Depeche Mode prezentują pierwszy singiel z nadchodzącej płyty „Memento Mori”

fot. Depeche Mode - "Ghosts Again" / YouTube
News
depeche mode

Nadszedł ten dzień! Depeche Mode właśnie wrzucili do sieci swój najnowszy utwór "Ghosts Again", który otwiera nowy rozdział w historii zespołu.

Ghosts Again – gambit Depeszy

Wielu fanów Depeche Mode odetchnęło z ulgą, kiedy w październiku Dave Gahan i Martin Gore ogłosili na berlińskiej konferencji prasowej, że będą kontynuowali działalność jako duet. Brytyjczycy nie poprzestali jednak na tym i zapowiedzieli również, że wydadzą nowy album, noszący tytuł Memento Mori, a także udadzą się w światową trasę koncertową. Dziś 9 lutego, o godzinie 17. polskiego czasu, zespół wrzucił do sieci pierwszy singiel zapowiadający nadchodzącą płytę, wraz z klipem – zobaczcie sami!

Depeche Mode – Ghosts Again

Tak jak wspominał ostatnio Paweł Chałupa, muzyka z nadchodzącej płyty, która została nagrana świeżo po śmierci nieodżałowanego Andy’ego Fletchera, podobnie jak powyższy singiel, raczej nie dostarczy nam szybkich, tanecznych kawałków, a bardziej nastrojowe, niespieszne, nostalgiczne i skłaniające do refleksji utwory.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Koniecznie sprawdź: Płyta, która mogła w ogóle nie powstać, obchodzi właśnie swoje 25. urodziny. Świętujemy ćwierćwiecze albumu „Ultra” Depeche Mode

Memento Mori – premiera płyty i trasa

Początkowo pojawiały się plotki, że album zostanie wydany 17 marca – ostatecznie premiera najnowszego wydawnictwa, będzie miała miejsce tydzień później, 24 marca. Z kolei dzień wcześniej, 23 marca w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się trasa koncertowa. Do Europy Depeche Mode udadzą się 16 maja i w ciągu kilku miesięcy odwiedzą największe stadiony m.in. Stade de France w Paryżu, mediolańskie San Siro oraz londyńską Świątynię rugby – Twickenham. W Polsce zespół wystąpi 2 sierpnia 2023 na PGE Narodowy w Warszawie oraz 4 sierpnia na TAURON Arena w KrakowiePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →