Muzyka elektroniczna w reklamach (część 2.)

fot. Vitalic by Yann Rabanier / Facebook
Artykuł
vitalic

Oto druga część zestawienia wyjątkowych, czasem przepięknych, czasem dziwacznych spotów reklamowych, w których wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki szeroko pojętej sceny elektronicznej i klubowej.

Télépopmusik

W komentarzach do pierwszej części zestawienia, wielu naszych czytelników wspominało o klasyku grupy TelepopmusicBreathe. Na początku lat 2000. ten kawałek stał się bardzo często wykorzystywany w reklamach, także u nas w Polsce. Można go było usłyszeć m.in. w spotkach Peugeot, Visa czy poniższej zamieszczonej reklamie Mitsubishi.

Mitsubishi Outlander Breathe: Télépopmusik Car TV Commercial

Daft Punk

A skoro jesteśmy przy francuskiej muzyce elektronicznej i reklamach samochodów, to nie można zapomnieć o spocie Alfy Romeo z 2008 roku z kultowym kawałkiem Technologic od Daft Punk.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

ALFA ROMEO MITO 2008 ITALIAN COMPLETE

The Film

Jeśli szukacie naprawdę oryginalnej reklamy samochodu, która wyróżnia się od innych tego typu spotów stylem, humorem, muzyką i wykonaniem to koniecznie sprawdźcie klip Philippe’a André promujący Peugeota 407 z 2004 roku z muzyką zespołu The Film.

Peugeot 407 – Toys – Philippe André

Vitalic

Zostając przy Peugeocie, nie tak dawno kawałek popularnego francuskiego didżeja i producenta VitalicaWaiting for the Stars, trafił do reklamy modelu 2008. Była to jedna z ostatnich reklam Peugeota przed zmianą ich klasycznego loga na nowe – w Polsce ten spot już był emitowany ze zaktualizowanym emblematem.

Vitalic – New PEUGEOT 2008

Zobacz także: Muzyka elektroniczna w reklamach (część 1.)

Smolik

Dwa lata temu wspominaliśmy dwudziestolecie debiutanckiego albumu Andrzeja Smolika, który odbił się szerokim echem na krajowej scenie. Muzyka Smolika stała się także jednym z ulubionych typów producentów reklam. W 2002 roku powstała jeden z najlepszych i najbardziej rewolucyjnych polskich spotów promocyjnych, w którym mogliśmy usłyszeć kawałek 50 tysięcy 881, gdzie na wokalu wystąpił Artur Rojek. W tym samym roku firma PZU również użyła do swojej reklamy wersji instrumentalnej utworu T. Time.

ERA Reklama – Dezyderata (Zadzwoń do mamy) [2002]

PZU Życie 2002

Amon Tobin

W 2010 roku kawałek jeden z najpopularniejszych kawałków Amona Tobina4 Ton Mantis znalazł się w reklamie samochodu Nissan Qashqai.

Rok później kawałek z pobocznego projektu uznanego brazylijskiego didżeja i producenta Two Figers znalazł się w spocie Adidasa z serii Is All In, poświęconemu piłce nożnej.

Justice

Podobnie jak Amon Tobin w projekcie Two Fingers, w serii widowiskowych reklam AdidasIs All In znalazł się także kawałek francuskiego duetu JusticeCivilization, który był głównym, uniwersalnym motywem tamtej kampanii reklamowej.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →