Muzyka elektroniczna w reklamach (część 2.)

fot. Vitalic by Yann Rabanier / Facebook
Artykuł
vitalic

Oto druga część zestawienia wyjątkowych, czasem przepięknych, czasem dziwacznych spotów reklamowych, w których wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki szeroko pojętej sceny elektronicznej i klubowej.

Télépopmusik

W komentarzach do pierwszej części zestawienia, wielu naszych czytelników wspominało o klasyku grupy TelepopmusicBreathe. Na początku lat 2000. ten kawałek stał się bardzo często wykorzystywany w reklamach, także u nas w Polsce. Można go było usłyszeć m.in. w spotkach Peugeot, Visa czy poniższej zamieszczonej reklamie Mitsubishi.

Mitsubishi Outlander Breathe: Télépopmusik Car TV Commercial

Daft Punk

A skoro jesteśmy przy francuskiej muzyce elektronicznej i reklamach samochodów, to nie można zapomnieć o spocie Alfy Romeo z 2008 roku z kultowym kawałkiem Technologic od Daft Punk.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

ALFA ROMEO MITO 2008 ITALIAN COMPLETE

The Film

Jeśli szukacie naprawdę oryginalnej reklamy samochodu, która wyróżnia się od innych tego typu spotów stylem, humorem, muzyką i wykonaniem to koniecznie sprawdźcie klip Philippe’a André promujący Peugeota 407 z 2004 roku z muzyką zespołu The Film.

Peugeot 407 – Toys – Philippe André

Vitalic

Zostając przy Peugeocie, nie tak dawno kawałek popularnego francuskiego didżeja i producenta VitalicaWaiting for the Stars, trafił do reklamy modelu 2008. Była to jedna z ostatnich reklam Peugeota przed zmianą ich klasycznego loga na nowe – w Polsce ten spot już był emitowany ze zaktualizowanym emblematem.

Vitalic – New PEUGEOT 2008

Zobacz także: Muzyka elektroniczna w reklamach (część 1.)

Smolik

Dwa lata temu wspominaliśmy dwudziestolecie debiutanckiego albumu Andrzeja Smolika, który odbił się szerokim echem na krajowej scenie. Muzyka Smolika stała się także jednym z ulubionych typów producentów reklam. W 2002 roku powstała jeden z najlepszych i najbardziej rewolucyjnych polskich spotów promocyjnych, w którym mogliśmy usłyszeć kawałek 50 tysięcy 881, gdzie na wokalu wystąpił Artur Rojek. W tym samym roku firma PZU również użyła do swojej reklamy wersji instrumentalnej utworu T. Time.

ERA Reklama – Dezyderata (Zadzwoń do mamy) [2002]

PZU Życie 2002

Amon Tobin

W 2010 roku kawałek jeden z najpopularniejszych kawałków Amona Tobina4 Ton Mantis znalazł się w reklamie samochodu Nissan Qashqai.

Rok później kawałek z pobocznego projektu uznanego brazylijskiego didżeja i producenta Two Figers znalazł się w spocie Adidasa z serii Is All In, poświęconemu piłce nożnej.

Justice

Podobnie jak Amon Tobin w projekcie Two Fingers, w serii widowiskowych reklam AdidasIs All In znalazł się także kawałek francuskiego duetu JusticeCivilization, który był głównym, uniwersalnym motywem tamtej kampanii reklamowej.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →