Godzinny koncert NFT Don Diablo sprzedany za 1,2 mln dolarów

Fot. materiały promocyjne
News
Don Diablo i 1,2 mln dolarów 

Holenderski DJ wystawił na aukcję token NFT za pośrednictwem serwisu SuperRare.

Don Diablo i 1,2 mln dolarów

Don Diablo sprzedał pierwszy w historii koncert NFT za 600 Ethereum lub równowartość około 1,2 miliona dolarów. 60-minutowe show, zatytułowane Destination Hexagonia, zostało stworzone wyłącznie na potrzeby aukcji i nakręcone w ciągu roku we współpracy z kamerzystą Paulem Snijderem, z użyciem green screen FX oraz postaci i scenografii renderowanych w 3D – wszystko w zgodzie z estetyką sci-fi Dona.

NFT został sprzedany jako jedyny egzemplarz i zostanie dostarczony zwycięzcy aukcji za pośrednictwem unikalnej pamięci USB, zawierającej plik wideo z godzinnym występem.

Koncert, który nagraliśmy jest naprawdę bezcenny. Pracowaliśmy nad nim przez prawie rok i włożyliśmy w niego niesamowitą ilość miłości i wysiłku. Co dalej? Mam w kolejce kilka niesamowicie ekscytujących kolaboracji i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym ze światem już niedługo, to dopiero początek – zdradził Don Diablo.

Don Diablo chce wspomagać innych artystów

Don założył niedawno również swoją własną fundację HEXAGON Foundation. Muzyk powołał ją do życia w celu pomocy artystom w przestrzeni NFT. Artysta zapewnia, że pieniądze z aukcji koncertu zostaną zainwestowane z powrotem w fundację. Nie jest jeszcze jasne, czy wideo zostanie udostępnione wszystkim po zakończeniu aukcji, czy też pozostanie wyłączną własnością właściciela NFT. Możecie zerknąć na koncert w zwiastunie poniżej.

Don Diablo – WORLDS FIRST EVER FULL LENGTH CONCERT NFT

NFT – nowa epoka sprzedaży dzieł sztuki

NFT to niewymienialne tokeny oparte na łańcuchu bloków, które reprezentują prawa własności do danego przedmiotu kolekcjonerskiego. W praktyce tego typu rozwiązania są używane do tokenizowania wielu elementów – od cyfrowych kart z wizerunkami sportowców po utwory muzyczne i innego typu dzieła sztuki. Tokeny NFT mają szansę wesprzeć w szczególności twórców, umożliwiając im natychmiastowe zyski w postaci kryptowalut.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Aphex Twin wydał własny token NFT

16 marca 2021
Godzinny koncert NFT Don Diablo sprzedany za 1,2 mln dolarów

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.