Moby i Gregory Porter prezentują odświeżoną wersję kultowego hitu

Fot. Materiały promocyjne
News
Moby i jego naturalny blues

Zaaranżowany na nowo utwór Natural Blues pojawi się na nadchodzącym albumie Moby’ego - Reprise, który ukaże się 28 maja.

Moby i jego naturalny blues

Na platformach streamingowych można już posłuchać odświeżonej wersji kawałka Natural Blues. Moby wykonuje go wspólnie z dwoma postaciami: Gregory’m Porterem i Amythyst Kiah.

Singiel pierwotnie pojawił się na słynnym albumie Play wydanym przez Moby’ego w 1999 roku. Wierna swemu wcześniejszemu wcieleniu, ale niezwykle współczesna, nowa wersja emanuje odświeżoną energią. Przejmujące wokale Gregory’ego Portera i Amythyst Kiah, wspomagane przez Budapest Art Orchestra, dają w efekcie niezwykle poruszającą kombinację.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Teledysk do utworu zawiera materiał filmowy z nadchodzącego filmu dokumentalnego Moby’ego – Moby Doc, zrealizowanego we współpracy z reżyserem Robem Bralverem. Video do utworu inspirowane podróżami kosmicznymi, przedstawia Moby’ego w otoczeniu gór i w pustynnym krajobrazie, a obrazy śpiewających Portera i Kiah są przeplatane w całym klipie.

Moby – Natural Blues (Reprise Version)

Mam w repertuarze piosenki, które przepełnia smutek i takie, które są radosne, ale częściej wydaje mi się, że moja muzyka istnieje w słodko-gorzkim zawieszeniu pomiędzy. Wykonanie Gregory’ego Portera i Amythyst Kiah wnosi do tej piosenki nowe oblicze tęsknoty, która mieści w sobie zarówno jasne, jak i ciemne tony. Ich refleksyjna interpretacja wydobywa z utworu głębokie niuanse, które w tak wyjątkowy sposób mogliby przekazać tylko oni – wyjaśnia Moby.

Nowa płyta Moby’ego nadchodzi

Wydane wcześniej single z płyty Reprise – która ukaże się w maju – to Porcelain zagrany z Jimem Jamesem (My Morning Jacket) oraz The Lonely Night z gościnnym udziałem legendarnych artystów Krisa Kristoffersona i Marka Lanegana.

Na Reprise Moby i Budapest Art Orchestra zrewitalizowali niektóre z najbardziej rozpoznawalnych rave’owych klasyków i przebojów Moby’ego wraz z nowymi aranżacjami na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Obok Portera i Kiah, na Reprise do Moby’ego dołącza znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Apollo Jane, Darlingside, Deitrick Haddon, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Novo Amor, Skylar Grey oraz Víkingur Ólafsson.

Podwaliny pod Reprise zostały położone, kiedy zaproszono Moby’ego do wzięcia udziału w pierwszej w historii jego kariery współpracy z muzykami klasycznymi – koncertu z jego muzyką na żywo w Walt Disney Concert Hall wraz ze swoim przyjacielem, Gustavo Dudamelem i Los Angeles Philharmonic w październiku 2018 roku.

Moby – Natural Blues (wersja oryginalna)

Moby w kinie

Obok wydania nowego albumu, ukaże się dokument Moby Doc, który pozwoli na wszechstronne spojrzenie na życie i twórczość tego jedynego w swoim rodzaju artysty. Film w reżyserii Roba Bralvera będzie dystrybuowany przez Greenwich Entertainment i pojawi się w amerykańskich kinach oraz na platformach cyfrowych 28 maja, z międzynarodowym (poza Ameryką Północną) premierowym pokazem w streamingu tego samego dnia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →