, Angelo Mike czy Adam Gorczyca.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

SPLOT SŁONECZNY / fot. FP Lunaparku

BOOGALOO BEACH BAR


„Żoliborz jest najpiękniejszą dzielnicą Warszawy i nic mnie nie obchodzi, jeśli myślisz inaczej” brzmi znane stołeczne powiedzenie. A do tego ma swoją plażę! I na tej plaży przy Wybrzeżu Gdyńskim zawsze możecie odpocząć, zrobić grilla, ale i posiedzieć w Boogaloo Beach Bar.

Boogaloo fot. Artur Wojtczak

W weekendy odbywały się tu koncerty i imprezy taneczne – głównie z muzyką reggae, dub czy jungle – występował tu m.in. Junior Stress a płytami kręciła ekipy Jah Love Soundsystem czy Warsaw Jungle Massive.

fot. FP Boogaloo

K-BAR POWIŚLE

K-Bar Powiśle to jeden z czarnych koni warszawskiej sceny: pojawił się nie tak dawno na mapie stolicy, a już ma rzesze swoich sympatyków: odbywają się tu imprezy z cyklu Vintage Dub Culture, Mixed Anny Borsuk, tu puszcza płyty ekipa Warsaw Jungle Massive. Ta undergroundowa miejscówka już anonsuje nowe inicjatywy na lato: ogródek, gdzie również pojawi się muzyka oraz… koreańskie grille. Już startują imprezy niedzielne – m.in. CHAOS. Jak mówią promotorzy: „Lato na Powiślu będzie piękne! „

K-Bar Powiśle / fot. Tomasz Maliński

POMOST 511


Chyba nie ma wśród z was nikogo, kto nie zaliczyłby imprezy w pięknie położonym Pomoście 511! Wisła, Wisełka, piękne zachody słońca i muzyka, malownicze otoczenie portu czerniakowskiego.


Ten „najbardziej wodniacki klub na plaży” przy zachodnim brzegu Wisły nabiera wiatru w żagle i zaprasza na jubileuszowy sezon nad Wisłą! Pomost to istny festiwalowy chillout w sercu stolicy, flota łódek rejsowych, strefa relaksu na piaszczystej plaży i hamaki w cieniu drzew, inspirujące wydarzenia kulturalne (winyl markety!) i sportowe, kino letnie, live acty i imprezy z najlepszymi DJ-ami po sam świt! Widzimy się na plaży Desantu, przy bulwarze Flotylli Wiślanej!

fot. FP Pomost 511

W tym roku organizatorzy zapraszają nie tylko na cykle imprez, które wszyscy pomostowi goście dobrze znają (Bring My MTV Back, Benefits With Friends), ale również proponują kilka nowych formatów (jak np. Syreny prowadzone przez Katzie i jej dziewczyńską załogę DJ-ską z iście syrenią oprawą)..

Nowością w tym sezonie odbędą również imprezy z muzyką elektroniczną, house, disco czy drum’n bass. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy rezydentów kultowego klubu „Piekarnia nad Wisłą (DAY n’ NIGHT)”, ten format powrotu do oldchoolu odbędzie się ponownie.

fot. FP Pomost 511

PLAŻÓWKA SASKA

Plażówka Saska to zielona, wiślana miejscówka położona na 4000m2. Od tego weekendu ruszają cykliczne animacje rodzinne, jak Gordonki, Kreatywki, angielski dla dzieci czy magik. Czwartki jak co sezon klub będzie gościć stand up na Plażówce. Imprezy muzyczne będą najprawdopodobniej współorganizowane z podmiotami zewnętrznymi, czyli promotorami i DJ-ami, ale nie ma jeszcze harmonogramu.

fot. FP Plażówka Saska

PLAC ZABAW

Plac Zabaw od lat przyciąga nad Wisłę fanów miłego spędzania czasu wśród muzyki, kultury i różnorodnej gastronomii. To tutaj obejrzycie stand upy Klubu Komediowego, koncerty z cyklu „LADO w Mieście”, targi Slow Market, Plan Filmowy. Czy Plac Zabaw powróci w sezonie 2023? Tego nie wiemy.

Facebook Plac Zabaw / fot. Rafał Zatorski

BarKa

Ależ nam się chce nad BarKę! Przepięknie położona barka na skwerze im. Tadeusza Kahla była i jest świadkiem wielu wspaniałych imprez. To tu wiele lat temu ekipa Hungry Hungry Models grała garage i 2 step – w momencie gdy Warszawa dopiero otwierała się na Wisłę i pojawiały się pierwsze miejscówki, a muzyka z UK szalała w klubach i pirackich radiostacjach. To tutaj Jacek Sienkiewicz i Mic Ostap oraz Karol Suka przypominali brzmienie wytwórni Recognition i prawdziwe korzenie Detroit.

BarKa fot. Artur Wojtczak

Na Barce napijecie się koktajli, potańczycie i spotkacie ze znajomymi. I możecie to zrobić już, bo miejscówka już ruszyła pełną parą!

fot. FP BarKa

SEN NOCY LETNIEJ


Sen Nocy Letniej to kolejna malownicza, imprezowa barka nad Wisłą. Otwarty górny pokład, kawał parkietu i różnorodna muzyka – od house po gabber serwowany przez ekipę Wixapolu. Do tego jedzenie i fantastyczny widok na rzekę!

fot. FP Snu Nocy Letniej


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →