Christian Löffler zagra Bacha, Beethovena i Chopina na dwóch koncertach w Polsce

fot. materiały prasowe
Eventpromo
Christian Löffler zaprezentuje elektroniczne aranżacje klasycznych utworów na dwóch koncertach w Polsce

Niemiecki muzyk i producent Christian Löffler zawita do Wrocławia i Katowic z koncertem łączącym przeszłość z teraźniejszością. Artysta wraz z Detect Ensemble zaprezentuje m.in. elektroniczne aranżacje muzyki Bacha, Beethovena i Chopina.

Christian Löffler zdobył światową sławę dzięki pełnej emocji autorskiej muzyce elektronicznej. Jak mówi artysta, w swej twórczości stara się łączyć „melancholię z euforią”.

Christian Löffler zaprezentuje elektroniczne aranżacje klasycznych utworów na dwóch koncertach w Polsce

Teraz Löffler składa hołd wybitnym kompozytorom muzyki klasycznej, nadając ich dziełom współczesnego charakteru. Artysta promuje swój najnowszy, piąty album Parallels: Shellac Reworks, na który składają się autorskie interpretacje muzyki J.S. Bacha, Beethovena, Chopina, Wagnera, Smetany i Bizeta.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Moim celem przy Parallels było wprowadzenie duszy mojej własnej muzyki do oryginalnych utworów. Chciałem również, aby niektóre fragmenty oryginalnej muzyki pozostały prawie nietknięte. Chciałem, aby słuchacz mógł lepiej zrozumieć oryginalny materiał w kontekście jego nowej wersji. Słuchając nagrań, pomyślałem, że muzyka Beethovena jest w gruncie rzeczy bardzo ludzka i przystępna. Przez lata odtwarzania i nadmiernego myślenia o niej, stała się dla mnie zbyt nieziemska. Chciałem przywrócić ją do bardziej podstawowych odczuć. Mam nadzieję, że moje interpretacje dotrą do ludzi, którzy zazwyczaj nie słuchają starych mistrzów. W tej ponadczasowej muzyce jest tyle siły, młodości i dzikości.
– mówi o albumie artysta

Christian Löffler – Pastoral

Przeczytaj: Christian Löffler wydaje album z interpretacjami klasycznych twórców

W ramach trasy promującej wydawnictwo Christian Löffler w przyszłym roku odwiedzi Polskę wraz z kwartetem smyczkowym Detect Ensemble pod kierownictwem Pauliny Sofie Kiss. Klasyczne utwory w elektronicznych aranżacjach będziemy mogli usłyszeć na żywo 1 kwietnia 2022 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i 2 kwietnia 2022 w katowickim NOSPR-ze.

Jak czytamy w zapowiedzi koncertów, muzyce towarzyszyć będą wizualizacje i światła zaprojektowane specjalnie na potrzeby trasy, zapewniające hipnotyzujące i wciągające wrażenia.

Christian Löffler zaprezentuje elektroniczne aranżacje klasycznych utworów na dwóch koncertach w Polsce

Christian Löffler i Detect Ensemble we Wrocławiu i Katowicach – bilety

Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 20:00. Bilety w cenie 120, 140 i 160 zł są już dostępne w sprzedaży.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →