Garść elektroniki w czwartym ogłoszeniu FEST Festival 2023

fot. Róisin Murphy - Róisin Machine / materiały promocyjne
Festiwale Zapowiedzi
Róisin Murphy 2022

Dziś ekipa Follow the Step, organizatorzy jednego z największych wydarzeń muzycznych w Polsce, jakim jest FEST Festival, ogłosiła kolejny, czwarty zestaw artystów, którzy zasilą program tegorocznej edycji festiwalu w Parku Śląskim.

Diwa powraca!

Nie bez powodu już po raz drugi ta artystka przybędzie na FEST Festival – w kontekście jej ostatnich sukcesów oraz albumu Róisín Machine, organizatorzy określają ją jako „diwę-maszynę”. Róisin Murphy już od niemal 20 lat działa solowo i wyznacza kolejne trendy w dziedzinie nu-disco i art-popu. Była wokalistka Moloko ma na koncie pięć studyjnych płyt i właśnie szykuje się do wydania kolejnej – tym razem za sprawą zrealizowanego z DJ-em Koze singla CooCool, który wyróżniliśmy w naszym marcowym zestawieniu, oraz świeżo podpisanego kontraktu z kultową oficyną Ninja Tune. Irlandka nie przestaje być magnetyzującą osobowością i ikoną mody, a jej występy na żywo są pełne niecodziennych rekwizytów, imponujących kostiumów i kreatywnej choreografii. Artystka wystąpi w czwartek 10 sierpnia.

Róisín Murphy – CooCool

Słynna maska

Na początku poprzedniej dekady Aaron Jerome, znany popularnie pod aliasem (i maską!) SBTRKT pomógł zdefiniować swoim debiutanckim albumem brzmienie post-dubstepu. Swoją futurystyczną produkcją rozpędził także kariery Jesse Ware i Samphy. Jakiś czas po tym zniknął jednak na kilka dobrych lat. W maju ukaże się The Rat Road – pierwszy jego longplay od 9 lat. Podobnie jak wcześniej wspomniana Róisin, SBTRKT zagra na FEŚCIE w czwartek 10 sierpnia. Tymczasem posłuchajcie jego najnowszego mini-wydawnictwa DAYS GO BY:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

SBTKRT – DAYS GO BY

Kolejne gwiazdy w lineupie

Bez wątpienia największą gwiazdą czwartego ogłoszenia jest jedna z najważniejszych brytyjskich grup indie-rockowych lat 00. – Kasabian. Od niedawna w zespole obowiązki frontmana i wokalisty przejął Sergio Pizzorno, który zastąpił wieloletniego, kontrowersyjnego lidera grupy Toma Meighana. W czwartek, 10 sierpnia w Parku Śląskim usłyszycie nowe kawałki z ostatniej płyty The Alchemist’s Euphoria oraz zapewne parę klasyków w wykonaniu Sergio i kolegów.

Kasabian – CHEMICALS

Ponadto organizatorzy ogłosili dziś hiszpańską gwiazdę tech-house’u – Wade’a, protoplastę future house’u z Niderlandów – Don Diablo, indie popowych braci Adama, Jaya i Rayana, znanych jako AJR, a także polskich artystów – braci Kacperczyk, oraz sensację ostatnich miesięcy – Jann, którego występ w krajowych preselekcjach Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 obił się szerokim echem, nie tylko u nas w kraju.

Jann – Gladiator

Do lata coraz bliżej

FEST Festival po raz czwarty przetransformuje widowiskowy teren chorzowskiego Parku Śląskiego w pełne magii miasteczko festiwalowe, w którym zabrzmi najlepsza muzyka na żywo. Ale FEST kusi nie tylko dźwiękami, a także okazją do spędzania czasu w otoczeniu zachwycającej scenografii, odpoczynku w klimatycznych strefach chilloutu lub poszerzenia horyzontu na jednym z dostępnych warsztatów. Środek sierpnia to ten moment w roku, w którym realizujemy marzenia i tworzymy najbardziej kolorowe wydarzenie w Polsce. Między 9 a 13 sierpnia 2023 w chorzowskim Parku Śląskim zagrają The Chemical Brothers, M83, Sofi Tukker, 070 Shake, Oliver Heldens, Yungblud, Yung Lean, Bladee, Blossoms i inni!

Thank you! | FEST Festival 2022 – RecapPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →