Solowy projekt muzyczny Fritza Kalkbrennera

Zapowiedzi

Po wielu udanych kolaboracjach ze znanymi artystami, Fritz Kalkbrenner postanowił skupić się na solowej karierze i nagrać debiutancki album.

Słysząc nazwisko Kalkbrenner od razu przychodzi nam na myśl postać Paula – gwiazdy wytwórni BPitch Control, autora niezapomnianej ścieżki dźwiękowej do filmu „Berlin Calling”. Tym razem chodzi o jego młodszego brata  – Fritza Kalkbrennera, który przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Historia muzyczna Fritza jest niezwykle ciekawa. Do 2002 roku pracował jako dziennikarz dla różnych stacji telewizyjnych w tym dla MTV. Rok później Sascha Funke zaprosił go do wspólnego nagrania numeru pod tytułem „Forms and Shapes”, na którym Fritz udzielił się wokalnie. Po ogromnym sukcesie utworu, przyszła pora na kolejne kolaboracje z innymi gwiazdami muzyki elektronicznej. Byli wśród nich m.in. Zky, Alexander Kowalski oraz Monika Kruse.

 

 

Następnie jesienią 2008 roku ukazał się numer „Sky and Sand”, który powstał przy współpracy wraz z bratem Paulem. Utwór znalazł się na wspomnianym już wcześniej soundtrack’u „Berlin Calling” i stał się niekwestionowanym hitem, utrzymując się w czołówce najlepiej sprzedających się produkcji w większości internetowych sklepów muzycznych przez długie tygodnie.

 

Teraz przyszedł czas na solowy projekt Fritza Kalkbrennera. Artysta zapowiedział wydanie swojego debiutanckiego albumu – „Here Today Gone Tomorrow” w połowie października tego roku. Na płycie znajdziemy 14 niezwykle ciepłych utworów, w których usłyszymy oczywiście wokal Fritza.

Fritz Kalkbrenner – Here Today Gone Tomorrow [Suol]
Data wydania: 15.10.2010

 

Tracklista:
01. Intro
02. Kings in Exile
03. Right in the Dark
04. Amy Was a Player
05. Collage
06. Was Right Been Wrong
07. Grove
08. Facing the Sun
09. Simple Sample Action
10. Arms of Mine
11. Wichita Lineman
12. Sideways & Avenues
13. Out of the Box Office
14. Outro

 


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →