Godzinny koncert NFT Don Diablo sprzedany za 1,2 mln dolarów

Fot. materiały promocyjne
News
Don Diablo i 1,2 mln dolarów 

Holenderski DJ wystawił na aukcję token NFT za pośrednictwem serwisu SuperRare.

Don Diablo i 1,2 mln dolarów

Don Diablo sprzedał pierwszy w historii koncert NFT za 600 Ethereum lub równowartość około 1,2 miliona dolarów. 60-minutowe show, zatytułowane Destination Hexagonia, zostało stworzone wyłącznie na potrzeby aukcji i nakręcone w ciągu roku we współpracy z kamerzystą Paulem Snijderem, z użyciem green screen FX oraz postaci i scenografii renderowanych w 3D – wszystko w zgodzie z estetyką sci-fi Dona.

NFT został sprzedany jako jedyny egzemplarz i zostanie dostarczony zwycięzcy aukcji za pośrednictwem unikalnej pamięci USB, zawierającej plik wideo z godzinnym występem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Koncert, który nagraliśmy jest naprawdę bezcenny. Pracowaliśmy nad nim przez prawie rok i włożyliśmy w niego niesamowitą ilość miłości i wysiłku. Co dalej? Mam w kolejce kilka niesamowicie ekscytujących kolaboracji i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym ze światem już niedługo, to dopiero początek – zdradził Don Diablo.

Don Diablo chce wspomagać innych artystów

Don założył niedawno również swoją własną fundację HEXAGON Foundation. Muzyk powołał ją do życia w celu pomocy artystom w przestrzeni NFT. Artysta zapewnia, że pieniądze z aukcji koncertu zostaną zainwestowane z powrotem w fundację. Nie jest jeszcze jasne, czy wideo zostanie udostępnione wszystkim po zakończeniu aukcji, czy też pozostanie wyłączną własnością właściciela NFT. Możecie zerknąć na koncert w zwiastunie poniżej.

Don Diablo – WORLDS FIRST EVER FULL LENGTH CONCERT NFT

NFT – nowa epoka sprzedaży dzieł sztuki

NFT to niewymienialne tokeny oparte na łańcuchu bloków, które reprezentują prawa własności do danego przedmiotu kolekcjonerskiego. W praktyce tego typu rozwiązania są używane do tokenizowania wielu elementów – od cyfrowych kart z wizerunkami sportowców po utwory muzyczne i innego typu dzieła sztuki. Tokeny NFT mają szansę wesprzeć w szczególności twórców, umożliwiając im natychmiastowe zyski w postaci kryptowalut.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →