Morcheeba zapowiada nową płytę i koncert w Polsce

Wydarzenie

Trip-hopowe gwiazdy wracają z nowym albumem "Blaze Away". Jesienią zespół zobaczymy w Polsce - Morcheeba wystąpi w Łodzi w ramach festiwalu Soundedit.

Po pięcioletniej przerwie Brytyjczycy ponownie zachwycają pięknym Skye i nastrojowymi, pozytywnymi piosenkami Rossa. „Blaze Away” to płyta nagrywana bez presji, na dużym luzie, z wielką radością wspólnego muzykowania. Morcheeba po prostu grają swoje, umiejętnie łącząc wolno płynące rytmy, rozmarzone melodie, rozbujane basy, akustyczne instrumenty i syntezatorowe barwy.
Na „Blaze Away” postaraliśmy się sięgnąć po wiele wpływów znanych z wczesnych nagrań Morcheeby. Słuchaliśmy mnóstwo bluesa z lat 50., rocka psychodelicznego z lat 60., dub reggae lat 70. Nie zabraknie nawiązań do lat 80., czyli stylu electro oraz hip-hopu lat 90. Cokolwiek nas zainspirowało, staraliśmy się podążać tym tropem – mówi Ross Godfrey, producent nowego albumu.
Nowy krążek promuje piosenka „Never Undo„:

Jesienią zespół zobaczymy w Polsce – Morcheeba wystąpi 26 października w łódzkim klubie Wytwórnia podczas 10. edycji festiwalu Soundedit. Bilety są już w sprzedaży.
Morcheeba – Blaze Away
Data wydania: 01.06.2018
Tracklista:
01. Never Undo
02. Blaze Away (ft. Roots Manuva)
03. Love Dub
04. It’s Summertime
05. Sweet L.A.
06. Paris Sur Mer (ft. Benjamin Biolay)
07. Find Another Way
08. Set Your Sails
09. Free Of Debris
10. Mezcal Dream
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →