K-Wax kończy działalność

fot. K-Wax / Facebook
Kultura News
kwax

Niewesołe wiadomości ze stolicy Wielkopolski. Po czterech latach od chwili narodzin projektu, przedstawiciele K-Wax - kawiarni i sklepu z płytami winylowymi mieszczących się aktualnie przy ulicy Prądzyńskiego 49a w Poznaniu, ogłosili zakończenie działalności wraz z końcem czerwca. Na szczęście ta historia będzie miała swój wielki finał.

Z podniesionym czołem

Miejscówka powstała w 2019 roku na rogu ulic Święty Marcin i Ratajczaka w Poznaniu. Lokal był efektem zebranych doświadczeń i inspiracji jego twórców – dzięki pracy cenionego lokalnego didżeja i animatora kultury Łukasza Tomaszewskiego aka Elvira, artystki wizualnej Izabeli Sitarskiej oraz grupy przyjaciół, w stolicy Wielkopolski powstał punkt nietuzinkowy, do którego chciało się przychodzić. Uzupełnieniem działalności był sklep internetowy.

K-Wax - Fot. Katarzyna Mieszawska
K-Wax – Fot. Katarzyna Mieszawska

Niestety, życie – szczególnie w dobie kryzysu – pisze różne scenariusze, niekoniecznie te dobre.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W poniedziałek, 3 kwietnia, przedstawiciele poznańskiego K-Wax wrzucili na swoje profile w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym zapowiedzieli zakończenie działalności miejscówki oraz strony internetowej wraz z końcem czerwca:

Decyzja oczywiście jest dla nas trudna, chociaż ze względów finansowych oczywista. Zdajemy też sobie sprawę, że dla wielu z Was będzie to smutna wiadomość, w końcu przez 4 lata działalności udało nam się wspólnie zbudować naprawdę fajną miejscówkę i małe community, skupione wokół undergroundowej sceny muzyki elektronicznej – ogłosili

K-Wax - Fot. Katarzyna Mieszawska
K-Wax – Fot. Katarzyna Mieszawska

Koniecznie przeczytajcie nasz wywiad z przedstawicielami miejscówki: K-Wax – z pasji do elektroniki, winyli i ludzi. Wywiad z twórcami

Na szczęście najbliższe tygodnie nie będą ponurym i smutnym końcem miejsca, gdyż przedstawiciele K-Wax zapowiadają intensywne ostatnie miesiące działalności, gdzie poza wydłużonymi godzinami otwarcia, na klientów czekają specjalne oferty i promocje (bez ogromnych wyprzedaży) na zakupy w sklepie, a także wyjątkowe imprezy i wydarzenia.

K-Wax - Fot. Katarzyna Mieszawska
K-Wax – Fot. Katarzyna Mieszawska

Pomimo zakończenia fukcjonowania K-Waxu, osoby związane z miejscówką nie zamierzają w przyszłości porzucić oddolnego współtworzenia elektronicznej sceny muzycznej.

Zakończenie naszej działalności wyznacza równe 4 lata naszej przygody. To był piękny czas podczas którego poznaliśmy mnóstwo wspaniałych osób, doświadczyliśmy wielu niesamowitych wydarzeń, nawiązaliśmy przyjaźnie, rozwijaliśmy pasje i nowe perspektywy do działania, wygłupialiśmy się, śmialiśmy się z naprawdę głupich rzeczy, targowaliśmy o 5 zł, nosiliśmy sprzęt, piliśmy mnóstwo kawek i trochę małych tuborgów, odkrywaliśmy tony wspaniałej muzyki, długo by jeszcze wymieniać – za to wszystko dziękujemy Wam i raz jeszcze zapraszamy do aktywnego supportu na naszej ostatniej prostej – podsumowali

PakolTV – Miejski Przewodnik Winylowy #05 – K-WAXPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →