Najlepsze letnie miejscówki: Poznań

Fot. facebook.com/nurtpoznan
News
Letnie Miejscówki: Poznań - Muno

Po latach posuchy, Poznań nareszcie zaczął wykorzystywać atuty cieplejszych miesięcy. Tym samym w stolicy Wielkopolski przybyło letnich miejscówek, głównie nad brzegiem rzeki Warty, ale i nie tylko. Również kluby postanowiły wyjść “na zewnątrz” i przygotować przestrzeń, gdzie będzie można posłuchać muzyki pod gołym niebem. To jednak wciąż nie wszystko - wakacyjnych spotów przybywa, jest w czym wybierać!

Przez wiele lat interesujących letnich miejscówek w Poznaniu było jak na lekarstwo. Tych wyróżniających się było naprawdę niewiele, lecz na szczęście jest to już historia. Ostatnia dekada to spora zmiana w tym zakresie, której efektem jest kilka świetnych miejsc, gdzie można zjeść coś dobrego, napić orzeźwiających napojów, wypocząć czy potańczyć. Przede wszystkim chodzi o to, by korzystać z uroków wiosenno-letniej części roku i móc złapać trochę promieni słonecznych.

Najlepsze letnie miejscówki w Poznaniu

Umowny start sezonu letniego, czyli majówka, już za nami. Część miejscówek zainaugurowała działalność, część przygotowuje się do niej pełną parą. Gdzie w tym roku warto spędzić miło czas na świeżym powietrzu? Sprawdźcie nasze zestawienie i wybierzcie coś dla siebie! Sezon letni dopiero się rozpoczyna, zatem kto wie, może uda Wam się wpaść do wszystkich opisywanych przez nas miejsc. Oto one (kolejność przypadkowa).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nurt

Znajdujący się nad Wartą letni spot to jedno z ulubionych miejsc Poznaniaków w ostatnich latach. Niezobowiązujący klimat Nurtu zachęca by spędzić tu dłuższą chwilę – wypocząć, skorzystać z ofert punktów gastronomicznych, a wieczorem potańczyć przy miłych dźwiękach. Dominują to niespieszne brzmienia, od downtempo, przez tropical czy melodic house, aż po disco. Latem nie zabraknie tu również innych atrakcji, w tym koncertów czy stand-upu.

Nurt – fot. facebook.com/nurtpoznan/

Więcej informacji i aktualności: Facebook


Działka

Młodsza siostra Nurtu, która znajduje się przy Nadbrzeżu. Jeszcze bardziej kameralne miejsce ma niewątpliwie urokliwy klimat, a poza tym oddalone jest od większych skupisk i głównych letnich arterii miasta, dzięki czemu można tu naprawdę odpocząć. Chillowaniu towarzyszyć będzie nastrojowa muzyka grana przez lokalnych DJ-ów i DJ-ki. Jeśli chcecie uciec nieco od zgiełku dużego miasta, Działka jest idealnym wyborem.

Działka – fot. facebook.com/dzialkapoznan

Więcej informacji i aktualności: Facebook


Barbarka Ze Spokojem

Kolejne kameralne, a wręcz ascetyczne miejsce nad Wartą nastawione głównie nad szeroko rozumiany chillout. Wystarczy rozciągnąć się na leżaku, wziąć do dłoni ulubiony napój i zrelaksować się słuchając szumu rzeki lub numerów granych zza didżejskiej konsoli. Miejsce to zdecydowanie nie należy do głośnych i tłumnych, zatem jeśli szukacie spokoju w otoczeniu wody i zieleni, to trafiliście doskonale.

Barbarka Ze Spokojem – fot. facebook.com/barbarkazespokojem

Więcej informacji i aktualności: Facebook


KontenerArt

Jedna z najstarszych (o ile nie najstarsza) letnich miejscówek w Poznaniu, a już na pewno najbardziej znana. Legendarne “Kontenery” co roku cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego – wachlarz możliwości, jakie oferuje ta przestrzeń, jest naprawdę spory. Bogata oferta gastronomiczna, mnóstwo aktywności – wystawy, koncerty, warsztaty, itd. KontenerArt to letnie centrum życia towarzyskiego Poznania. Miejsce to doskonale sprawdzi się o każdej porze dnia – można tu zarówno wypocząć, jak i spędzić czas w bardziej aktywny sposób. Wieczorem: koncerty, DJ sety, czego dusza zapragnie.

KontenerArt – fot. facebook.com/KontenerART

Więcej informacji i aktualności: Facebook


Stary Port Beach Bar

Stosunkowo młody punkt na mapie Poznania, ale za to jaki! Kapitalnie zaprojektowana przestrzeń i dopieszczony w detalach wystrój robi wrażenie na każdy, kto tu trafi. A jest po co! Dobrze tu zjecie, napijcie się pysznych koktajli, wygodnie wypoczniecie, a wieczorem będziecie mogli nieco rozruszać biodra. No i ten widok! Siedząc na tarasie Starego Portu nie tylko będziecie mogli spoglądać na leniwie płynącą Wartę, lecz także na urokliwy Ostrów Tumski.

Stary Port Beach Bar – fot. facebook.com/staryport.poznan

Więcej informacji i aktualności: Facebook


Nocny Targ Towarzyski

Zdecydowanie największa i najpopularniejsza letnia miejscówka w ostatnich latach. Znajdujące się przy ulicy Kolejowej budynki Zakładów Naprawczych PKP zostały zaaranżowane na fantastyczną przestrzeń rodem z najmodniejszych dzielnic europejskich stolic. Nocny Targ Towarzyski oferuje pełne spektrum atrakcji – od muzyki wybrzmiewającej na kilku scenach, przez koncerty, stand-upy czy warsztaty, aż po ogromny przegląd gastronomicznych spotów, gdzie czekają na Was smakołyki z całego świata. Tegoroczny program prezentuje się szalenie obiecująco – nie zabraknie wydarzeń z rozmaitych dziedzin muzyki, w tym tych z udziałem największych nazwisk. Bilety na nie znajdziecie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl.

Nocny Targ Towarzyski – fot. facebook.com/nocny.towarzyski/

Więcej informacji i aktualności: Facebook


Klub Na Fali

Podobno są jednym z największych tego typu obiektów w Europie i może być w tym sporo prawdy. Debiutujący całkiem niedawno Klub Na Fali narobił sporo zamieszania oferują gigantyczną przestrzeń dedykowaną letnim aktywnościom. Znajdziecie tu niemal wszystko, czego można oczekiwać od wakacyjnej miejscówki, choć słowo “miejscówka” jest tu niedopowiedzeniem. Klub Na Fali to prawdziwy kompleks wypoczynkowo-rozrywkowo-gastronomiczny, w którym bez trudu można spędzić cały weekend nie nudząc się ani przez chwilę. Bądźcie na bieżąco z tym, co dzieje się w znajdującym się nad Wartą obiekcie, bo czujemy, że to miejsce szykuje latem mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Klub Na Fali – fot. facebook.com/klubnafalipoznan

Więcej informacji i aktualności: Facebook


Dziedziniec Tamy

Poznańska Tama nie zamierza robić sobie wakacji tak, jak praktykuje to wiele miejsc, w których na co dzień można posłuchać muzyki elektronicznej w zamkniętej przestrzeni. Włodarze czołowego klubu w Polsce, który ponownie triumfował w plebiscycie Munoludy, z powodzeniem rozszerzyli swoją działalność i tym samym wypełnili sezon letni najlepszymi imprezami, które organizują na znajdującym się na zapleczu budynku Wielkopolskiej Izby Rzemieślicznej dziedzińcu. Przestrzeń ta umożliwia organizację naprawdę spektrakularnych eventów. Imprezy i koncerty wypadają tu świetnie, a stali goście Tamy nie muszą martwić się perspektywą rozłąki z ukochanym klubem. Już dziś zacieramy ręce na to, co czeka nas w letnim line-upie!

Tama na Dziedzińcu

Więcej informacji i aktualności: Facebook


Dziedziniec Zamku Cesarskiego

Poznań ma wielkie szczęście posiadać taki obiekt jak Zamek Cesarski. Popularne miejsce roziiatych działań kulturalnych, jest dostępne dla wszystkich, a po trwającej kilka lat modernizacji, CK Zamek ma do zaoferowania mnóstwo jeśli chodzi o organizację różnego rodzaju przedsięwzięć. Latem także tętni tu życie za sprawą m.in. imprez organizowanych na dziedzińcu. Przestrzeń ta jest chętnie przejmowana przez różnego rodzaju podmioty, w tym kluby czy kolektywy, które tworzą tu wyjątkowe wydarzenia. W przeszłości wśród nich znalazło się m.in. nieodżałowane SQ, które organizowało tutaj naprawdę spektakularne imprezy z postaciami z czołówki sceny elektronicznej. W tym roku dziedziniec Zamku ponownie wypełnią klubowe dźwięki, a to m.in. za sprawą wydarzeń, które przygotowuje poznańska Próżność. Pierwsze z nich już zostało zapowiedziane. Czy będą kolejne? Można domniemywać, że tak. Bądźcie czujni, by ich nie przegapić!

[aftermovie] SQ na Dziedzińcu 2015 – Résume!

Więcej informacji i aktualności: Facebook


Wake Park Malta

Byliśmy nad rzeką Wartą, następnie przenieśliśmy się do centrum, czas skoczyć zobaczyć, co dzieje się wokół jeziora Malta. Tutaj z powodzeniem działa miejscówka łącząca aktywność sportową z wypoczynkiem i muzyką. Wake Park Malta to doskonałe miejsce dla entuzjastów wodnych szaleństw. Wyciąg do wake’a zapewni Wam moc wrażeń, po których będziecie mogli pochillować przy zimnych napojach i muzyce granej. Pierwsze eventy tego sezonu już zostały zapowiedziane, czekamy zatem na kolejne!

Wake Park Malta – fot. .facebook.com/wakeparkmalta

Więcej informacji i aktualności: FacebookPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →