Tęsknota za wrażliwością. Moby wraca do korzeni i wydaje film dokumentalny

Fot. Moby.com
News
Moby i jego naturalny blues

Legenda i muzyczny guru, Moby, zapowiada nowy album i film dokumentalny. Amerykanin, dzięki współpracy z Budapest Art Orchestra i reżyserem Robem Bralverem, powraca tym samym do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery. Premiery Reprise i Moby Doc zaplanowano na 28 maja. 

Jeden z najważniejszych projektów muzycznych w karierze Moby’ego będzie zawierał liczne współprace z artystami z całego muzycznego spektrum, w tym z Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Deitrick Haddon, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Víkingur Ólafsson. Urodzony w Nowym Jorku multiinstrumentalista udostępnił pierwszy utwór z nowego albumu nagrany z Jimem Jamesem z zespołu My Morning Jacket.

Przepraszam, jeśli to wydaje się oczywiste, ale dla mnie głównym celem muzyki jest komunikowanie emocji. Dzielenie się jakimś aspektem ludzkiej kondycji z kimkolwiek, kto może mi w tym towarzyszyć. Dlaczego warto włączyć orkiestrę? Tęsknię za prostotą i wrażliwością, jaką można uzyskać w muzyce akustycznej lub klasycznej.

– opisuje Moby

Moby – Procelain (Reprise Version)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Moby. Double pack, którego nikt się nie spodziewał

Weteran światowej sceny, niektóre ze swoich klasyków i najbardziej rozpoznawalnych utworów, opracował niemalże na nowo. Reprise zawiera najsłynniejsze utwory, na czele z Go, Extreme WaysNatural Blues i Why Does My Heart Feel So Bad?. Część z aranżacji nieco różni się od swoich oryginalnych wersji. Jedne są nieco wolniejsze i subtelniejsze, podczas gdy inne wykorzystują emocjonalny potencjał, jaki może zaoferować orkiestra. Po trzech dekadach kariery, Reprise, jest „okazją do refleksji nad tym, jak sztuka może z czasem dostosować się do różnych środowisk i kontekstów”.

Wraz z wydaniem Reprise, 56-latek zapowiedział premierę filmu dokumentalnego – Moby Doc. Film autorstwa Roba Bralvera będzie dystrybuowany przez Greenwich Entertainment i wypuszczony w amerykańskich kinach i na platformach cyfrowych 28 maja. Moby Doc to surrealistyczny dokument biograficzny, którego narratorem jest sam Moby.

Moby Doc | Official Trailer

Film zawiera wywiady z Davidem Lynchem i Davidem Bowie, wraz z unikalnymi materiałami koncertowymi. Widzowie będą świadkami wnikliwego, bezstronnego spojrzenia na artystę, którego traumatyczne dzieciństwo odcisnęło piętno na jego dalszym życiu. Pomoże w tym unikalna mieszanka archiwalnych materiałów i wywiadów. W ich trakcie artysta snuje refleksje na temat swojego burzliwego życia osobistego i kariery muzyka.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →