Czekając na Moby’ego

News

Moby działa na rynku muzycznym już ponad dwie dekady, odnosząc mniej lub bardziej spektakularne osiągnięcia. Najnowszy album artysty "Wait For Me" będzie bardzo osobistym dziełem.

Moby wydaje się być bardzo zapracowanym muzykiem – rok temu wydał album „Last Night” oraz krążek z remixami, a już pojawiła się kolejna informacja o najnowszej płycie długogrającej artysty „Wait For Me”. Ma ona trafić do sprzedaży 30 czerwca 2009 roku na założonej przez Moby’ego wytwórni Little Idiot Records.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Album „Wait For Me” powstawał w domowym studiu artysty, co komentuje następująco: „w przeszłości pracowałem zazwyczaj w profesjonalnych studiach nagraniowych, chciałem jednak, aby ten album był bardziej osobisty.” Prawdopodobnie dlatego też do nagrania płyty Moby zaprosił bliskich przyjaciół. Użyczyli oni nie tylko swojego głosu, lecz brali też udział w kształtowaniu oprawy graficznej płyty. ,,Na „Wait For Me” usłyszymy nieznanych szerszej publiczności wokalistów, jednak o wiele milej pracuje mi się z przyjaciółmi, aniżeli w gwiazdami rocka.”

 

 

Także kulisy powstawania albumu są niezwykle ciekawe. Wszystko zaczęło się od przemówienia Davida Lyncha, podczas jednego z wykładów w Wielkiej Brytanii, co zainspirowało Moby’ego do nagrania „Wait For Me”. To także Lynch jest reżyserem videoklipu do singla promującego album „Shot In The Back Of The Head”, który możecie obejrzeć poniżej.


„Podczas nagrywania płyty nie kierowałem się oczekiwaniami rynku muzycznego, tylko chciałem skupić się na tym, co naprawdę uwielbiam. Efektem jest spokojny, pełen melodii album.”

 

Współproducentem albumu „Wait For Me” jest Ken Thomas, który współpracował wcześniej z takimi gwiazdami jak choćby Sigur Ros.

 

Moby będzie także jedną z głównych gwiazd tegorocznej edycji Heineken Open’er Festival w Gdyni.

 

 

Tracklista:

1. Division
2. Pale Horses
3. Shot In The Back Of The Head
4. Study War
5. Walk With Me
6. Stock Radio
7. Mistake
8. Scream Pilots
9. Jltf 1
10. Jltf
11. A Seated Night
12. Wait For Me
13. Hope Is Gone
14. Ghost Return
15. Slow Light
16. Isolate

 

Moby – Shot In The Back of The Head

 Shot In The Back Of The Head from Moby on Vimeo.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →