Eksperymentalny Franklin De Costa

Zapowiedzi

Franklin De Costa zamierza wydać album z eksperymentalną muzyką, którą tworzy pod pseudonimem Archaetech. Premierę płyty zaplanowano na marzec.

Muzyczne korzenie Franklina De Costy sięgają twórczości Taiwan Drumset i Hohner Organ. Przez kilka lat, znajdując się pod wpływem metalu, jazzu, ’70 prog/rocka występował on publicznie jako wszechstronny perkusista, jednak wraz z wejściem w posiadanie Amigi 500 nastąpiło przejście na muzykę elektroniczną.
Pierwsze wydane produkcje pojawiły się w 1995 i 1996 roku na labelu Fusion Records. Póżniej Franklin wydawał dla różnych oficyn, głównie z Frankfurtu. Artysta zaczął być rozpoznawany w szerszych kręgach światowych, dzięki produkcjom wydawanym na dobrze znanych Trapez ltd, Karmarouge Noir, Einmaleins Musik i Treibstoff.
W ciągu ostatnich 10 lat Franklin De Costa pracował nad eksperymentalnym materiałem, który zamierza wkrótce wydać pod pseudonimem Archaetech. Na płytę składa się 7 długich kompozycji nazwanych po prostu „Eins”, „Zwei”, „Drei” itd. Album ukaże się na nowym sublabelu Greta Cottage Workshop – Greta Cottage Wooodpile – w marcu.
Archaetech – Archaetech [Greta Cottage Wooodpile]
Data wydania: 11.03.2013
Tracklista:
01. Eins
02. Zwei
03. Drei
04. Vier
05. Fünf
06. Sechs
07. Outro

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →