Deadmau5 i Richie Hawtin prezentują wspólne nietypowe przedsięwzięcie

Fot. Materiały promocyjne
News
Deadmau5 i Richie Hawtin - współpraca na miarę XXI wieku

Chodzi o platformę Pixelynx będącą wirtualnym ekosystemem, która ma ułatwić artystom zarabianie poprzez tokeny NFT.

Deadmau5 i Richie Hawtin – współpraca na miarę XXI wieku

Richie Hawtin i Deadmau5 potwierdzili sześć miesięcy temu swoje plany dotyczące stworzenia nowej cyfrowej platformy o nazwie Pixelynx. Teraz ogłosili zawarcie umowy z twórcami Pokémon GO, firmą Niantic. Dwójka producentów do współpracy zaprosiła również gwiazdy ze świata muzyki i gier video – Bena Turnera, Deana Wilsona i Indera Phulla.

Richie Hawtin i Deadmau5 (Joel Zimmerman) opierają swoją platformę na modelu „direct-to-avatar”. Celem jest stworzenie wirtualnego ekosystemu, który ułatwi artystom muzycznym uruchomienie interaktywnych środowisk dla fanów, umożliwiając im tym samym zarabianie poprzez tokeny NFT.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pixelynx – teaser

Deadmau5 i Richie Hawtin – wirtualny świat, prawdziwe pieniądze

W ogłoszeniu o zawarciu umowy szczegółowo opisano, w jaki sposób Pixelynx wykorzysta platformę Lightship firmy Niantic oraz zestaw ARDK (Augmented Reality Developer Kit). Platforma pozwoli graczom na kolekcjonowanie nowych utworów, nagród i zasobów podczas rozgrywki. Partnerstwo z Niantic da fanom szansę na eksplorowanie prawdziwego świata, uczestniczenie w koncertach i odwiedzanie fizycznych lokalizacji, dzięki czemu będą mogli zbierać NFT, które posłużą do odblokowania nagród i nowej muzyki.

Inder Phull, CEO i założyciel Pixelynx tak opowiada o platformie:

Patrząc w kierunku uruchomienia naszej platformy w 2022 roku, która pozwala fanom zbierać nowe utwory i NFT w świecie rzeczywistym, widzimy realizację naszej wizji polegającej na stworzeniu muzycznego metaverse. Współpraca z Niantic na ich Lightship ARDK w celu opracowania naszej mobilnej aplikacji do gier zapewni, że fani będą mogli zabrać nasz produkt ze sobą gdziekolwiek się udadzą, łącząc doświadczenia cyfrowe i rzeczywiste.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →